هدر اصلی سایت
PrintPageچاپPrintPageچاپ با عکس ToFriendارسال به دوستان Whatsapp google_plus Line twitter
بی مقدار:

صادرات زعفران خانگی در تبریز ماهانه به ۶۰ میلیون یورو رسیده است

سرویس دیگر رسانه‌ها
نماینده مردم تبریز، اسکو و آذرشهر در مجلس گفت: میزان صادرات زعفران خانگی در تبریز ماهانه به ۶۰ میلیون یورو رسیده است.
شنبه 12 اسفند 1396 ساعت 16:09
صادرات زعفران خانگی در تبریز ماهانه به ۶۰ میلیون یورو رسیده است نماینده مردم تبریز، اسکو و آذرشهر در مجلس گفت: میزان صادرات زعفران خانگی در تبریز ماهانه به ۶۰ میلیون یورو رسیده است. http://cdn.icana.ir/d/019/201707100997942685.jpg صادرات,زعفران,خانگی,در,تبریز,ماهانه,به,۶۰,میلیون,یورو,رسیده,است Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت؛ ‌شهاب‌الدین بی‌مقدار با اشاره به اینکه لازم است تا جوانان به ویژه تحصیل کرده را به سمت اشتغال در حوزه تولید محصولات گلخانه ای و هیدروپونیک سوق دهیم، اظهار داشت: بهره وری در تولید با به کارگیری جوانان تحصیل کرده و عمل آنها می تواند به افزایش ثروت کشور و توسعه اشتغال منجر شود.

نماینده مردم تبریز، اسکو و آذرشهر در مجلس افزود: آنطور که گفته شد متاسفانه کشاورزان از خدمات نمی توانند بهره مند شوند و شغل اصلی کشاورزان تولید است، خدمات روستایی طوری به وجود آمده که یکسری به عنوان واسطه محصولات کشاورزی را با کمترین قیمت خریداری و با گران ترین قیمت به دست مصرف کننده می رسانند.

وی با تأکید بر اینکه برخی از کارآفرینان تبریزی در گلدان ها زعفران کاشته و حتی صادر نیز می کنند، گفت: این کارآفرین تبریزی با نبوغی که داشته توانسته کشاورزی را به منازل سوق دهد این در حالی است که میزان صادرات زعفران خانگی در تبریز ماهانه به ۶۰ میلیون یورو رسیده است.

بی‌مقدار اضافه کرد: با توجه به تکنولوژی های نوین کشاورزی تنها به زمین و آب محدود نمی‌شود بلکه اگر فردی ایده و طرح خلاقانه داشته باشد می تواند علاوه بر اشتغال زایی و تامین زندگی خود برای ده ها نفر از بیکاران شغل ایجاد کند.

نماینده مردم تبریز، اسکو و آذرشهر در مجلس، ایجاد مراکز خدماتی در بخش‌ها و روستاها با استفاده از تسهیلات توسعه و ایجاد اشتغال در مناطق روستایی و عشایری ضروری دانست، گفت: این روزها جای خالی صنایع خانگی در روستاها و شهرها احساس می‌شود چراکه برخی صنایع امکان ایجاد در منازل را دارند و می تواند ضمن بهره وری زمینه فرصت شغلی هم ایجاد کنند.

به گزارش مهر؛ وی بابیان اینکه اغلب کارمندان دولتی که از بیت المال حقوق می گیرند هیچ گونه آشنایی با قانون حمایت و توسعه اشتغال پایدار روستایی و عشایری ندارند، افزود: کارمندان و مدیران در ادارات ننشسته اند که وقتی ارباب رجوع آمد بگویند هنوز آیین نامه نیامده، دستورالعمل ابلاغ نشده و ... را بگویند اگر همه متولیان امر با این آیین نامه آشنایی داشته باشند آن وقت می گوییم در استان و کشور کار عملی می کنند./

پایان پیام

پیشنهاد سردبیر
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000