هدر اصلی سایت
PrintPageچاپPrintPageچاپ با عکس ToFriendارسال به دوستان Whatsapp google_plus Line twitter
فلاحت پیشه:

ایران در برابر تعرض به سفارت خود در لندن کوتاه نمی‌آید/ دولت انگلیس خسارت مادی و معنوی را جبران کند

سرویس سیاسی
عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس، تاکید کرد: همانگونه که انگلیسی‌ها در برابر تعرض به سفارتشان در تهران کوتاه نیامدند و تا مرحله اخذ غرامت پیش رفتند، ما نیز کوتاه نخواهیم آمد.
شنبه 19 اسفند 1396 ساعت 13:50
ایران در برابر تعرض به سفارت خود در لندن کوتاه نمی‌آید/ دولت انگلیس خسارت مادی و معنوی را جبران کند عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس، تاکید کرد: همانگونه که انگلیسی‌ها در برابر تعرض به سفارتشان در تهران کوتاه نیامدند و تا مرحله اخذ غرامت پیش رفتند، ما نیز کوتاه نخواهیم آمد. http://cdn.icana.ir/d/019/201606100210615318.jpg ایران,در,برابر,تعرض,به,سفارت,خود,در,لندن,کوتاه,نمی‌آید/,دولت,انگلیس,خسارت,مادی,و,معنوی,را,جبران,کند Icana

حشمت‌الله فلاحت‌پیشه در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه‌ملت، در خصوص حمله متعرضان به سفارت ایران در لندن، گفت: حمله به سفارت ایران در لندن خلاف کنوانسیون‌های بین‌المللی انجام شده و مسئولیت اصلی آن بر عهده دولت انگلیس است. بر اساس کنوانسیون ژنو اگر تعرضی به سفارتخانه خارجی صورت گیرد، مسئولیت آن بر عهده کشور میزبان است.

نماینده مردم اسلام‌آباد غرب در مجلس شورای اسلامی، تصریح کرد: همانگونه که انگلیسی‌ها در برابر تعرض به سفارتشان در تهران کوتاه نیامدند و تا مرحله اخذ غرامت از ایران پیش رفتند، ما نیز کوتاه نخواهیم آمد و موضوع تا این مرحله باید پیگیری شود.

وی افزود: علاوه بر اینکه این افراد به عنوان مجرم شناخته شوند باید خسارت مادی و معنوی وارده به سفارت ایران در لندن نیز جبران شود.

فلاحت‌پیشه یادآور شد: در شرایط کنونی غائله خاتمه یافته اما اقدامی خلاف شئونات دیپلماتیک صورت گرفته است ضمن آنکه این حادثه به لحاظ روانی نیز آسیب بسیاری به جا گذاشته است.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی، تصریح کرد: موضوع توسط دیپلماسی ایرانی باید مجدانه پیگیری و شفاف شود.

به گزارش خبرگزاری خانه‌ملت؛ شب گذشته تعدادی از طرفداران فرقه شیرازی به سفارت جمهوری اسلامی ایران در لندن تعرض نموده و با شکستن پرچم، شعار علیه مقامات کشور، لعن عایشه، ابوبکر عمر و عثمان را سر دادند. به هنگام ورود آنها با چماق و قمه دیده شدند.

گفتنی است؛ منابع خبری نیز اعلام کردند که عده‌ای با عنوان حمایت از بیت سید صادق شیرازی و اعتراض به دستگیری سید حسین شیرازی در لندن متعرض سفارت ایران در این شهر شده و با بالا رفتن از دیوار سفارت پرچم های خود را به نمایش آوردند./

پایان پیام

 

پیشنهاد سردبیر
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

خبر مرتبط

زنجیره خبر