هدر اصلی سایت
PrintPageچاپPrintPageچاپ با عکس ToFriendارسال به دوستان Whatsapp google_plus Line twitter
زیباکلام:

به جرم تبلیغ علیه نظام محاکمه شدم

سرویس دیگر رسانه‌ها
استاد دانشگاه تهران از محاکمه‌‌اش به اتهام تبلیغ علیه نظام در دادگاه انقلاب خبر داد و گفت: سه‌شنبه برای دریافت حکم باید به شعبه ۱۵ دادگاه انقلاب مراجعه کنم.
سه‌شنبه 22 اسفند 1396 ساعت 16:27
به جرم تبلیغ علیه نظام محاکمه شدم استاد دانشگاه تهران از محاکمه‌‌اش به اتهام تبلیغ علیه نظام در دادگاه انقلاب خبر داد و گفت: سه‌شنبه برای دریافت حکم باید به شعبه ۱۵ دادگاه انقلاب مراجعه کنم. http://cdn.icana.ir/d/019/201710109455769124.jpg به,جرم,تبلیغ,علیه,نظام,محاکمه,شدم Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت به نقل از ایلنا ؛ صادق زیباکلام از برگزاری دادگاه رسیدگی به اتهاماتش در شعبه ۱۵ دادگاه انقلاب خبر داد و گفت: جلسه دوشنبه حدود یک ساعت و نیم طول کشید. من مصاحبه‌ای با رادیو آلمان درباره ناآرامی‌های دی‌ماه ایران داشتم که دادستانی با استناد به بخش‌هایی از این مصاحبه جرم تشویش اذهان عمومی و تبلیغ علیه نظام را به بنده منتسب کردند و بعد از جلسات بازپرسی در دادسرای فرهنگ و رسانه، علیه من کیفرخواست صادر شد.

این استاد دانشگاه ادامه داد: هفته گذشته به صورت تلفنی احضار شدم؛ کیفرخواست برای من خوانده و تفهیم اتهام شدم و همان روز اعلام کردند که جلسه رسیدگی هفته آینده یعنی امروز است. وی ادامه داد: در جلسه امروز بنده ضمن ارائه لایحه دفاعیه اعلام کردم که جرم تبلیغ علیه نظام نمی‌تواند منتسب به من باشد. زیرا من تمام تلاش خود را در زمان انتخابات کرده‌ام که مردم پای صندوق‌های رای بیایند و رای دهند. اگر من قصد تبلیغ علیه نظام داشتم چرا دشمنان واقعی نظام به من حمله می‌کنند و می‌گویند تو سوپاپ اطمینان نظام هستی.

زیباکلام با اشاره به جلسه دادرسی گفت: نماینده دادستان خطاب به قاضی دادگاه گفت از آنجایی که این شخص دوبار به این جرم محکوم شده است باید اشد مجازات راجع به او اعمال شود. به من اعلام شده است که سه‌شنبه برای دریافت حکم خود به شعبه مراجعه کنم که این سرعت کار برای من بسیار عجیب است./

پایان پیام

کلید واژه ها

پیشنهاد سردبیر
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار