هدر اصلی سایت
PrintPageچاپPrintPageچاپ با عکس ToFriendارسال به دوستان Whatsapp google_plus Line twitter
بهمنی پاسخ داد:

آیا افزایش قیمت ارز سناریوی از پیش تعریف شده است؟

سرویس اقتصادی
عضو کمیسیون اقتصادی مجلس، دلایل افزایش نرخ ارز در هفته های اخیر را تشریح کرد.
چهارشنبه 2 اسفند 1396 ساعت 14:17
آیا افزایش قیمت ارز سناریوی از پیش تعریف شده است؟ عضو کمیسیون اقتصادی مجلس، دلایل افزایش نرخ ارز در هفته های اخیر را تشریح کرد. http://cdn.icana.ir/d/019/201605107397125411.jpg آیا,افزایش,قیمت,ارز,سناریوی,از,پیش,تعریف,شده,است؟ Icana

محمود بهمنی در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با اشاره به نوسانات نرخ ارز در هفته های اخیر، گفت: افزایش قیمت ارز سناریوی از پیش تعریف شده نیست، چراکه دولت هیچ دولتی علاقه ای به افزایش قیمت ارز و تورم ندارد، اما گاهی اوقات در برابر برخی مسائل قرار می گیرد.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی، افزود: زمانی که هجوم تقاضا وجود دارد نمی توان بازار ارز را کنترل کرد، مگر چه میزان ارز می توان به بازار تزریق کرد؟، بنابراین سیاست های ما است که می تواند بازار را کنترل کند.

شخصی با سود 10 درصد سپرده خود را در بانک ها قرار نمی دهد

بهمنی  با اشاره به کاهش نرخ سود سپرده های بانکی، ادامه داد: زمانی که نرخ سود سپرده ها کاهش می یابد، دیگر شخصی با سود 10 درصد سپرده خود را در بانک ها قرار نمی دهد و به دنبال سرمایه گذاری جدید می گردد.

نماینده مردم ساوجبلاغ، نظرآباد و طالقان در مجلس شورای اسلامی، یادآور شد: در شرایط کاهش نرخ سود بانکی افراد می گویند راحت ترین سرمایه گذاری خرید ارز، طلا و سکه است.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی، تصریح کرد: با این افزایش خریدها گاهی تقاضا به میزانی می شود که از قیمت واقعی بالاتر می رود که به آن این حباب گفته می شود، البته امیدوارم که در روزهای بازار ارز به تعادل برسد./

پایان پیام

پیشنهاد سردبیر
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000