هدر اصلی سایت
PrintPageچاپPrintPageچاپ با عکس ToFriendارسال به دوستان Whatsapp google_plus Line twitter
مره صدق:

بودجه کافی به پزشک خانواده ندهند،طرح تحول سلامت شکست می‌خورد

سرویس دیگر رسانه‌ها
عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس با انتقاد از افزایش پیدا نکردن بودجه پزشک خانواده هشدار داد: بودجه پزشک خانواده افزایش پیدا نکند، مسئولان باید منتظر شکست طرح تحول سلامت باشند.
سه‌شنبه 22 اسفند 1396 ساعت 18:53
بودجه کافی به پزشک خانواده ندهند،طرح تحول سلامت شکست می‌خورد عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس با انتقاد از افزایش پیدا نکردن بودجه پزشک خانواده هشدار داد: بودجه پزشک خانواده افزایش پیدا نکند، مسئولان باید منتظر شکست طرح تحول سلامت باشند. http://cdn.icana.ir/d/019/104239.jpg بودجه,کافی,به,پزشک,خانواده,ندهند،طرح,تحول,سلامت,شکست,می‌خورد Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت؛ سیامک مره صدق گفت: من کاملا به مسئولان وزارت بهداشت حق می دهم که از افزایش پیدا نکردن بودجه پزشک خانواده مکدر باشند. اجرای این طرح در چند سال اول هزینه بر است، اما با کمی سعه صدر و در میان مدت موجب کاهش هزینه ها می شود.

وی با  تاکید بر این که پزشک خانواده یکی از ارکان مهم طرح تحول سلامت است، اظهار کرد: این که تصور شود بودجه طرحی که مربوط به سلامت مردم است، افزایش پیدا نکند، اتفاق خاصی نمی افتد، بسیار غلط است. هر بخشی از طرح تحول سلامت ناقص بماند، کل طرح را تحت تاثیر خود قرار خواهد داد.

نماینده کلیمیان در مجلس بیان کرد: در رابطه با افزایش بودجه پزشک خانواده، جلسات و رایزنی ها متعددی با سازمان برنامه و بودجه داشتیم، اما سازمان با بالابردن بودجه موافقت نکرد و هم اکنون یکی از نگرانی های کمیسیون بهداشت و درمان مجلس این مساله است.

به گزارش سلامت آنلاین،این عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس با انتقاد از برخی بی توجهی ها به امر سلامت گفت: گاهی مصوبه ای در صحن علنی مجلس برای پرداخت منابع تصویب می شود، اما برخی معاونت ها از پرداخت آن خودداری می کنند. با این حال کمیسیون بهداشت و درمان همچنان تلاش خواهد کرد تا بنحوی بودجه پزشک خانواده را افزایش دهد./

پایان پیام

پیشنهاد سردبیر
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000