سال ۹۸ سال رونق تولید
PrintPageچاپPrintPageچاپ با عکس ToFriendارسال به دوستان Whatsapp google_plus Line twitter
نوروزی تشریح کرد؛

اندر مصائب نبود تفسیر دقیق رجل سیاسی

سرویس سیاسی
سخنگوی کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس معتقد است نبود تفسیر دقیق از رجل سیاسی باعث ایجاد تمسخر در روند ثبت نام کاندیداهای ریاست جمهوری شده بود.
چهارشنبه 16 اسفند 1396 ساعت 10:39
اندر مصائب نبود تفسیر دقیق رجل سیاسی سخنگوی کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس معتقد است نبود تفسیر دقیق از رجل سیاسی باعث ایجاد تمسخر در روند ثبت نام کاندیداهای ریاست جمهوری شده بود. http://cdn.icana.ir/d/019/201608100146621316.jpg اندر,مصائب,نبود,تفسیر,دقیق,رجل,سیاسی Icana

حسن نوروزی در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با بیان اینکه عدم تفسیر رجل سیاسی تا کنون نظام را با مشکلاتی مواجه کرده بود، گفت: موانع زیادی سر راه انتخابات ریاست جمهوری از زمان ثبت نام تا زمان بررسی صلاحیت ها به علت عدم وجود تفسیر مشخص از رجل سیاسی وجود داشت.

نماینده مردم رباط کریم و بهارستان در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: زمان ثبت نام مشاهده می شد که پیرمردی کشاورز یا فردی که فقط 5 کلاس درس خوانده و حتی خانم خانه داری به همراه فرزندش برای ثبت نام در عرصه کاندیداتوری ریاست جمهوری به وزارت کشور مراجعه می کرد که همین باعث تمسخر نحوه ثبت نام می شد.

وی افزود: تعریف رجل سیاسی باعث خواهد شد بخش زیادی از هزینه های انتخابات ریاست جمهوری کم شود و شورای نگهبان نیز برای خود چارچوبی تعیین می کند که در آن قالب به بررسی صلاحیت کاندیداها بپردازد.

نوروزی ادامه داد: پیش از این شرایط برای حضور در مجلس مشخص شد چنانچه افراد باید دارای سابقه 5 سال سابقه نمایندگی یا مدرک فوق لیسانس باشند و یا در انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا، کاندیداها در روستاها باید تا دیپلم، در شهرهای زیر 20هزار نفر فوق دیپلم و جمعیت بالای این تعداد باید دارای مدرک لیسانس باشند که این چارچوب بندی کمک شایانی به برگزاری انتخابات کرده است.

سخنگوی کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس شورای اسلامی در پایان خاطرنشان کرد: تعیین مصادیق رجل سیاسی حتی باعث می شود در زمان تبلیغات افرادی در عرصه انتخابات حاضر باشند که نظام را زیر سوال نبرده و رفتاری صورت ندهند که تخریب افراد اتفاق بیفتد./

گفت وگو از محمود اکبری کیا

پیشنهاد سردبیر
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

زنجیره خبر