هدر اصلی سایت
PrintPageچاپPrintPageچاپ با عکس ToFriendارسال به دوستان Whatsapp google_plus Line twitter
فلاحت‌پیشه:

آمریکا به دنبال دعوای حقوقی با ایران/ 60 میلیارد دلار حکم قطعی علیه ایران صادر شده است

سرویس سیاسی
عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس با بیان اینکه آمریکا به دنبال دعوای حقوقی با ایران است، گفت: آمریکایی‌ها تاکنون 60 میلیارد دلار حکم قطعی و40 میلیارد دلار و غیرقطعی علیه ایران صادر کرده اند.
پنج‌شنبه 17 اسفند 1396 ساعت 10:54
آمریکا به دنبال دعوای حقوقی با ایران/ 60 میلیارد دلار حکم قطعی علیه ایران صادر شده است عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس با بیان اینکه آمریکا به دنبال دعوای حقوقی با ایران است، گفت: آمریکایی‌ها تاکنون 60 میلیارد دلار حکم قطعی و40 میلیارد دلار و غیرقطعی علیه ایران صادر کرده اند. http://cdn.icana.ir/d/019/201607106383214608.jpg آمریکا,به,دنبال,دعوای,حقوقی,با,ایران/,60,میلیارد,دلار,حکم,قطعی,علیه,ایران,صادر,شده,است Icana

حشمت‌الله فلاحت‌پیشه در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، در خصوص رد فرجام خواهی بانک ملی در دیوان عالی آمریکا، گفت: آمریکایی‌ها روالی را در پیش گرفتند که دعوای بعدی آنها با ایران حقوقی است، متاسفانه آمریکا برای اموال مسکوت و ضبط شده ایران در آمریکا و منطقه خاورمیانه و سایر کشورها، نقشه کشیده است، آمریکایی‌ها با قرارداد500 میلیارد دلاری تا 10 سال بخش اعظم پول‌های پُر ثروت در عربستان را جذب کردند اما برای ایران نقشه خطرناک‌تری چیده‌اند.

نماینده مردم اسلام‌آباد غرب در مجلس شورای اسلامی، تصریح کرد: آمریکایی‌ها برای ایران برنامه‌ای تحت عنوان صدور احکام به خاطر موارد ادعایی یا مواردی که به ایران نقش ثانویه نسبت دهند، را در قالب پرونده‌های متعدد مطرح کرده است، در حالی که ایران هیچ نقشی در آنها ندارد. از این رو برای ما نقش ثانویه تعریف کردند تا با این ادعا که گروه‌ها مرتبط یا وابسته به ایران بودند یا پاسپورت ایرانی دارند، بتوانند ایران را تحت فشار قرار دهند.

وی افزود: آمریکایی‌ها این ادعاهای غیرمعتبر که در هیچ محکمه بین‌المللی قابل پیگیری نیست را به حکم تبدیل کرده و تاکنون حدود 60 میلیارد دلار احکام قطعی و 40میلیارد دلار احکام غیرقطعی علیه ایران و با هدف تاراج پول ایران صادر کردند.

فلاحت پیشه یادآور شد: در زمان بوش پسر نیز قانون خطرناکی تصویب شد که به واسطه آن رقم چنین احکام به خانواده‌ها یا بازماندگان یا طرف‌های آمریکایی داده شود و در تسویه حساب آتی با ایران از اختلافات مالی ایران و آمریکا کم شود.

این نماینده مردم در مجلس دهم با بیان اینکه آمریکایی‌ها به حسب قدرت خود دست به چنین اقداماتی زدند، گفت: متاسفانه تنها یک مورد حساس وجود دارد که مذاکرات آن به نتیجه حقوقی رسیده است، تاکنون ایرانیان یک دهم آمریکایی‌ها یعنی حداکثر 6 میلیارد دلار حکم گرفته‌اند.

وی با بیان یادآوری موضوع هواپیمای ایرباس، گفت: آمریکایی‌ها در رابطه با حادثه هواپیمایی ایرباس برای 290 شهید ایرانی تنها 60 میلیون دلار غرامت پرداخت کردند، حال آنکه در مقابل هزینه یکی از احکام آمریکایی که مربوط به خانمی است که هفت سال دور از خانواده و گروگان گروهی در لبنان بوده، مبلغ یک میلیارد و 150 میلیون دلار برای 5 سال افسردگی از ایران درخواست غرامت شده که خزانه هم قرار است آن را پرداخت کند.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی، تصریح کرد: حکم دیوان عالی آخرین حکم در آمریکاست که فرجام خواهی بانک ملی در آن رد شده، حکم سیاسی تنها  حکم بعد از آن است که در چنین مواردی استفاده نمی‌شود./

پایان پیام

پیشنهاد سردبیر
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000