هدر اصلی سایت
PrintPageچاپPrintPageچاپ با عکس ToFriendارسال به دوستان Whatsapp google_plus Line twitter
فلاحت پیشه:

مسلح کردن ایدئولوژی‌ وحشی سعودی به سلاح هسته‌ای آینده بشریت را به خطر می‌اندازد

سرویس سیاسی
عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس، با بیان اینکه مسلح کردن ایدولوژی‌ وحشی سعودی به سلاح هسته‌ای آینده بشریت را به خطر می‌اندازد، گفت: اروپایی‌ها باید مانع تحقق این سیاست ترامپ شوند.
جمعه 11 اسفند 1396 ساعت 12:20
مسلح کردن ایدئولوژی‌ وحشی سعودی به سلاح هسته‌ای آینده بشریت را به خطر می‌اندازد عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس، با بیان اینکه مسلح کردن ایدولوژی‌ وحشی سعودی به سلاح هسته‌ای آینده بشریت را به خطر می‌اندازد، گفت: اروپایی‌ها باید مانع تحقق این سیاست ترامپ شوند. http://cdn.icana.ir/d/019/42815.jpg مسلح,کردن,ایدئولوژی‌,وحشی,سعودی,به,سلاح,هسته‌ای,آینده,بشریت,را,به,خطر,می‌اندازد Icana

حشمت الله فلاحت پیشه در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه‌ملت، در خصوص مباحث مربوط به توافق هسته‌ای بین آمریکا و عربستان سعودی، گفت: عربستان مهد خشونت‌بارترین ایدولوژی‌ها در دنیای امروز است لذا خطرناک‌ترین فناوری‌های روز دنیا را در اختیار گرفته تا جنایت علیه بشریت را رقم بزند. آمریکایی‌ها نیز با زیر پا گذاشتن اصول قانونی روز دنیا به همراهی با عربستان پرداخته است.

نماینده مردم اسلام آباد در مجلس شورای اسلامی، تصریح کرد: ایدولوژی‌هایی که سبب شکل‌گیری القاعده، طالبان، داعش و غیره شده و جان و مال مردم را حلال اعلام کرده، ریشه در مدارس دینی عربستان دارد، حال مسلح کردن این ایدولوژی‌های وحشی به سلاح هسته‌ای آینده بشریست را به خطر می‌اندازد لذا اروپایی‌ها باید مانع این سیاست ترامپ شوند.

جنایت سرانجام دستیابی سعودی‌ها به فناوری هسته‌ای است

وی افزود: ترامپ تنها برای تامین منابع مالی روی به این توافق آورده است، زیرا عربستان کشوری با عارضه‌های امنیتی است و آمریکایی‌ها در این میان به دنبال سوء استفاده از ظرفیت موشکی عربستان هستند، چراکه سعودی‌ها مجهز به موشک‌هایی با قابلیت حمل کلاهک هسته‌ای هستند.

فلاحت پیشه تاکید کرد: در صورتی که فناوری هسته‌ای در اختیار رژیم سعودی قرار گیرد، قطعا در آینده باید منتظر جنایت این ایدولوژی وحشی در عربستان بود. از سوی دیگر در شرایطی که صلح یک اصل مهم دنیا تلقی می‌شود و ایران توانسته با 5+1 مذاکره کند، عربستان هم به دنبال مذاکره با آمریکاست.

آمریکا با توافق هسته‌ای به دنبال بهره‌مندی از پول و نفت عربستان است

این نماینده مردم در مجلس دهم یادآور شد: سعودی‌ها باید بدانند برجام توافقی در قالب مقررات NPT است که به هر شائبه‌ای در منطقه پایان می‌دهد اما توافق آمریکا و عربستان زمینه برای تهدید بیشتر و شکل‌گیری بحران‌های منطقه‌ای است، زیرا آمریکا به دنبال ایجاد فضای رقابت تسلیحاتی در منطقه هستند تا بتواند در افق 10 سال آینده از پول و نفت عربستان سعودی بهره‌مند شوند.

وی در پاسخ به ابهامات نزدیکی روسیه و چین به عربستان در صورت عدم انجام توافق هسته‌ای با آمریکا، گفت: در صورتی که روسیه و چین فناوری هسته‌ای را در اختیار عربستان قرار دهند، خیانت کردند کما اینکه کشورهایی که سلاح در اختیار سعودی‌‌ها قرار دادند در جنایت عربستان در یمن و بحرین شریک هستند و خیانت کردند.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی، تصریح کرد: موضوع عربستان را به عنوان مورد جدی باید در اولویت قرار داد و مانع همراهی غرب و شرق با این ایدولوژی وحشی در فناوری هسته‌ای شد.

به گزارش خبرگزاری خانه‌ملت؛ هیاتی به ریاست وزیر انرژی آمریکا قرار است در هفته جاری برای مذاکرات هسته‌ای با سعودی‌ها به لندن سفر کند؛ این درحالی است که عربستانی‌ها خواستار کاهش محدودیت‌ها در توافق موسوم به توافق ۱۲۳ و انعقاد توافقی مشابه برجام هستند./

پایان پیام

پیشنهاد سردبیر
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000