هدر اصلی سایت
PrintPageچاپPrintPageچاپ با عکس ToFriendارسال به دوستان Whatsapp google_plus Line twitter
/موافقان استیضاح وزیر تعاون ،کار و رفاه اجتماعی/

عثمانی: جاده های کشور به قتلگاه مردم تبدیل شده است/انتقاد از عدم توزیع متوازن اعتبارات در بخش راه

سرویس صحن
نماینده مردم بوکان در مجلس شورای اسلامی گفت: جاده های کشور به قتلگاه مردم تبدیل شده و جان و مال مردم از بین می رود.
سه‌شنبه 22 اسفند 1396 ساعت 16:24
عثمانی: جاده های کشور به قتلگاه مردم تبدیل شده است/انتقاد از عدم توزیع متوازن اعتبارات در بخش راه نماینده مردم بوکان در مجلس شورای اسلامی گفت: جاده های کشور به قتلگاه مردم تبدیل شده و جان و مال مردم از بین می رود. http://cdn.icana.ir/d/019/201704106594939192.jpg عثمانی:,جاده,های,کشور,به,قتلگاه,مردم,تبدیل,شده,است/انتقاد,از,عدم,توزیع,متوازن,اعتبارات,در,بخش,راه Icana

به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه ملت،، محمد قسیم عثمانی در نشست علنی عصر امروز (سه شنبه، 22 اسفندماه) مجلس شورای اسلامی در موافقت با استیضاح وزیر راه و شهرسازی گفت: امیدوارم مطالبی را که در این نطق مطرح می کنم مورد توجه آقای آخوندی قرار بگیرد چرا که در حال حاضر راه های مواصلاتی کشور به قتلگاه تبدیل شده است و جان و مال مردم در راه ها از بین می رود.

نماینده مردم بوکان در مجلس شورای اسلامی افزود: علاوه بر وزارت راه و شهرسازی دولت نیز باید همت کند تا کم و کاستی های چند ده ساله در بخش راه جبران شود در هر صورت آقای آخوندی نماینده دولت در بخش راه محسوب می شود و باید مشکلات این بخش را مورد رسیدگی قرار دهد.

عثمانی افزود: سالانه حدود 17 هزار نفر از مردم کشور در جاده ها جان خود را از دست می دهند که این یعنی از بین رفتن سرمایه ملی کشور بنابراین باید به این موضوعات توجه شود چرا که ارزش اقتصادی 17 هزار نفر از جمعیت کشور از بودجه های سالانه ای که به وزارت راه تزریق می شود بیشتر است و بازماندگان خانواده های حادثه دیده دچار مشکلات مختلفی می شوند.

وی ادامه داد: مجروحان حوادث رانندگی، درون شهری و برون شهری با صدمات جدی در زندگی روبه رو می شوند بنابراین باید وضعیت جاده های کشور درست شود.

عثمانی گفت: کسانی که در راه های نامناسب بر اثر سوانح رانندگی جان خود را از دست می دهند عمدتا کسانی هستند که توان مالی برای استفاده از ماشین های چند صد میلیون تومانی ایمن را ندارند و این پیکان سواران و پراید سواران اجباری جان خود را در جاده ها از دست می دهند.

وی ادامه داد: توزیع اعتبارات در بخش راه براساس چانه زنی است که این موضوع باعث عدم توازن در راهسازی شده و متاسفانه کسانی که دارای قدرت لابی گری هستند مورد توجه قرار می گیرند و برخی ها در زمینه تامین اعتبار جاده ها مورد بی مهری قرار می گیرند و حتی در خصوص آسفالت راه های روستایی عدالتی وجود ندارد.

عثمانی افزود: در برخی از مناطق کشور ضریب پوشش آسفالت راه های روستایی بیش از 90 درصد است و در برخی مناطق 30 درصد است که این بیانگر عدم توازن در این زمینه است.

وی ادامه داد: باید مشخص شود وزارت راه و شهرسازی چه کار خاصی را در حوزه مسکن انجام داده چرا که مسکن مهر علیرغم مشکلات در بخش اجرایی و کیفی حداقل توانست تعداد قابل توجهی از مردم را صاحبخانه کند اما دولت تدبیر و امید که قرار بود موضوع مسکن اجتماعی را پیگیری کند در این زمینه سکوت کرده است.

عثمانی تصریح کرد: رکود بازار مسکن گردش مالی در این بخش را با مشکل روبه رو کرده و حتی بخشی از مشکلات مربوط به موسسات مالی ناشی از رکود در بخش مسکن است چرا که شغل های فراوانی به حوزه مسکن ارتباط دارد همچنین طرح های جامع شهری با مشکل جدی روبه رو شده است.

وی ادامه داد: متاسفانه زمین های بایری که هنوز ساخته نشده اند براساس رانت به محدوده شهرها اضافه می شوند اما لکه های جمعیتی که ده ها سال است ساخته شده اند به دلیل اینکه مدافع و لابی گر و مالک بزرگی ندارند آن ها را به محدوده اضافه نکرده اند که این عین ناعدالتی است.

عثمانی گفت: آقای آخوندی چرا به جان مهندسین افتاده اید چرا که اگر کارفرما خود ناظر پروژه خود را انتخاب کند چیزی از نظارت باقی نمی ماند به دلیل اینکه کارفرما ناظری را انتخاب می کند که به او سخت نگیرد.

وی با تاکید بر لزوم توجه به نظارت در بخش مسکن گفت: سازمان نظام مهندسی که هیچ بار مالی برای دولت ندارد در کشور وجود دارد اما چرا با بخشنامه های مکرر باعث ایجاد لطمه به نظام مهندسی کشور شده اید.

عثمانی خطاب به آخوندی افزود: دستور داده اید که کارکنان شهرداری اجازه نقشه نداشته باشند که قابل تحسین است ولی عضو شورای اسلامی روستایی که هیچگونه درآمدی ندارد به دلیل اینکه مهندس است نمی تواند در شهر نقشه کشی انجام دهد که این غیرقابل قبول است چرا که حتی حق جلسه نیز به وی پرداخت نمی شود و امیدوارم بخشنامه های جنابعالی در آینده مورد تجدیدنظر قرار بگیرد.

این نماینده مردم در مجلس دهم یادآور شد: در طرح های هادی روستایی عدالت رعایت نمی شود و نماینده ای که بیشتر سوال کند بیشتر نیز مورد توجه قرار می گیرد اما نمایندگان همراه با دولت مورد بی توجهی قرار می گیرند که بنده درخواست عدالت در این زمینه را دارم.

عثمانی همچنین در پایان افزود: باید در خصوص توجه به طرح های هادی روستایی عدالت رعایت شود و در پایان امیدوارم دولت تدبیر و امید در سطح انتظارات مردم کار کند و همچنین از معاونان وزارت راه و شهرسازی در خصوص رسیدگی به مسائل قدردانی می کنم./

پایان پیام    

کلید واژه ها

پیشنهاد سردبیر
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

زنجیره خبر