هدر اصلی سایت
PrintPageچاپPrintPageچاپ با عکس ToFriendارسال به دوستان Whatsapp google_plus Line twitter
زرآبادی:

جامعه در زمینه استفاده از توانمندی زنان از دولتمردان و حاکمیت جلوتر است

سرویس فرهنگی
عضو فراکسیون زنان مجلس معتقد است جامعه در زمینه استفاده از توانمندی زنان در مناصب مدیریت از دولتمردان و حاکمیت جلوتر است.
یکشنبه 5 فروردین 1397 ساعت 13:00
جامعه در زمینه استفاده از توانمندی زنان از دولتمردان و حاکمیت جلوتر است عضو فراکسیون زنان مجلس معتقد است جامعه در زمینه استفاده از توانمندی زنان در مناصب مدیریت از دولتمردان و حاکمیت جلوتر است. http://cdn.icana.ir/d/019/201609103703293840.jpg جامعه,در,زمینه,استفاده,از,توانمندی,زنان,از,دولتمردان,و,حاکمیت,جلوتر,است Icana

سیده حمیده زرآبادی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت با اشاره به لزوم مشارکت زنان در عرصه‌های اجتماعی و سیاسی، گفت: زنان توانایی‌های بسیاری برای مشارکت در عرصه‌های اجتماعی دارند مثال بارز آن را می‌توان موفقیت‌ تشکل‌های زنان در مسائل اجتماعی، اقتصادی و سیاسی، دانست.

نماینده مردم قزوین، آبیک و البرز در مجلس شورای اسلامی افزود: امروزه تعداد دانشجویان دختر در دانشگاه‌ها افزایش یافته است که این خود نشاندهنده توانایی زنان است؛ در مسائلی که حضور زنان در اجتماع به خودشان بستگی دارد این حضور بسیار پررنگ است اما زمانی که مسئولان می‌خواهند برای مسائل مدیریتی کشور از زنان استفاده کنند، مشارکت پایین می‌شود.

وی بیان کرد: در دانشگاه‌ها برای ارتقاء علمی کشور از زنان در مناصب مدیریتی بهره نمی‌برند؛ چرا برای روسای دانشگاه‌ها از زنان استفاده نمی‌کنند؟ در مسائل اقتصادی نیز به زنان مسئولیت نمی‌دهند؛ در کشور رئیس چند بانک و موسسه مالی زن هستند؟

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: برخی مسئولان عدم انتصاب  زنان را در مناصب مدیریتی کلیشه‌های فرهنگی و عدم پذیرش مردم بیان می‌کنند درحالی که در روستاها از زنان به عنوان دهیار استفاده می‌کنند که این نحوه عملکرد مردم ناقض ادعای مسئولان است؛ جامعه در این زمینه از دولتمردان و حاکمیت جلوتر است.  

زرآبادی ادامه داد: اگرچه نمایندگان زن به زنان برای وزارت رای مثبت می‌دهند اما نمایندگان مرد به آنها رای نمی‌دهند و این رای است که تعیین‌کننده است؛ ما فقط به دولت برای به کارگیری زنان برای وزارت و... تذکر می‌دهیم در حالی که در مجلس نیز هیچ کدام از معاونت‌ها زن نیستند.

عضو فراکسیون زنان مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه برای کارهای مدیریتی باید شایسته‌سالاری مدنظر قرار گیرد، افزود: در کشور زنان شایسته و توانمند بسیاری وجود دارد و فقط آنها به اعتماد نیازمندند تا برای مناصب اداری و مدیریتی انتخاب شوند./

پایان پیام  

پیشنهاد سردبیر
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000