هدر اصلی سایت
PrintPageچاپPrintPageچاپ با عکس ToFriendارسال به دوستان Whatsapp google_plus Line twitter
بیگی در دیدار با وزیر فرهنگ و ورزش گرجستان:

ایران با قدرت در مقابل تهاجم فرهنگی ایستاده است/تلاش غرب برای تحت تأثیر قرار دادن تمدن و هویت تاریخی ملت ها

سرویس بین الملل
رییس گروه دوستی پارلمانی ایران و گرجستان با بیان اینکه ایران در مقابل این تهاجم فرهنگی با قدرت ایستاده است،گفت: سیاست کشورهای غربی بر این استوار است که تمدن و هویت تاریخی دیگر ملت‌ها را تحت تاثیر قرار دهد.
سه‌شنبه 22 اسفند 1396 ساعت 17:21
ایران با قدرت در مقابل تهاجم فرهنگی ایستاده است/تلاش غرب برای تحت تأثیر قرار دادن تمدن و هویت تاریخی ملت ها رییس گروه دوستی پارلمانی ایران و گرجستان با بیان اینکه ایران در مقابل این تهاجم فرهنگی با قدرت ایستاده است،گفت: سیاست کشورهای غربی بر این استوار است که تمدن و هویت تاریخی دیگر ملت‌ها را تحت تاثیر قرار دهد. http://cdn.icana.ir/d/019/201605105547664833.jpg ایران,با,قدرت در,مقابل,تهاجم,فرهنگی,ایستاده,است/تلاش,غرب,برای,تحت,تأثیر,قرار,دادن,تمدن,و,هویت,تاریخی,ملت,ها Icana

 به گزارش خبرگزاری  خانه ملت، احمد علیرضابیگی رییس گروه دوستی پارلمانی ایران و گرجستان در ادامه دیدارهای خود با آقای میخائیل گیورگادزه وزیر فرهنگ و ورزش گرجستان دیدار و گفت وگو کرد.

علیرضابیگی رییس گروه دوستی پارلمانی ایران و گرجستان در این دیدار بر رسالت هیات های پارلمانی در فراهم نمودن زمینه های فعالیت و توسعه همکاری در بخش های مختلف دو کشور تاکید نمود و گفت: کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی ایران بر موضوعات مختلف فرهنگی از جمله گردشگری، ورزش و موضوعات مربوط  جوانان نظارت دارد و هر قدر گفت وگو های دوجانبه در این مسیر افزایش یابد موجب تقویت روابط صمیمانه دو ملت در این حوزه ها خواهد شد.

وی افزود: سیاست کشورهای غربی بر این استوار است که تمدن و هویت تاریخی دیگر ملت ها  را تحت تاثیر قرار دهند ولی ایران در مقابل این تهاجم فرهنگی با قدرت ایستاده و به موفقیت های چشمگیری در این زمینه دست پیدا کرده است.

علیرضابیگی در ادامه به راهبرد سیاسی جمهوری اسلامی ایران در حمایت از تمامیت ارضی کشورهای منطقه اشاره و بر این موضع ایران در خصوصی گرجستان تاکید نمود.

در بخش دیگری از این دیدار جمشید جعفرپور عضو گروه دوستی پارلمانی ایران و گرجستان و رییس کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی که این هیات را همراهی می کند نیز پرداختن به موضوع فرهنگ را مهم برشمرده و گفت: اگر بدنبال توسعه و روابط اقتصادی دو ملت هستیم حتماً نیاز به توسعه روابط فرهنگی داریم.  ارتباطات مستحکم فرهنگی دو کشور ضامن گسترش اقتصادی دو ملت است.

وی افزود: موضوع تهاجم فرهنگی به صورت جدی از جوامع غربی مطرح است و برخی می خواهند فرهنگ خود را تحمیل و فرهنگ دیگران را حذف کنند.

وی همچنین گفت: ایران و گرجستان می توانند در زمینه بهره مندی از ظرفیتهای یکدیگر  در بخش های مختلف از جمله تئاتر، تبادل گروه های هنری، تیم های ورزشی و گردشگری در جهت حفظ هویت فرهنگی خود گامهای موثری بردارند.

عضو گروه دوستی پارلمانی ایران و گرجستان یادآورشد: در این راستا پارلمان ایران از هر گونه همکاری با پارلمان گرجستان استقبال می نماید.

وزیر فرهنگ و ورزش گرجستان در ابتدای این دیدار با اشاره به تغییرات ساختاری جدید و ادغام دو وزارتخانه فرهنگ و ورزش، جوانان گفت: افق همکاریهای فرهنگی با ایران روشن است و با توجه به ظرفیت و ارتباطات خوب دو کشور در این حوزه بر گسترش همکاریها در زمینه های مختلف فرهنگی، ورزشی تاکید داشته و از آن استقبال می کنیم.

وی افزود: در جلسه با سفیر ایران در گرجستان پیش نویس تفاهم نامه با وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی ایران را ارایه کردم و اطمینان دارم با امضای این تفاهم نامه می توانیم بستر مناسب و محکم تری برای همکاری دو وزارت در دو  کشور فراهم کنیم.

میخائیل گیورگادزه با اشاره به اهمیت نقش نظارتی پارلمان  بر دولت، از تبادل هیات ها در سطوح پارلمانی برای توسعه همکاری های بیشتر استقبال نمود./

پایان پیام

کلید واژه ها

پیشنهاد سردبیر
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000