هدر اصلی سایت
PrintPageچاپPrintPageچاپ با عکس ToFriendارسال به دوستان Whatsapp google_plus Line twitter
قربانی:

باید مدیریت روستا مشخص شود

سرویس استان ها
یکی از نمایندگان خراسان شمالی در مجلس شورای اسلامی گفت: تا زمانیکه تکلیف مدیریت روستا، قانون استخدامی و وضعیت بیمه دهیاران مصوب و مشخص نشود، مشکلات موجود در روستاها و مسائل دهیاران حل نمی شود.
دوشنبه 30 بهمن 1396 ساعت 23:04
باید مدیریت روستا مشخص شود یکی از نمایندگان خراسان شمالی در مجلس شورای اسلامی گفت: تا زمانیکه تکلیف مدیریت روستا، قانون استخدامی و وضعیت بیمه دهیاران مصوب و مشخص نشود، مشکلات موجود در روستاها و مسائل دهیاران حل نمی شود. http://cdn.icana.ir/d/019/201605109838267697.jpg باید,مدیریت,روستا,مشخص,شود Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، علی قربانی در جمع دهیاران خراسان شمالی اظهار کرد: لایحه دهیاری ها 2سال است که در دست بررسی مجلس است و باید هرچه سریع تر این موضوع تعیین تکلیف شود.

نماینده مردم بجنورد، گرمه، جاجرم، راز و جرگلان، مانه و سملقان ادامه داد: در سال جاری مبلغ 2 هزار و 300 میلیارد ریال اعتبار برای بیمه زنان خانوار در نظر گرفته شده است اما دهیاران روستاها که تمام وقت خود را برای انجام کارهای اجرایی روستا می گذارند، هنوز بیمه نیستند.

وی تاکید کرد: باید سنوات خدمت در دهیاری ها جزو سوابق اجرایی محسوب شود.

وی با تاکید بر اینکه باید اولویت های جامعه در نظر گرفته شود، تصریح کرد: به عنوان مثال در کشور تعداد زیادی باند فرودگاه احداث شده است اما از بسیاری از آن ها استفاده چندانی نمی شود و فقط بخشی از جامعه می توانند از آن استفاده کنند اما دهیاران روستاها که با تعداد زیادی از روستاییان سروکار دارند، از حداقل ها محروم هستند.

به گزارش ایرنا، نماینده مردم بجنورد، راز و جرگلان، گرمه و جاجرم و مانه و سملقان در ادامه بر جدی گرفتن آموزش ها تاکید کرد و گفت: آموزش زیربنای توسعه پایدار است و بدون آن هیچ اتفاقی نمی افتد و بر این امر معتقد هستیم که توسعه از پایین به بالا صورت می گیرد./

پایان پیام

پیشنهاد سردبیر
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000