هدر اصلی سایت
PrintPageچاپPrintPageچاپ با عکس ToFriendارسال به دوستان Whatsapp google_plus Line twitter
سیاوشی مطرح کرد:

رایزنی های زنان مجلس برای انتصاب بانوان در پست‌های مدیرکل و معاون وزیر

سرویس فرهنگی
عضو فراکسیون زنان مجلس با اشاره به اینکه زنان مجلس برای به کار گیری زنان در پست‌های مدیرکلی و معاون وزیری رایزنی زیادی انجام دادند، تصریح کرد: سهم اشتغال زنان در اجتماع تنها 16 درصد است.
چهارشنبه 16 اسفند 1396 ساعت 18:40
رایزنی های زنان مجلس برای انتصاب بانوان در پست‌های مدیرکل و معاون وزیر عضو فراکسیون زنان مجلس با اشاره به اینکه زنان مجلس برای به کار گیری زنان در پست‌های مدیرکلی و معاون وزیری رایزنی زیادی انجام دادند، تصریح کرد: سهم اشتغال زنان در اجتماع تنها 16 درصد است. http://cdn.icana.ir/d/019/201606103111147215.jpg رایزنی,های,زنان,مجلس,برای,انتصاب,بانوان,در,پست‌های,مدیرکل,و,معاون,وزیر Icana

طیبه شاه‌عنایتی سیاوشی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت با اشاره به لزوم به کارگیری زنان در مَناصب‌ اجرایی، گفت: نمایندگان زن مجلس شورای اسلامی تمایل بسیاری دارند تا زنان در پست‌های مدیرکلی و معاون وزیر به کار گرفته شوند به همین دلیل رایزنی و تلاش‌های زیادی در این زمینه انجام داده‌اند.

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس شورای اسلامی افزود: متاسفانه بسیاری از وزارتخانه‌ها در به‌کارگیری زنان در پست‌های مهم و مدیریتی کوتاهی می‌کنند؛ در صورتی که وزرا زنان را به عنوان معاون خود به کارگیرند می‌توان این اقدام را سکوی پرتابی برای حضور زنان در پست وزارت دانست؛ متاسفانه هنوز اعتماد لازم برای حضور زنان در این پست‌ها وجود ندارد.

وی با بیان اینکه زنان تا به امروز فرصت چندانی برای حضور در پست‌های مدیریتی نداشته‌اند، ادامه داد: با این وضعیت نمی‌توان در مورد توانایی آنها قضاوت کرد چرا که دیکته نانوشته غلط ندارد؛ زنان همانند مردان توانایی اداره سازمان‌ها و نهادها را دارند چراکه دختران و پسران کشور در یک دانشگاه در کنار هم تحصیل می‌کنند بنابراین در توانایی نسبت به یکدیگر برتری ندارند.

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه بازار اشتغال کشور مرد سالار است، گفت: سهم اشتغال زنان در اجتماع تنها 16 درصد است بنابراین این بازار مردانه است؛ متاسفانه به دلیل کلیشه‌های فرهنگی مدیران بالادستی به زنان اعتماد نمی‌کنند.

عضو فراکسیون زنان مجلس شورای اسلامی در پایان افزود: دولت می‌تواند اقدامات مناسبی درجهت به‌کارگیری زنان در پست‌های مدیریتی و کلان جامعه مانند معاونت وزرا انجام دهد؛ توانایی زنان برای پست‌های وزارت و مدیریت نیازی به سنجش ندارد مگر مردان برای در دست گرفتن پست‌ها ارزیابی می‌شوند؟/

پایان پیام

پیشنهاد سردبیر
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000