هدر اصلی سایت
PrintPageچاپPrintPageچاپ با عکس ToFriendارسال به دوستان Whatsapp google_plus Line twitter
سیاوشی در تذکر شفاهی:

لایحه قانونی مدیریت بحران از دستور کار خارج شد

سرویس صحن
نماینده مردم تهران در مجلس از نبود قانون مدیریت بحران انتقاد کرد و گفت: براساس آمار پزشکی قانونی در سال 95 ، روزانه 41 نفر در سوانح جاده ای کشته می شوند.
پنج‌شنبه 3 اسفند 1396 ساعت 15:33
لایحه قانونی مدیریت بحران از دستور کار خارج شد نماینده مردم تهران در مجلس از نبود قانون مدیریت بحران انتقاد کرد و گفت: براساس آمار پزشکی قانونی در سال 95 ، روزانه 41 نفر در سوانح جاده ای کشته می شوند. http://cdn.icana.ir/d/019/201801104543437899.jpg لایحه,قانونی,مدیریت,بحران,از,دستور,کار,خارج,شد Icana

به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، طیبه سیاوشی در نشست علنی امروز (پنجشنبه، 3 اسفند ماه) مجلس شورای اسلامی با عرض تسلیت به خانواده حادثه دیدگان سانحه هواپیمای ATR  گفت: در سال های اخیر شاهد حوادث هوایی و طبیعی هستیم ، اما در طول 4 سال گذشته مدیریت بحران به شکل قانونی نداریم. متاسفانه علی رغم وجود سازمان مدیریت بحران در کشور، قانون، بودجه، برنامه و حضور ملموس برای پیشگیری، آمادگی، بازسازی و بازتوانی در مدیریت بحران به خصوص در شرایط اضطراری نداریم.

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه لایحه قانونی مدیریت بحران به دلایل برخی اولویت های کاری مجلس از دستور کار خارج شد، افزود: با توجه به نزدیک شدن نوروز 97 و آغاز سفرهای نوروزی، مهمترین نگرانی بروز تصادفاتی است که باید ضمن آغاز طرح امداد نوروزی از بسیج همه ظرفیت های کشور برای ایمنی سفر نیز استفاده شود.

وی یادآور شد: براساس آمار پزشکی قانونی در سال 95، روزانه 41 نفر در سوانح جاده ای کشته و یکصد نفر دچار معلولیت شدید شده اند. براساس مطالعات انجام شده اجتماعی- اقتصادی فقط یک مورد مرگ ناشی از حوادث جاده ای بیش از 3.7 میلیون هزینه در بر داشته است.

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی ادامه داد: آیا تا بحال هزینه آتش سوزی پتروشیمی، مرگ ده ها تحصیلکرده در جریان سقوط هواپیما و کشتی سانچی اندیشیده اید؟ این در حالی است که مقام معظم رهبری بارها درخصوص بسیج همه منابع برای کاهش خسارات تذکر داده اند، اما در سطح دستگاه های اجرایی هیچ اقدامی صورت نگرفته است./

پایان پیام

پیشنهاد سردبیر
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

زنجیره خبر