هدر اصلی سایت
PrintPageچاپPrintPageچاپ با عکس ToFriendارسال به دوستان Whatsapp google_plus Line twitter
حسینی:

ایران به لیست سیاهFATF برنمی گردد

سرویس اقتصادی
عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس تاکید کرد که ایران به لیست سیاه FATF  برنمی گردد.
سه‌شنبه 1 اسفند 1396 ساعت 11:09
ایران به لیست سیاهFATF برنمی گردد عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس تاکید کرد که ایران به لیست سیاه FATF  برنمی گردد. http://cdn.icana.ir/d/019/201712106404517611.jpg ایران,به,لیست,سیاهFATF,,برنمی,گردد Icana

محمد حسینی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با اشاره به احتمال بازگشت ایران به لیست سیاهFATF ، اظهار داشت: برای حضور ایران در FATF باید منابع درآمدی در سطوح گردش مالی در حوزه مالی کشور شفاف باشد به این جهت در سالهای گذشته قانون مبارزه با پولشویی در مجلس شورای اسلامی به تصویب رسید.

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی ادامه داد: به دنبال مصوبه مجلس، بانک مرکزی آیین نامه هایی در این زمینه مصوب کرد با این حال برای شفافیت بیشتر در زمینه گردش مالی نیاز است که مجلس دراین زمینه ورود کند چرا این امر خارج از حدود اختیارات دولت و بانک ها است.

نماینده مردم تفرش درمجلس دهم شورای اسلامی با تاکید براینکه دستگاه قانونگذاری باید به موضوع شفافیت اقتصادی ورود کند، بیان داشت: در حال حاضر لایحه ای در این زمینه در کمیسیون های مجلس در حال بررسی است و یک لایحه نیز به تصویب رسیده و منتظر تایید شورای نگهبان هستیم.

وی تاکید کرد: بهانه بازگشت ایران به لیست سیاهFATF  نبود چنین قوانینی است، اما چنین چیزی صحت ندارد و آنها می خواهند با فشار آرودن بر این مسائل سرعت کار را افزایش دهند چرا که ایران به اصل شفافیت درآمدی پایبند است.

حسینی در ادامه گفت‌وگو با خبرگزاری خانه ملت، با بیان اینکه برپایه اعتقادات دینی و شرعی درآمد از قاچاق و پرداختن به امور غیر انسانی در ایران رد شده است، گفت: در آینده نزدیک موارد و موانعی که مدنظر مدیران FATF  است بر طرف می شود و بهانه از دست آنها خارج می شود.

عضو کمیسیون برنامه، بودجه ومحاسبات مجلس شورای اسلامی در انتها تاکید کرد: ایران مجدد به لیست سیاهFATF  برنمی گردد./

پایان پیام

پیشنهاد سردبیر
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000