شهادت حضرت فاطمه معصومه (س)
PrintPageچاپPrintPageچاپ با عکس ToFriendارسال به دوستان Whatsapp google_plus Line twitter
در دیدار هیات پارلمانی ایران با رئیس سازمان گردشگری گرجستان مطرح شد؛

ایران با اقلیم های متقاوت پذیرای گردشگران است/توانمندی بالای ایران در حوزه گردشگری سلامت

سرویس بین الملل
عضو گروه دوستی پارلمانی ایران و گرجستان نیز در این دیدار به جاذبه های تاریخی و باستانی ایران اشاره کرد و گفت: ایران با داشتن اقلیم های متفاوت و جاذبه های طبیعی و وجود آثار باستانی پذیرای گردشگران منطقه ای در ایران است.
سه‌شنبه 22 اسفند 1396 ساعت 17:38
ایران با اقلیم های متقاوت پذیرای گردشگران است/توانمندی بالای ایران در حوزه گردشگری سلامت عضو گروه دوستی پارلمانی ایران و گرجستان نیز در این دیدار به جاذبه های تاریخی و باستانی ایران اشاره کرد و گفت: ایران با داشتن اقلیم های متفاوت و جاذبه های طبیعی و وجود آثار باستانی پذیرای گردشگران منطقه ای در ایران است. http://cdn.icana.ir/d/019/201803106153503311.jpg ایران,با,اقلیم,های,متقاوت,پذیرای,گردشگران,است/توانمندی,بالای,ایران,در,حوزه,گردشگری,سلامت Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، در ادامه دیدارهای هیات پارلمانی کشورمان در سفر به تفلیس اعضای گروه دوستی پارلمانی ایران و گرجستان با آقای گیورگی چوگووادزه رییس سازمان ملی گردشگری گرجستان دیدار و گفت وگو کرد. 

آقای جمشید جعفرپور عضو گروه دوستی پارلمانی ایران و گرجستان نیز در این دیدار به جاذبه های تاریخی و باستانی ایران اشاره کرد و گفت: ایران با داشتن اقلیم های متفاوت و جاذبه های طبیعی و وجود آثار باستانی پذیرای گردشگران منطقه ای در ایران است.

 این نماینده مجلس افزود: در این راستا استفاده از صدا و سیمای دو کشور در معرفی و شناخت بیشتر دو ملت از کشور مقصد می تواند کمک شایانی در جذب گردشگر دو طرف کرد. 

آقای اکبر ترکی عضو دیگر گروه دوستی پارلمانی ایران و گرجستان نیز به حوزه توریسم سلامت و پیشرفت های چشمگیری ایران در این بخش اشاره کرد و گفت: در زمینه توریست درمانی خدمات پزشکی به لحاظ هزینه ای و نوع خدمات در ایران در مقایسه با کشورهای اروپایی از توانمندی بالای برخوردار هستیم که باعث جذب توریسم سلامت از کشورهای منطقه ای و بعضاً اروپایی شده است که می توانیم با تلاش مقامات گرجی در این بخش بصورت ویژه متمرکز شویم.  

این نماینده مجلس بیان داشت: همینطور در ساخت دارو نیز تولیدات ما به 95 درصد رسیده و تنها 5 درصد نیاز را وارد می کنیم.

وی افزود: ایران در تولیدات واکسن های انسانی و دامی هم به توانمندی های خوبی دست پیدا کرده که در این زمینه نیز از همکاری با گرجستان استقبال می کنیم.

در این دیدار ابتدا آقای گیورگی چوگووادزه رییس سازمان گردشگری گرجستان لغو روادید میان دو کشور را نشانه تحکیم روابط دوستانه  دانست و  از افزایش رو به رشد گردشگران ایرانی در گرجستان ابراز خشنودی کرده و گفت: ما شاهد رشد 112 درصدی ورود گردشگران در سال 2017 بودیم و پروازهای مستقیم نیز افزایش یافته که به تعداد بازدید کنندگان از گرجستان کمک می کند.

وی افزود: در این راستا از هر گونه همکاری برای توسعه  روابط و گسترش مراودات در این زمینه استقبال می کنیم./

پایان پیام

پیشنهاد سردبیر
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار