هدر اصلی سایت
PrintPageچاپPrintPageچاپ با عکس ToFriendارسال به دوستان Whatsapp google_plus Line twitter
مافی:

ربیعی حمایت جامعه کارگری را دارد/ ارزیابی مثبت از برگزاری جلسه استیضاح وزیر کار

سرویس سیاسی
عضو فراکسیون امید مجلس شورای اسلامی گفت: ربیعی حمایت‌های بخش کارگری را دارد.
سه‌شنبه 22 اسفند 1396 ساعت 17:05
ربیعی حمایت جامعه کارگری را دارد/ ارزیابی مثبت از برگزاری جلسه استیضاح وزیر کار عضو فراکسیون امید مجلس شورای اسلامی گفت: ربیعی حمایت‌های بخش کارگری را دارد. http://cdn.icana.ir/d/019/201709103821120296.jpg ربیعی,حمایت,جامعه,کارگری,را,دارد/,ارزیابی,مثبت,از,برگزاری,جلسه,استیضاح,وزیر,کار Icana

پروانه مافی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، در خصوص ارزیابی از اینکه نمایندگان مجلس باز هم به علی ربیعی برای ادامه فعالیت در وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی رای اعتماد دادند، اظهار داشت: بحث استیضاح ربیعی در مجلس به موضوعی چالشی تبدیل شده بود و موافقان و مخالفان این استیضاح استدلال ها و مواضع خود را با قدرت مطرح می‌کردند.

عضو فراکسیون امید مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه در رای گیری موافقان و مخالفان استیضاح، نتیجه کاملا مساوی شد و مطابق آئین نامه اگر موافقان استیضاح رای بیشتری نداشته باشند، وزیر در سمت خود باقی می‌ماند، این شرایط ارزش رای نمایندگان مجلس را نشان می دهد؛ یعنی اگر یک رای جابجا شود نتیجه تغییر می‌کند.

مافی در ارزیابی از علت کسب رای لازم برای تداوم فعالیت ربیعی در وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، گفت: در وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی اختلاطی از 3 وزارتخانه را شاهد هستیم و شاید از همان ابتدا ادغام این 3 وزارتخانه کار درستی نبود و نمی‌بایست این ادغام رخ دهد، البته اتفاقات عجیب و غریبی که در دولت های نهم و دهم برای این وزارتخانه رخ داد، سبب شد تا شرایط سخت ناشی از آن دوره را هنوز نیز شاهد باشیم.

وی افزود: شاید علی ربیعی وزیر ایده آلی از نظر بعضی از نمایندگان نباشد ولی از این منظر که توانسته یک مجموعه بسیار پرمشکل و پر از گرفتاری و را ساماندهی نسبی کندو از ضرر دادن بیشتر به آن جلوگیری کند، می توان از عملکرد وی دفاع کرد.

عضو کمیسیون شوراها و امورداخلی کشور در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه آقای ربیعی حمایت‌های بخش کارگری را دارد، بیان کرد: پیام‌های زیادی را از جامعه کارگری دریافت کردیم که ما را تشویق می‌کردند تا به استیضاح آقای وزیر رای مخالف دهیم.

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس شورای اسلامی حمایت بخش کارگری از وزیر کار را بسیار مهم تلقی کرد و گفت: امروز شرایط کارخانه ها و جامعه کارگری در کشور مناسبی نیست، در نتیجه وقتی وزیر می‌‎تواند رضایت این گروه را داشته باشد، علتی است که بنا بر آن می توان به وزیر اعتماد کرد تا بتواند کار را پیش ببرد.

وی با اشاره به اینکه از برگزاری این جلسه استیضاح خوشحال هستم زیرا وزیر، معاونان و همکارانش حرف‌های مخالفان را شنیدند و نکات خیلی باز و شفاف مطرح شد، افزود: امید داریم با توجه به مطالب مطرح شده، وزیر کار جهت حل و ساماندهی این شرایط برنامه ریزی داشته باشد، البته مجلس نظارت خود را باز هم دنبال می‌کند.

عضو فراکسیون امید مجلس گفت: علیرغم اینکه وزیر رای آورده ولی مسالئل را دنبال می کنیم تا سامان مناسب تری را در سال‌های باقی مانده دولت شاهد باشیم./

پایان پیام

پیشنهاد سردبیر
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار