هدر اصلی سایت
PrintPageچاپPrintPageچاپ با عکس ToFriendارسال به دوستان Whatsapp google_plus Line twitter
فلاحت پیشه:

ترامپ توانایی اجرایی شروط اصلاح برجام را ندارد/ تهدید و تحریم بهانه‌ای برای اعلام قدرت آمریکاست

سرویس سیاسی
عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس، معتقد است: ترامپ توانایی اجرای شروط اصلاح برجام را ندارد اما برای اعلام قدرت به فضای تهدیدآمیز دامن می‌زند.
شنبه 5 اسفند 1396 ساعت 16:22
ترامپ توانایی اجرایی شروط اصلاح برجام را ندارد/ تهدید و تحریم بهانه‌ای برای اعلام قدرت آمریکاست عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس، معتقد است: ترامپ توانایی اجرای شروط اصلاح برجام را ندارد اما برای اعلام قدرت به فضای تهدیدآمیز دامن می‌زند. http://cdn.icana.ir/d/019/201606101956336658.jpg ترامپ,توانایی,اجرایی,شروط,اصلاح,برجام,را,ندارد/,تهدید,و,تحریم,بهانه‌ای,برای,اعلام,قدرت,آمریکاست Icana

حشمت الله فلاحت‌پیشه در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه‌ملت، در خصوص شروط ترامپ برای اصلاح برجام و تاکید بر تحقق امکان بازرسی از سایت‌های هسته‌ای و محدودیت برنامه‌های موشکی ایران، گفت: ترامپ شروطی را در مورد برجام مقرر کرده توانایی اجرایی آنها را ندارد، وی همان شروط محدودکننده اولیه درباره برجام را نتوانست اجرا سازد ضمن آنکه اروپایی‌ها هم همراهی لازم را بات ترامپ نداشتند.

نماینده مردم اسلام‌آباد و گیلانغرب در مجلس شورای اسلامی، تصریح کرد: آمریکایی‌ها به دنبال تثبیت شرایط تهدید و تحریم علیه جمهوری اسلامی هستند اما توان اجرایی شروط را ندارند. از سوی دیگر هم ایران اجازه اصلاح برجام به عنوان یک برنامه جامع را نخواهد داد.

وی افزود: بحث اصلاح برجام همچون زخم‌هایی کهنه دیگریست که ترامپ آن را باز کرده اما هیچ کدام از آنها را نتوانسته به نتیجه برساند. ترامپ در شرایط کنونی نیز فضای روانی را ایجاد کرده تا در این میان بتواند اعلام قدرت کند.

فلاحت‌پیشه یادآور شد: سازمان‌ها و مجامع بین‌المللی نیز شرایط و امکان عملیاتی کردن شروط ترامپ را تعبیه نخواهند کرد، لذا همان شکستی که بوش پسر متحمل شد، ترامپ با آن مواجه خواهد شد، زیرا نقش ایران به عنوان نقش مشارکت جویانه در این سازمان‌ها پذیرفته شده است.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی، گفت: یک موضوع موشکی در برجام آمده که به سود ایران است زیرا بر اساس آن بعد از پنج سال تحریم‌های موشکی برداشته می‌شود، غیر از این مورد، موضوع موشکی در برجام نیست لذا ترامپ نباید موضوعات غیر توافق را دنبال کند.

به گزارش خبرگزاری خانه‌ملت؛ یک مقام ارشد آمریکایی به واشنگتن پست، گفت: ترامپ ماندن در توافق هسته‌ای را به تغییر رفتار ایران در ۶ حوزه مشروط کرده و خواهان همکاری اروپا برای تغییر رفتار ایران در این ۶ حوزه شده است.

گفتنی است؛ ترامپ پیشتر توافق هسته‌ای را به «اصلاح بند‌های زوال‌پذیر آن»، «امکان بازرسی از تمامی سایت‌ها از جمله سایت‌های نظامی» و «محدود کردن برنامه موشک‌های بالستیک ایران» مشروط کرده بود، اکنون «نقض حقوق بشر»، «تهدیدات سایبری» و «فعالیت‌های اقتصادی سپاه» را نیز به سه شرط قبلی خود اضافه کرده است./

پایان پیام

پیشنهاد سردبیر
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

زنجیره خبر