هدر اصلی سایت
PrintPageچاپPrintPageچاپ با عکس ToFriendارسال به دوستان Whatsapp google_plus Line twitter
بروجردی در دیدار با سفیر آلمان در تهران:

تعلل شرکت های آلمانی برای ورود به بازار ایران به ضرر آنها است/تلاش آمریکا برای نجات سران گروه های تروریستی

سرویس بین الملل
رییس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس گفت: تعلل شرکت های آلمانی برای ورود به بازار ایران به ضرر آنها است، چرا که شرکت های سایر کشورها جای آنها را پر خواهند کرد.
سه‌شنبه 22 اسفند 1396 ساعت 16:21
تعلل شرکت های آلمانی برای ورود به بازار ایران به ضرر آنها است/تلاش آمریکا برای نجات سران گروه های تروریستی رییس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس گفت: تعلل شرکت های آلمانی برای ورود به بازار ایران به ضرر آنها است، چرا که شرکت های سایر کشورها جای آنها را پر خواهند کرد. http://cdn.icana.ir/d/019/201803102445145232.jpg تعلل,شرکت,های,آلمانی,برای,ورود,به,بازار,ایران,به,ضرر,آنها,است/تلاش,آمریکا,برای,نجات سران گروه,های,تروریستی Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، علاء الدین بروجردی رییس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی  ظهر امروز سه شنبه 22 اسفند 96 با  میکائیل کلور برشتولد سفیر آلمان در تهران دیدار و گفت وگو کرد.

بروجردی در ابتدای این دیدار گفت: در سال های گذشته میان دو کشور روابط پارلمانی خوبی برقرار بوده است و امیدواریم در دوره پیش رو نیز شاهد تقویت و توسعه بیشتر گفتگوها و رایزنی های پارلمانی باشیم. 

 حجم تجارت خارجی ایران و آلمان با ظرفیت های دو کشور متناسب نیست

وی افزود: با توجه به جایگاه مهم مجالس ایران و آلمان در ساختار سیاسی و نقش مهم آنها در سیاست خارجی دو کشور، رایزنی های پارلمانی در تسریع و تسهیل همکاری های فیمابین مفید خواهد بود.

رییس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی در ادامه با اشاره به اهمیت تقویت روابط اقتصادی و تجاری ایران و آلمان، اظهار داشت: حجم تجارت خارجی ایران و آلمان با ظرفیت های دو کشور متناسب نیست.

تحریکات آمریکایی برای جلوگیری از اجرای برجام

وی افزود: تعلل شرکت های آلمانی برای ورود به بازار ایران به ضرر آنها است چرا که شرکت های سایر کشورها جای آنها را پر خواهند کرد.

بروجردی در ادامه با اشاره به تحریکات آمریکایی برای جلوگیری از اجرای برجام تصریح کرد: با توجه به اینکه آلمان یکی از طرف های مذاکرات در انعقاد برجام بود از این کشور انتظار میرود ضمن پایبندی به برجام، مخالفت خود را با شیطنتهای آمریکا اعلام کند.

تروریسم مهمترین معضل منطقه

وی در ادامه با اشاره به اوضاع منطقه افزود: مهمترین معضل منطقه که مشکلات امنیتی آن گریبانگیر همه شده است تروریسم است.

بروجردی همچنین یادآور شد: جمهوری اسلامی ایران با درخواست دولت کشورهای عراق و سوریه به آنها در مبارزه با تروریسم کمک کرد و با همکاری مردم این کشور شکست های سنگینی را به گروه های تروریستی تحمیل کرد. 

آمریکا درصدد نجات سران گروه های تروریستی است

وی افزود: گفت وگوهای زیادی در آستانه قزاقستان برای استقرار صلح و ثبات در سوریه انجام شده است که هدف این گفت وگوها کمک به دولت سوریه برای پاکسازی این کشور از لوث وجود تروریسم و سپردن سرنوشت این کشور به مردم آن است.

رییس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی، ادامه داد: آمریکا که خود ایجاد کننده گروه های تروریستی است، هم اکنون نیز درصدد نجات سران این گروه ها است و با انتقال آنها به کشورهای دیگر سعی در احیای تروریسم در منطقه دارد.

آمریکا و همپیمانان اروپایی اش با فروش سلاح به عربستان به کشتار مردیم یمن کمک می کنند

بروجردی در ادامه به اوضاع وخیم مردم یمن اشاره کرد و افزود: علیرغم اینکه فریاد غرب در حمایت از حقوق بشر بلند است ولی در قبال کشتار مردم بی پناه یمن سکوت کرده و در مورد تداوم حملات سعودی به یمن موضع قاطعی ندارد.

 وی اظهار داشت: آمریکا و همپیمانان اروپایی اش با فروش سلاح به عربستان، به این کشور در کشتار مردم یمن کمک می کنند.

سفیر آلمان در تهران:وضعیت انسانی در یمن فاجعه بار است​

میکائیل کلور برشتولد سفیر آلمان در تهران نیز در این دیدار با اشاره به اهمیت دیدارهای پارلمانی نمایندگان دو کشور بر ضرورت گفت وگوی بیشتر نمایندگان مجالس ایران و آلمان تاکید کرد و گفت: ما بر ضرورت گفتگوهای پارلمانی فیمابین واقفیم لذا سفارت آلمان در ایران سعی خود را برای تقویت اینگونه مراودات بکار خواهد گرفت.

وی در ادامه با اشاره به اهمیت حفظ برجام برای توسعه سطح مناسبات فیمابین افزود: از اینکه ما نقش بارزی در امضای این توافق داشتیم خرسندیم و از ادامه اجرای این سند به عنوان مبنایی برای تقویت همکاری های دو طرف استقبال می کنیم.

آلمان ارسال مهمات نظامی برای طرفین درگیر در  مناقشه عربستان و یمن را ممنوع کرد

میکائیل کلور برشتولد سفیر آلمان در تهران در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به وضعیت یمن اظهار داشت: وضعیت انسانی در یمن فاجعه بار است به همین دلیل آلمان ارسال مهمات نظامی برای طرفین درگیر در این مناقشه را ممنوع کرده و بر گفتگوی طرفین برای حل این موضوع تاکید دارد.

وی در پایان با اشاره به نقش مهم ایران در منطقه تصریح کرد: ما معتقدیم در همه گفت وگوهای بین المللی در خصوص منطقه ایران به عنوان یک بازیگر مهم و تاثیرگذار حضور داشته باشد./

پایان پیام

پیشنهاد سردبیر
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000