هدر اصلی سایت
PrintPageچاپPrintPageچاپ با عکس ToFriendارسال به دوستان Whatsapp google_plus Line twitter
/موافقان استیضاح وزیر راه و شهرسازی/

هاشمی پور: دولت مقتدر از مجلس باصلابت سرچشمه می گیرد/ وزیر راه با عملکرد نارس بی انگیزگی به این سمت را فریاد زده است

سرویس صحن
نماینده مردم کهگیلویه در مجلس شورای اسلامی گفت: خیلی سریع تر از آنچه که من بخواهم در اثبات عدم کارآمدی و بی انگیزگی شما نسبت به سمت، جایگاه و مسئولیت بسیار خطیر و تاثیرگذار وزارت راه و شهرسازی سخن بگویم، خود شما با عملکرد نارس و نارسا این بی انگیزگی را فریاد زدید.
سه‌شنبه 22 اسفند 1396 ساعت 16:45
هاشمی پور: دولت مقتدر از مجلس باصلابت سرچشمه می گیرد/ وزیر راه با عملکرد نارس بی انگیزگی به این سمت را فریاد زده است نماینده مردم کهگیلویه در مجلس شورای اسلامی گفت: خیلی سریع تر از آنچه که من بخواهم در اثبات عدم کارآمدی و بی انگیزگی شما نسبت به سمت، جایگاه و مسئولیت بسیار خطیر و تاثیرگذار وزارت راه و شهرسازی سخن بگویم، خود شما با عملکرد نارس و نارسا این بی انگیزگی را فریاد زدید. http://cdn.icana.ir/d/019/201706101513334591.jpg هاشمی,پور:,دولت,مقتدر,از,مجلس,باصلابت,سرچشمه,می,گیرد/,وزیر,راه,با,عملکرد,نارس,بی,انگیزگی,به,این,سمت,را,فریاد,زده,است Icana

به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، عدل هاشمی پور در جلسه علنی نوبت عصر امروز (سه شنبه، 22 اسفند ماه) مجلس شورای اسلامی به تشریح دلایل خود در موافقت با استیضاح عباس آخوندی وزیر راه و شهرسازی پرداخت و گفت: تردید نداشته باشیم که ملت ایران منتظر اقدام شجاعانه ما در خانه ملت هستند، ملتی که چند ماه گذشته شاهد همه عملکرد و رأی اعتمادی بودند که به وزرای دولت دوازدهم از جمله وزرایی که امروز قصد استیضاح آنها را داریم، بودند.

عضو کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه ملت ایران به دلیل بصیرت و فرهنگ بالایی که دارند، تمامی برخوردهای ما را زیر نظر گرفته و متوجه شده اند که سوال ما از وزیر کارایی لازم را ندارد، اظهار داشت: ملت ایران به برکت نظام جمهوری اسلامی، بصیرت فرهنگی و معنوی پیدا کرده اند و به خوبی می دانند دولت مقتدر، کارآمد، انقلابی و دارای روحیه جهادی از مجلس باصلابت سرچشمه می گیرد.

نماینده مردم کهگیلویه، بهمئی و چرام در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: آیا زمان آن فرا نرسیده که برای رفع مشکلات اقتصادی، معیشتی و بیکاری جوانان کشور، تصمیم قاطع بگیریم تا به مدت 3 الی 4 سال وزیر دولت بتواند با تدبیر و برنامه ریزی تمام تلاش خود را برای تحقق برنامه های توسعه ای ابلاغ کند؟

وی با تاکید بر اینکه مقرر شده تا بنده به عنوان موافق استیضاح صحبت کنم، عنوان کرد: آقای آخوندی، من در مکتب سپاه پاسداران انقلاب اسلامی بزرگ شده ام، خیلی سریع تر از آنچه که من بخواهم در اثبات عدم کارآمدی و بی انگیزگی شما نسبت به سمت، جایگاه و مسئولیت بسیار خطیر و تاثیرگذار وزارت راه و شهرسازی سخن بگویم، خود شما با عملکرد نارس و نارسا این بی انگیزگی را فریاد زدید.

این نماینده مردم در مجلس دهم با بیان اینکه در دوره تصدی آقای آخوندی بر وزارتخانه راه و شهرسازی که با سرنوشت، جان، مال و حیثیت دولت، ملت و کشور ارتباط مستقیم دارد، در دریا، آسمان و خشکی، حادثه ها و فاجعه های بزرگ داشته ایم، افزود: وزیر راه و شهرسازی کوچکترین احساس مسئولیتی نداشته و مسئولیتی را بر گردن نگرفته است و حتی حاضر به یک عذرخواهی نیز نشده است، باید کجا اتفاقی صورت بگیرد تا ثابت شود شما برای این کار، کارآمدی، کارآیی و احساس مسئولیت ندارید؟

هاشمی پور با اشاره به اینکه ملت ایران قائله های گنبد، خوزستان، کردستان و جنگ 8 ساله را پایان دادند، اما تحمل بی عدالتی ها، نابسامانی ها، ملاحظه کاری ها و ناکارآمدی های مدیران را ندارند، گفت: در همه جای دنیا زمانی که چنین اتفاقی صورت می گیرد، بالاترین مقام دستگاه عذرخواهی و یا استعفا می دهد، زیبنده بود آقای آخوندی این اقدام خداپسندانه را انجام می داد.

عضو کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی اضافه کرد: اگر ما از ابزارهای قانونی و نظارتی خود استفاده نکنیم، نمی توانیم امیدی به حل مشکلات و رفع آنها داشته باشیم. مرسوم است در کشور ما، هنگام بروز حادثه رده های پایین مقصر شناخته و مسئولان ارشد در حاشیه امن قرار می گیرند، ای کاش فرهنگ صداقت نهادینه می شد تا هر کسی که توانمندی دارد، سکان مسئولیت را در دست بگیرد.

وی با طرح این سوال که آقای آخوندی، جواب ما درخصوص حوادث پیرامون کشور از جمله اتفاقات اخیری که برای مردم پیش آمد، چیست؟ عنوان کرد: کسانی که غیربومی بودند هنگام جستجوی جنازه های فرزندان جان باخته خود در حادثه سقوط هواپیما میهمان نوازی مردم کهگیلویه و بویراحمد را دیدند. جواب این افراد را چه کسی می دهد؟

نماینده مردم کهگیلویه، بهمئی و چرامدر مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه باید یک مشاور جذب کنید تا کوه دنا را صاف کند تا بتوانیم در آنجا صاحب هواپیما شویم، زیرا در حادثه اخیر کوه دنا مقصر اعلام شد، گفت: اکنون در حادثه سقوط هواپیما خلبان مقصر معرفی شد که جان خود را از دست داده است، در حوادث گذشته با چه کسانی برخورد شده است؟

عضو کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه جاده های 10 کیلومتری در حوزه انتخابیه من وجود دارند که بیش از 12 سال از عمر آنها می گذرد، اما به بهره برداری نرسیده اند و هر روز و هر هفته و هر ماه شاهد کشته شدن عده ای در آنجا هستیم، خاطرنشان کرد: تکلیف افزایش بی رویه قیمت بلیط هواپیماها، تاخیر در پروازهای داخلی و خارجی، پیمانکاران ورشکسته ای که آقای نوبخت دل آنها را با اوراق خوش کرده است، چیست؟/

پایان پیام

کلید واژه ها

پیشنهاد سردبیر
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

زنجیره خبر