شهادت حضرت فاطمه معصومه (س)
PrintPageچاپPrintPageچاپ با عکس ToFriendارسال به دوستان Whatsapp google_plus Line twitter
کوچکی نژاد:

مجرمان نوروزی را بشناسید/ فروش غیرقانونی مار، لاک پشت و سمندر در بازار عید

سرویس اجتماعی
نایب رئیس فراکسیون محیط زیست مجلس، از تحت تعقیب قرار دادن مردم عادی به دلیل خرید و فروش آبزیان انتقاد کرد و از مسئولان محیط زیست خواست بجای بیان تحکمی به ارائه اقدامات جایگزین با هدف حفظ طبیعت بپردازند.
چهارشنبه 23 اسفند 1396 ساعت 07:48
مجرمان نوروزی را بشناسید/ فروش غیرقانونی مار، لاک پشت و سمندر در بازار عید نایب رئیس فراکسیون محیط زیست مجلس، از تحت تعقیب قرار دادن مردم عادی به دلیل خرید و فروش آبزیان انتقاد کرد و از مسئولان محیط زیست خواست بجای بیان تحکمی به ارائه اقدامات جایگزین با هدف حفظ طبیعت بپردازند. http://cdn.icana.ir/d/019/201712104034417833.jpg مجرمان,نوروزی,را,بشناسید/,فروش,غیرقانونی,مار،,لاک,پشت,و,سمندر,در,بازار,عید Icana

جبار کوچکی نژاد در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، در مورد این اظهارنظر که خرید و فروش لاک‌پشت و مار جرم بوده و متخلفان به یک تا شش ماه حبس محکوم می‌شوند، گفت: خرید و فروش بعضی از موجودات آبزی اعم از لاک پشت، ماهی، مار و ...یا حتی سایر اقدامات همچون گندم سبز کردن که هر کدام به نوعی در حیات انسان نقش دارند به دلیل حفظ سنت‌های نوروز تنها موجب هدر رفت منابع می‌شود.

نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی، ادامه داد: افزایش خرید و فروش و نگهداری این موجودات کم کم به فرهنگ تبدیل می‌شود و بعد از مدتی نیز این موجودات در اثر بی‌توجهی به نیازی که دارند یا رها شدن در محیطی که زیستگاه آنها نیست، از بین می‌روند، بنابراین این روش خوبی نیست.

این نماینده مردم در مجلس دهم، با انتقاد از جرم انگاری خرید و فروش آبزیان یادآورشد: هم‌اکنون مسئولان محیط زیست باید بجای اینکه با بیان تحکمی افراد را از انجام اقدامات منع کنند، روش های دیگری برای پایدار نگه داشتن سنت ها جایگزین  کنند که هم موجب بقای موجودات و گیاهان شده و هم مانع از هدر رفت منابع ‌شود.

نایب رئیس فراکسیون محیط زیست و توسعه پایدار مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: متاسفانه مشکلی که در این بخش وجود دارد این است که مسئولان بجای اینکه در حوزه گردشگری، محیط زیست و منابع طبیعی روش‌هایی را که با سنت‌ها نیز همخوانی دارد به مردم ارائه دهند به اعلام جرایم می‌پردازند و افرادی که به زندگی عادی خود مشغول هستند را به دلیل حفظ سنت ها یا خرید موجودات آبزی مجرم تلقی می‌کنند آن هم در شرایطی که در قانون نیز تاکنون به این مورد اشاره‌ای نشده است./

پایان پیام

پیشنهاد سردبیر
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

موضوع مرتبط

زنجیره خبر

آخرین اخبار