هدر اصلی
1396/12/22 16:12:03
سرویس صحن
/موافقان استیضاح وزیر راه و شهرسازی/

آزادیخواه : وعده مسکن اجتماعی هیچگاه محقق نشد

عضو فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس از عدم تحویل کامل ۲۰۰ فروند ایرباس، بوئینگ و ATR انتقاد کرد و گفت: تا کنون تنها ۷ فروند به دست ما رسیده و سایر هواپیماها هنوز نیامده است.
آزادیخواه : وعده مسکن اجتماعی هیچگاه محقق نشد عضو فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس از عدم تحویل کامل 200 فروند ایرباس، بوئینگ و ATR انتقاد کرد و گفت: تا کنون تنها 7 فروند به دست ما رسیده و سایر هواپیماها هنوز نیامده است. https://cdn.icana.ir/d/019/201611109785059449.jpg آزادیخواه,:,وعده,مسکن,اجتماعی,هیچگاه,محقق,نشد Icana

به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، احد آزادی‌خواه در جلسه علنی نوبت عصر امروز (سه شنبه، 22 اسفندماه) در جریان بررسی استیضاح عباس آخوندی وزیر راه و شهرسازی به تشریح دلایل موافقت خود با این استیضاح پرداخت و گفت: این سومین جلسه استیضاح وزیر راه است لذا باید تأمل شد چرا کار به اینجا رسیده و وزیر بی انگیزه به فعالیت خود ادامه می دهد.

نماینده مردم ملایر در مجلس شورای اسلامی با اشاره به آمار و 12 هزار میلیارد تومان بدهکاری به پیمانکاران، 240 هزار میلیارد تومان پروژه ناتمام و 5 هزار میلیارد تومان بودجه، عنوان کرد: مشخص نیست این خلاء چگونه پر می شود؛ شاید برخی بگویند دولت باید منابع مالی وزارت راه را پر کند اما باید این وزارتخانه به گونه ای عمل کند که جذب اعتبار کند و در صورت عدم وجود پول و فاینانس، به مردم وعده ندهد و پروژه جدید را کلنگ نزند.

وی در ادامه با بیان اینکه مسکن مهر به عنوان یک پدیده بی نظیر و البته دارای اشکالات متعدد برای خانه دار شدن مردم مظلوم، کم درآمد، حاشیه نشینان شهری، سال 1386 ایجاد شد، یادآور شد: شما در این خصوص گفتید در مسکن مهر فقط به کمیت توجه شده و ما می خواهیم به کیفیت توجه کنیم در حالی که کیفیتی در آن نیست و جای دیگر گفتید غرض شخصی نداریم و طرح های آغاز شده دولت های قبل را به پایان می رسانیم اما این کار را نکردید.

آزادیخواه ادامه داد: وزیر گفته است مسکن های مهر علاوه بر امتیازات آب، برق و گاز باید از امکانات دیگر نظیر بیمارستان و مدرسه نیز برخوردار شوند اما این اقدام صورت نگرفت شما گفتید 7 برابر پولی که مردم برای مسکن مهر داده اند تسهیلات می دهید اما ندادید همچنین گفتید که مسکن اجتماعی را جایگزین مسکن مهر می کنید اما این کار را هم نکردید.

این نماینده مردم در مجلس دهم با اشاره به کشته شدن مظلومانه بیش از 60 تن از هموطنانمان در حادثه سقوط هواپیمای تهران-یاسوج، عنوان کرد: در قرارداد خرید هواپیماها که کمیسیون امنیت ملی در گزارش دوم 6 ماهه برجام منتشر کرد، از 200 فروند ایرباس، بوئینگ و ATR تنها 7 فروند به دست ما رسیده و سایر هواپیماها هنوز نیامده است.

وی در ادامه خطاب به آخوندی گفت: گزارش های رسمی حاکی از این است که 16 هزار نفر تلفات جانی در جاده ها داریم، البته همه تقصیرها برعهده وزارت راه نیست اما شما بفرمایید تقصیر شما چند درصد است که با هر بارش برف جاده های کشور بسته می شود و حتی تدابیر برای بازگشایی از پیش تعیین نشده است.

عضو فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس شورای اسلامی در پایان خاطرنشان کرد: افرادی در وزارت راه حکم گرفتند که در بیش از 5 شرکت عضو بودند و بازنشسته بودند اما جوانانی که لیسانس مرتبط داشتند به کار گرفته نشدند./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

زنجیره خبر

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet