شهادت حضرت فاطمه معصومه (س)
PrintPageچاپPrintPageچاپ با عکس ToFriendارسال به دوستان Whatsapp google_plus Line twitter
جمالی سوسفی:

فرهنگ سازی کلید کاهش آسیب های ناشی از چهارشنبه سوری/ باید از تبدیل مراسم به ناهنجاری های اجتماعی جلوگیری شود

سرویس اجتماعی
عضو کمیسیون بهداشت مجلس گفت: مردم باید مراسم چهارشنبه سوری را به گونه ای برگزار کنند که به ناهنجاری اجتماعی تبدیل نشود.
سه‌شنبه 22 اسفند 1396 ساعت 17:13
فرهنگ سازی کلید کاهش آسیب های ناشی از چهارشنبه سوری/ باید از تبدیل مراسم به ناهنجاری های اجتماعی جلوگیری شود عضو کمیسیون بهداشت مجلس گفت: مردم باید مراسم چهارشنبه سوری را به گونه ای برگزار کنند که به ناهنجاری اجتماعی تبدیل نشود. http://cdn.icana.ir/d/019/201710109551717266.jpg فرهنگ,سازی,کلید,کاهش,آسیب,های,ناشی,از,چهارشنبه,سوری/,باید,از,تبدیل,مراسم,به,ناهنجاری,های,اجتماعی,جلوگیری,شود Icana

منوچهر جمالی سوسفی در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، از خانواده ها درخواست کرد خطرات ناشی از مواد محترقه و رفتارهای افراطی در جشن باستانی چهارشنبه سوری را به فرزندان خود گوشزد کنند، گفت: نحوه برگزاری مراسم چهارشنبه سوری به مرور زمان دستخوش تغییر شد و ایرانی ها به سمت استفاده از مواد منفجره خطرناک و آتش زا روی آوردند کهطی سال های اخیر در این آیین باستانی شاهد حوادث دلخراشی مانند قطع انگشت، دست و آسیب های شدید و حتی مرگ و میر هستیم.

نماینده مردم رودبار در مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه چهارشنبه سوری نباید به مراسم رعب و وحشت تبدیل شود، افزود: مراکز درمانی، اورژانس و همچنین پزشکان و پرستاران در این شب به حالت آماده باش هستند تا در صورت بروز سانحه یا حادثه در کمترین زمان ممکن بتوانند اقدامات درمانی را انجام دهند.

وی با تاکید بر اینکه برای کاهش آسیب های ناشی از چهارشنبه سوری باید فرهنگ سازی کرد، تصریح کرد: مردم باید به گونه ای این مراسم را برگزار کنند که حالت سنتی آن حفظ و به ناهنجاری اجتماعی تبدیل نشود.

نماینده مردم رودبار در مجلس دهم، افزود: برای پیشگیری از  خسارات های جانی و اقتصادی از مردم تقاضا داریم به هیچ وجه از مواد محترقه و انفجاری استفاده نکنند و از این کار پرهیز کنند و همچنین از والدین نیز می خواهیم مراقب کودکان و نوجوانان باشد تا دچار آسیب نشوند زیرا در این مراسم نوجوانان و جوانان بیش از سایرین آسیب می بینند.

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی، تصریح کرد: از نیروی انتظامی نیز تقاضا داریم اقدامات پیشگیرانه مناسب را انجام داده و با گشت های مناسب و منظم و تشدید نظارت ها بر مراکز فروش مواد محترقه مانع از بروز خسارت های احتمالی شود؛ امیدواریم امسال با تلاش تمامی شهروندان مراسم چهارشنبه سوری بی خطر برگزار شود.

پایان پیام  

پیشنهاد سردبیر
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

زنجیره خبر

آخرین اخبار