هدر اصلی سایت
PrintPageچاپPrintPageچاپ با عکس ToFriendارسال به دوستان Whatsapp google_plus Line twitter
فلاحت پیشه:

سفر روحانی به هند یکی از سفرهای استرات‍ژیک دولت بوده است/ شاخص های مرزی و امنیتی تقویت شود

سرویس دیگر رسانه‌ها
عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی گفت: سفر رییس جمهوری به هند یکی از سفرهای استراتژیک دولت بوده که امیدواریم در توافقنامه هایی که امضا شده است شاهد نتایج خوبی باشیم.
یکشنبه 29 بهمن 1396 ساعت 18:44
سفر روحانی به هند یکی از سفرهای استرات‍ژیک دولت بوده است/ شاخص های مرزی و امنیتی تقویت شود عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی گفت: سفر رییس جمهوری به هند یکی از سفرهای استراتژیک دولت بوده که امیدواریم در توافقنامه هایی که امضا شده است شاهد نتایج خوبی باشیم. http://cdn.icana.ir/d/019/201606101956336658.jpg سفر,روحانی,به,هند,یکی,از,سفرهای,استرات‍ژیک,دولت,بوده,است/,شاخص,های,مرزی,و,امنیتی,تقویت,شود Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت؛ حشمت الله فلاحت پیشه درباره سفر رییس جمهوری به هند افزود: هندوستان کشوری است که در برنامه 25 ساله اش پیش بینی کرده است که اقتصاد سوم دنیا باشد چرا که اقتصاد دنیا در ربع اول قرن بیست و یکم اقتصادی بر اساس توسعه انسانی یعنی انسان محور است .

وی ادامه داد: هند چون دومین جمعیت دنیا را دارد بنابراین هندی ها سعی می کنند با استفاده از جمعیتی که در داخل دارند برای تقویت درآمد ناخالص داخلی و در خارج برای تقویت درآمد ناخالص ملی تلاش کنند. آنها در بعضی جاها مثل آی تی و در موضوع بنادر و صادرات پیشرفت خوبی کردند.

نماینده مردم اسلام آباد غرب در مجلس شورای اسلامی با بیان این که مناسبات با هند در گذشته در سطح و ظرفیت بایسته ای نبوده است گفت: الان این ظرفیت در حال فعال شدن است و در قالب همین شرایط است که جمهوری اسلامی دارد بخشی از مناسبات خود را شکل می دهد.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس ادامه داد: همکاری با هند آینده ای بهتر از روابط با برخی کشورها مانند عربستان دارد که در کوچکترین مسایل منطقه ای همگام با دشمنان ما می شوند.

وی ادامه داد: ضمن این که باید شاخص های مرزی و امنیتی را تقویت کنیم باید تلاش نماییم با کشوری مثل هند روابط گسترده ای به ویژه در ارتباط با بندر چابهار داشته باشیم. دلیلی هم ندارد که در این رابط به کسی یا همسایه ای توضیح دهیم. این واقعیت مناسبات اقتصادی است که از زیر بار ایدئولو‍ژی کاذب و زیر بار یکسری مناسبات سیاسی کاذب در گذشته خارج شویم.

نماینده مردم اسلام آباد غرب در مجلس گفت: جمهوری اسلامی در گذشته حسن نیت خود را نشان داده است . ما دو دهه طرح خط صلح گاز را با هزینه ایران مطرح کردیم برای این که به یک خط صلح بین هند و پاکستان تبدیل شود که دیدیم باز در همین رابطه با منع پاکستان روبه رو شد بنابراین، این سفر، سفر خوبی بوده است.

به گزارش ایرنا، روحانی عصر پنج شنبه برای یک سفر سه روزه رسمی به دعوت نارندرا مودی نخست وزیر هند وارد این کشور شد.

وی دیدار خود را از شهر حیدرآباد در جنوب هند که دارای سابقه تاریخی غنی در حوزه تمدنی اسلام است آغاز کرد و پس از آن برای دیدار با مقامات هندی وارد دهلی نو شد.

گسترش مناسبات سیاسی و اقتصادی مهم ترین محور این سفر بود./

پایان پیام

پیشنهاد سردبیر
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000