هدر اصلی سایت
PrintPageچاپPrintPageچاپ با عکس ToFriendارسال به دوستان Whatsapp google_plus Line twitter
احمدآبادی فراهانی قرائت کرد:

تذکرات کتبی نمایندگان به مسئولان اجرایی کشور / تذکر به رئیس جمهور در مورد انجام اقدام عاجل برای حل معضل آلودگی هوا

سرویس صحن
عضو هیات رئیسه مجلس تذکرات کتبی نمایندگان به مسئولان اجرایی کشور را قرائت کرد.
سه‌شنبه 15 اسفند 1396 ساعت 16:08
تذکرات کتبی نمایندگان به مسئولان اجرایی کشور / تذکر به رئیس جمهور در مورد انجام اقدام عاجل برای حل معضل آلودگی هوا عضو هیات رئیسه مجلس تذکرات کتبی نمایندگان به مسئولان اجرایی کشور را قرائت کرد. http://cdn.icana.ir/d/019/62421.jpg تذکرات,کتبی,نمایندگان,به,مسئولان,اجرایی,کشور,/,تذکر,به,رئیس,جمهور,در,مورد,انجام,اقدام,عاجل,برای,حل,معضل,آلودگی,هوا Icana

به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، احمد امیرآبادی فراهانی در نشست علنی امروز (سه شنبه 15 اسفندماه) مجلس شورای اسلامی تذکرات کتبی نمایندگان به مسئولان اجرایی کشور را به شرح زیر قرائت کرد.

تذکر محسن علیجانی به وزیر کشور مبنی بر جلوگیری از توقف وسایل نقلیه رانندگان خودروهای وانت و خودروهای دیگر تحت عنوان دودزا بودن، تذکر به رئیس جمهور در مورد انجام اقدام عاجل برای حل معضل آلودگی هوا.

تذکر تذکر سیده فاطمه حسینی و سیده حمیده زرآبادی به همراه 8 نفر از نمایندگان مجلس به وزیر کشور در جهت ضرورت مدیریت صحیح برای جمع آوری و انتقال پسماندها و زباله ها تا اندکی از مشکلات مردم روستاهای حوالی شهرهایی از جمله محمودآباد مرتفع شود.

تذکر سیده فاطمه حسینی به همراه 8 نفر از نمایندگان مجلس به وزیر آموزش و پرورش بر ضرورت نظام بر شهریه مدارس غیرانتفاعی و غیردولتی.

تذکر سیده فاطمه حسینی به همراه 6 نفر از نمایندگان مجلس به وزیر آموزش و پرورش برای ضرورت تحت پوشش قرار دادن کودکان لازم التعلیم با تاکید بر دختران بازمانده از تحصیل در مناطق محروم روستایی.

تذکر سید مصطفی ذوالقدر به رئیس جمهور در مورد احداث سازمان مکران در شهرستان میناب، تذکر به وزیر راه و شهرسازی برای احداث راه آهن سواحل مکران.

تذکر نادر قاضی پور و علیرضا محجوب به وزیر آموزش و پرورش برای پرداخت اضافه کار و معوقات یک سال اخیر فرهنگیان.

تذکر مجید کیانپور به رئیس جمهور برای تعیین تکلیف سپرده گذاران به صندوق آینده سازان در استان لرستان با توجه به عدم پاسخگویی مسئولان ذی‌ربط.

تذکر علی بختیار به وزیر راه و شهرسازی در مورد عدم مدیریت وزیر در رابطه با سانحه هوایی اخیر سقوط هواپیمای تهران-یاسوج و همچنین تغییرات مترتب در نظام مهندسی ساختمان.

تذکر محمد فیضی به سازمان خصوصی سازی و وزیر جهاد کشاورزی در مورد اینکه 60 نفر از کارکنان قلعه اردبیل سه ماه است حقوق دریافت نکرده اند.

تذکر پورابراهیمی به وزیر جهاد کشاورزی برای دلیل عدم برنامه ریزی برای تامین منابع مالی جهت قنوات کشاورزی استان کرمان چیست؟

تذکر پورابراهیمی به وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی مبنی بر اینکه دلیل وجود سوءمدیریت در کاروان های زیارتی عتبات چیست؟

تذکر سید حسین نقوی حسینی به وزیر نیرو مبنی بر اینکه هر چه زودتر حقابه آب شرب مردم قرچک، خیرآباد، ورامین و پیشوا از سد ماملو

تذکر محمود صادقی و فاطمه سعیدی، فاطمه ذوالقدر، اولادقباد به وزیر اطلاعات مبنی بر اینکه چرا دانشجوی دانشگاه تربیت مدرس خانم مرادی سروستانی به دلیل گرایشات مذهبی پدرش تحت فشار قرار داده اید و ادامه تحصیلش را مشروط به دادن تعهد کرده اید؟

تذکر محمود صادقی، سیده فاطمه ذوالقدر، فاطمه سعیدی و فریده اولادقباد به وزیر علوم و تحقیقات و فناوری درخصوص وضعیت خانم مرادی سروستانی و اینکه برخی دانشجویان بعد از ثبت نام و گذشت یک ترم تحت فشار قرار داده اند.

تذکر جبار کوچکی نژاد به وزیر نفت مبنی بر اینکه چرا به منازل مسکونی شهری گازرسانی انجام نمی شود؟

تذکر ولی ملکی و غلامرضا کاتب به وزیر نفت، معدن و تجارت مبنی بر اینکه چرا به رغم درخواست کتبی 71 نفر از نمایندگان و سوال اینجانب و تحقیق و تفحص از ایدرو و تعهد هیات رئیسه عامل آن و عدم واگذاری خلاف تعهد انجام شده

تذکر ابوالفضل ابوترابی و اکبر رنجبرزاده به وزیر راه و شهرسازی در مورد ضرورت رسیدگی به اقدامات ناشایست سازمان هواشناسی مبنی بر اعلام بیت المقدس به عنوان پایتخت رژیم صهیونیستی

تذکر حسینعلی حاجی دلیگانی و ابوالفضل ابوترابی فرد به رئیس جمهور چرا معاون جنابعالی در رفع مشکلات ایثارگران بی تفاوت است و به عنوان مثال 6 مکاتبه متوالی برای یک خانواده شهید را بی پاسخ می گذارد.

تذکر نقوی حسینی به وزیر آموزش و پرورش در پرداخت مطالبات و حق الزحمه نیروهای حق التدریس آموزش و پرورش

تذکر نادر قاضی پور به وزیر کشور درخصوص عدم آمادگی شهرداری تهران برای مواجهه با بحران ها مثل برف و آلودگی هوا

تذکر علی وقف چی به وزیر آموزش و پرورش در مورد عدم پرداخت مطالبات فرهنگیان با وجود تذکرات متعدد

تذکر حسن نوروزی به وزیر آموزش و پرورش در خصوص اینکه چرا به مفاد بند 6 ماده های 88 و 90 قانون برنامه پنجساله ششم در فرهنگ جمهوری اسلامی ایران عمل نمی کنید و تذکر به وزیر کشور در خصوص علت عدم عمل به تبصره ماده 87 قانون برنامه پنجساله ششم چیست و تذکر به وزیر علوم در خصوص عدم عمل به بند پ ماده 90 قانون برنامه ششم چیست؟

تذکر شهرام کوسه غراوی به وزیر جهاد کشاورزی در خصوص اینکه با گذشت یکسال از خسارت به کشاورزان کلزاکار هنوز هیچ مبلغی از صندوق بیمه کشاورزان استان گلستان مخصوصا به حوزه انتخابیه من پرداخت نشده است.

تذکر سید مهدی مقدسی به وزیر اقتصاد در خصوص اینکه چرا سازمان خصوصی سازی علیرغم مصوبات مکرر ستاد مربوطه و تاکیدات وزیر صنعت نسبت به تعیین تکلیف شرکت هپکو اراک اقدامی نمی شود؟

تذکر علی کاظمی باباحیدری به وزیر کار در خصوص اینکه چرا یارانه حداکثر توان بخشی روزانه و شبانه روزی پرداخت نشده که سبب مشکلاتی برای این افراد شده است.

تذکر علی بختیاری به وزیر نیرو در خصوص اینکه انتقال آب از شهرستان راهبر به کرمان مشکلاتی را برای کشاورزان و عشایر به وجود آورده است و تیم بازرسی خود را اعزام کنید.

تذکر امیر خجسته و اکبر رنجبرزاده به وزیر صنعت در خصوص اینکه پایمال کردن حق و حقوق مشتریان توسط شرکت های اطلس خودرو و با گذشت یکسال از زمان قرارداد با وادار کردن مردم به اخذ بیشتر تعهد برای شرط الی قید

تذکر جلال محمودزاده و علی محمد مرادی به وزیر آموزش و پرورش در خصوص اینکه به چه دلیل علیرغم سوال بیش از 30 نفر از نمایندگان از وزیر در مورد تدریس زبان مادری در مدارس، این مساله مهم و حیاتی عملی نشده است.

تذکر جلال محمود زاده و علی محمد مرادی به وزیر علوم در خصوص اینکه علی رغم قول رئیس جمهور و سوال 30 نماینده تدریس زبان مادری در کنار زبان فارسی در دانشگاه ها اجرایی نشده است.

تذکر منصور مرادی به وزیر جهاد کشاورزی در خصوص تاخیر در تعیین تکلیف کارگزاران بیمه کشاورزی.

تذکر حسینعلی حاجی دلیگانی به وزیر نفت در خصوص اینکه صنایع پوشاک منطقه برخوار به دلیل افزایش بی رویه قیمت مواد اولیه توسط شرکت های پلی استر و تذکر به وزیر نفت در خصوص اینکه چرامفاد بخشنامه 1333 اجرا نمی‌شود، که بر اساس آن کارمندانی که بنا به میل کارفرما بازنشسته می شوند، تا قبل از سن 60 سالگی با کارفرما است و بعد از آن با صندوق بازنشستگی شرکت نفت است، و تذکر به رئیس جمهور در خصوص تورم لجام گسیخته.

تذکر حشمت الله فلاحت پیشه به وزیر بهداشت مبنی بر اینکه دلایل تعلل در احداث بیمارستان امام خمینی اسلام آباد غرب چیست؟

تذکر علی وقف چی به وزیر آموزش و پرورش در خصوص اینکه دلایل عدم پرداخت مطالبات فرهنگیان چیست؟ و تذکر به رئیس جمهور عدم توجه به آثار باستانی زنجان و طارم و جلوگیری از تخریب این بناها و  تذکر به وزیر نیرو در خصوص تعیین تکلیف احداث سد مشمپا و بند انحرافی جهت تامین آب شرب و کشاورزی حوزه انتخابیه.

تذکر قاضی پور، محجوب، رنجبرزاده و امیرآبادی فراهانی به وزیر کشور در خصوص تدبیر در حفظ جان نیروهای انتظامی و بسیجیان عزیز.

تذکر محجوب و قاضی پور به رئیس جمهور در خصوص عدم پرداخت و بی انضباطی در پرداخت به کارگران و تذکر به وزیر صنعت در خصوص تسریع در اختصاص سهمیه داخلی محصولات آلومینیوم اراک و تذکر به وزرای اقتصاد و کار برای تسریع در تعیین تکلیف پرداخت معوقات شرکت آذراب و تعیین تکلیف کارگران هپکو اراک.

تذکر محمد اسماعیل سعیدی به رئیس جمهور در خصوص لزوم رعایت ادب در سخنرانی ها و پرهیز از به کار بردن جملاتی مانندمخالفان بی عقل.

تذکر شهباز حسن پور بیگلری به وزیر راه برای رسیدگی به وضعیت نابسامان شرکت سی بی جی و تذکر به وزیر دادگستری و تاکید بر بررسی علل افزایش تعداد زندانیان استان کرمان و تذکر به وزیر نیرو برای رسیدگی به مشکلات عدیده آب سیرجان و بردسیر.

تذکر ناهید تاج الدین و حمیدرضا فولادگر به وزیر نیرو در خصوص اجرای مصوبات کمیته آب کمیسیون امنیت ملی مجلس در خصوص حوزه آبریز زاینده رود.

تذکر فرجه طیار به وزیر کشور برای برخورد با اقدامات غیرقانونی نیروی انتظامی با کسبه بازارچه مرزی اینچه برون شهرستان گنبدکاووس و تذکر به وزیر صنعت برای تجدید نظر در صدور مجوز برای استخراج یود در یکی از روستاهای گنبدکاووس.

تجری نماینده سرپل ذهاب به رییس‌جمهور: علت عدم برگزاری کمیسیون پزشکی در شهرستان قصر شیرین بنابر دستور ریاست بنیاد شهید، به وزیر مسکن و شهرسازی: تعداد زیاد جایگاه دریافت عوارض خودرو در بزرگراه ساوه ـ همدان در مسیر کرمانشاه و لزوم کاهش تعرفه دریافتی در کم کردن جایگاه‌ها، به وزیر تعاون: علت تاخیر در عدم احداث درمانگاه تامین اجتماعی در شهرستان سرپل ذهاب، به رییس‌جمهور: علت بی‌توجهی وزارت علوم به دانشگاه‌ها و پرسنل آنها در مناطق زلزله زده، تسریع در اجرایی کردن پروژه‌های ریلی کرمانشاه به خسروی، به وزیر آموزش و پرورش: تسریع در پرداخت فوق‌العاده نوار مرزی فرهنگیان شهرستان‌ قصر شیرین و گیلانغرب، به وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی: علت عدم حضور مسئولین سازمان اوقاف و خیریه کشور در مناطق زلزله زده، به رییس‌جمهور: اعتبار لازم در بودجه سنواتی در جهت تامین حداقل معیشت گروه‌های عنوان شده در بند «پ» ماده ۸۸ قانون برنامه ششم توسعه، بهره‌مندی از امتیازات یک مقطع تحصیلی بالاتر مطابق قوانین برای رزمندگان با حداقل حضور داوطلبانه شش ماه در جبهه.

تذکر سید حسین نقوی حسینی نماینده مردم ورامین به وزیر نفت دریافت غیرقانونی هزینه خدمات مستمر به جای دریافت غیرقانونی آبونمان قبلی در فیش‌های گاز

تذکر حسن نوروزی نماینده مردم رباط کریم به رئیس جمهور درباره اینکه علت عدم پرداخت عوارض از فرودگاه‌ امام خمینی به شهر رباط کریم چیست؟

تذکر حسن نوروزی نماینده مردم رباط کریم به وزیر راه و شهرسازی؛ به چه دلیل هیئت عالی مسکن و شهرسازی بخش زیادی شهرستان‌های رباط کریم و بهارستان و بخش آفتاب بدون رعایت قانون و اخذ نظر اهالی محلی منحل کرده است.

تذکر حسن نوروزی نماینده رباط کریم به رئیس جمهور ؛ چرا بند ج ماده 87 قانون برنامه ششم توسعه عمل نمی شود.

تذکر عین الله شریف پور نماینده مردم ماکو و اکبر رنجبرزاده نماینده اسدآباد به وزیر جهاد کشاورزی؛ با توجه به فرا رسیدن سال مالی چرا بیمه کشاورزان پرداخت نمی شود.

تذکر حشمت الله فلاحت پیشه نماینده مردم اسلام آباد غرب و دالاهو به رئیس جمهور؛ دستور پرداخت و خرید چغندرقند کشاورزان اسلام آباد غرب صادر شود، تذکر عباسعلی پوربافرانی نماینده مردم نائین در مجلس به رئیس جمهور؛ کاهش هزینه‌های تشکیل پرونده اخذ وام‌های قرض الحسنه کارمندی و کارگری در برخی بانک‌ها.

تذکر حسینعلی حاجی دلیگانی و سید حسین نقوی حسینی نمایندگان شاهین شهر و ورامین به وزیر کشور، لازم است از تردد اتوبوس‌هایی که بیش از حد مجاز 1600 کیلو حمل می‌کنند ممانعت شود.

تذکر شهاب نادری نماینده اورامانات و محمدرضا پورابراهیمی نماینده کرمان به رئیس جمهور؛ دلیل نسداد مرزهای اورامانات چیست؟

تذکر الهیار ملکشاهی نماینده کوهدشت به وزیر صنعت، معدن و تجارت؛ نظارت بر ثبت نام اتومبیل توسط شرکت و بنگاه‌های مختلف و پیگیری موضوع ایده‌آل خودرو که 10ها نفر را سرگردان کرده است.

تذکر محمدمهدی زاهدی نماینده مردم کرمان به وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در خصوص اینکه وضعیت درمان کارکنان شاغل و بازنشسته ذوب آهن کرمان وخیم و بحرانی است.

تذکر نورمحمد تربتی نژاد نماینده گرگان به وزیر صنعت، معدن و تجارت در خصوص اینکه چرا درآمدهای ناشی از جریمه در اختیار سازمان تعزیرات و اتاق اصناف قرار نمی گیرد.

تذکر علی اکبری نماینده شیراز به رئیس جمهور در خصوص اینکه مسئول ارسال امواج مخرب پارازیت در شیراز کدام دستگاه است.

تذکر جلال محمودزاده به اتفاق 19 نفر از نمایندگان مجلس به رئیس جمهور در خصوص اینکه چرا به وعده‌ها و شعارهای انتخاباتی عمل نکرده و نمی‌کنید.

تذکر حشمت‌الله فلاحت پیشه نماینده اسلام آباد غرب و دالاهو به وزیر اطلاعات در خصوص اینکه اموال تملیکی و کالاهای قاچاق ثبت شده در کشور چه سرنوشتی پیدا کرده‌اند.

تذکر شهرام کوسه غراوی و قرجه طیار نماینده مینودشت و گنبد کاووس به وزیر جهاد کشاورزی در خصوص توزیع ناعادلانه و کمبود کود شیمیایی شرق استان گلستان و همچنین تذکر به وزیر جهاد کشاورزی در خصوص اینکه علت عدم پایبندی دولت در خصوص پرداخت به موقع یارانه کشاورزان به تولیدکنندگان بذر جو و گندم چیست؟

تذکر منصور مرادی نماینده مریوان به وزیر صنعت، معدن و تجارت در خصوص اینکه علت عدم تخفیف سود مرز مریوان چیست، تذکر به وزیر کشور در خصوص اینکه علت عدم توجه ستاد بحران کشور به روستاهای شهرستان مریوان چیست؟

تذکر سید حسین نقوی حسینی نماینده مردم ورامین به رئیس جمهور در خصوص اینکه علت عدم اقدامات لازم جهت تکمیل پروژه متروی تهران به قرچک ورامین چیست؟

تذکر حسینعلی حاجی دلیگانی نماینده مردم شاهین شهر به رئیس جمهور؛ در خصوص وضعیت پروژه‌های راه رسیدگی کنید چرا که با عدم تأمین قیر پیش‌بینی شده، در بودجه سال 96 پروژه عمرانی متوقف شده و مردم به دردسر افتاده‌اند، همچنین تذکر به رئیس جمهور در خصوص اتلاف میلیاردها تومان سرمایه مردم در موسسات مالی، تضعیف پول ملی، افزایش نرخ ارز و 10ها عوامل دیگر از نتایج مدیریت ضعیف و ناکارآمد بانک‌ مرکزی جمهوری اسلامی ایران است.

تذکر سید حسین نقوی حسینی و حسینعلی حاجی دلیگانی نماینده مردم ورامین و شاهین شهر به وزیر امور خارجه در خصوص اینکه علت دعوت از وزیر امور خارجه فرانسه با توجه به مواضع خصمانه فرانسه علیه جمهوری اسلامی ایران چیست؟

تذکر حسن نوروزی نماینده مردم رباط کریم و بهارستان به وزیر راه و شهرسازی در خصوص اینکه علت عدم پیگیری تکمیل جاده پادگان به شهرک خانه رباط کریم چیست؟

تذکر حشمت‌الله فلاحت پیشه ، شهاب نادری، شهروز برزگر نمایندگان اسلام آباد غرب، اورامانات و سلماس به رئیس جمهور در خصوص دستور مقابله عملی با گرانی خودسرانه قیمت کالاهای اساسی مصرفی جامعه و همچنین تذکر به وزیر آموزش و پرورش، دستور پرداخت فوق‌العاده فرهنگیان مناطق زلزله استان کرمانشاه و تسریع در پرداخت معوقات و پاداش بازنشستگان استان.

تذکر حشمت الله فلاحت‌پیشه نماینده مردم اسدآباد غرب و دالاهو به وزیر راه و شهرسازی در خصوص عمل به تعهدات داده شده به رانندگان خدوم در خصوص بیمه، سختی کار و ایجاد شرایط مساعد برای کار در سراسر کشور.

تذکر امیر خجسته نماینده همدان و فامنین به وزیر امور اقتصاد ودارایی در خصوص لزوم ارائه راهکارهای مناسب جهت تکمیل بازار سکه، همچنین تذکر به وزیر بهداشت و درمان و وزیر اقتصاد و دارایی در خصوص افزایش قیمت برخی داروها و کمبود برخی تجهیزات پزشکی مورد نیاز بیماران دیابتی و همچنین تذکر به وزیر اقتصاد در خصوص علت عدم ایجاد ثبات در بازار و نوسانات غیرمنطقی قیمت آن در کشور و بالا رفتن قیمت، همچنین تذکر به وزیر صنعت، معدن و تجارت در خصوص علت افزایش 40 درصدی قیمت آهن آلات.

تذکر خجسته به وزیر راه و شهرسازی در خصوص علت افزایش بی‌سابقه قیمت بلیت پروازهای مشهد در تعطیلات 28 صفر.

تذکر حسن نوروزی نماینده رباط کریم به وزیر نیرو علت عدم رسیدگی به تصرف بخش زیادی از اراضی شهرستان‌های رباط کریم و بهارستان، همچنین تذکر به وزیر تعاون در خصوص اینکه چرا کلینیک شبانه روزی تأمین اجتماعی شهرستان بهارستان یک شیفت اداره می شود.

تذکر حسن نوروزی نماینده مردم رباط کریم به وزیر بهداشت و درمان در خصوص اینکه علت تأخیر افتتاح کلینیک شهرستان گلستان شهر رباط کریم چیست.

تذکر سید علی ادیانی نماینده قائمشهر به وزیر بهداشت و درمان در خصوص لزوم تدوین آیین‌نامه اجرایی بند ب ماده 82 با توجه به مأموریت تجهیز داروهای خارج از فهرست رسمی داروی در 6 ماه اول قانون برنامه ششم توسعه، همچنین تذکر به وزیر آموزش و پرورش در خصوص لزوم تخصیص اعتباری معادل سهم واریزی اعضا برای صندوق ذخیره فرهنگیان، همچنین تذکر به وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در خصوص تسریع در تهیه آیین‌نامه اجرایی ماده 81 در راستای ارتقاء تأمین اجتماعی.

تذکر نادر قاضی پور، علیرضا محجوب نماینده ارومیه و تهران به رئیس جمهور در خصوص رسیدگی فوری به مشکل مرغداران و از دست دادن 14 میلیون و 600 هزار مرغ به جهت شیوع آنفولانزا.

تذکر نادر قاضی پور نماینده ارومیه به رئیس جمهور در خصوص تسریع در پرداخت حقوق کارگران زحمتکش شهرداری‌ها که چند ماه است حقوق نگرفته اند.

تذکر علیرضا محجوب، اکبر رنجبرزاده نماینده تهران و اسدآباد به وزیر نیرو در خصوص لزوم تسریع در اجرایی شدن ماده 47 قانون برنامه ششم توسعه و در اولویت قرار دادن پیمانکاران بومی در اجرای پروژه‌های استانی، همچنین لزوم ارائه برنامه طرح جامع انرژی کشور به استناد ماده 45 برنامه ششم.

تذکر سید جواد ابطحی نماینده خمینی شهر و نادر قاضی پور نماینده ارومیه به وزیر امور خارجه در خصوص ضرورت اقدام قاطع و کاهش روابط دیپلماتیک با کشور فرانسه و تجدیدنظر در قراردادهای اقتصادی با آن کشور به دلیل موضع‌گیری‌های خصمانه و حمایت از گروهک‌ تروریستی منافقین.

تذکر نادر قاضی‌پور نماینده ارومیه به رئیس جمهور در خصوص علت عدم تکمیل آزادراه قزوین – رشت که چهار سال بلاتکلیف مانده است./

پایان پیام

پیشنهاد سردبیر
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000