هدر اصلی سایت
PrintPageچاپPrintPageچاپ با عکس ToFriendارسال به دوستان Whatsapp google_plus Line twitter
میرزاده در دیدار با سفیر شیلی:

بسترهای تجاری و اقتصادی مناسبی میان ایران و شیلی وجود دارد

سرویس بین الملل
نماینده مردم گرمی در مجلس بابیان اینکه بسترهای تجاری و اقتصادی مناسبی میان ایران و شیلی وجود دارد، گفت:وند رو به رشد تعاملات اقتصادی و فرهنگی بین ایران و شیلی را مثبت ارزیابی می‌کنم.
سه‌شنبه 22 اسفند 1396 ساعت 18:04
بسترهای تجاری و اقتصادی مناسبی میان ایران و شیلی وجود دارد نماینده مردم گرمی در مجلس بابیان اینکه بسترهای تجاری و اقتصادی مناسبی میان ایران و شیلی وجود دارد، گفت:وند رو به رشد تعاملات اقتصادی و فرهنگی بین ایران و شیلی را مثبت ارزیابی می‌کنم. http://cdn.icana.ir/d/019/201801108743668003.jpg بسترهای,تجاری,و,اقتصادی,,مناسبی,میان,ایران,و,شیلی,وجود,دارد Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، میچله باچلت سفیر شیلی در تهران ظهر (سه شنبه 22 اسفند 96) با حمایت میرزاده رئیس گروه دوستی پارلمانی جمهوری اسلامی ایران – شیلی دیدار و گفت وگو کرد.

میرزاده در ابتدای این دیدار، تحکیم روابط و نزدیکی بیشتر دو ملت ایران و شیلی و همچنین گسترش روابط گروه های دوستی پارلمانی دو کشور را ضروری دانست و گفت: دو کشور ایران و شیلی کشورهای مهم در مناطق جغرافیایی خود هستند که زمینه های متنوع همکاری میان دو کشور می تواند به تحکیم روابط و تقویت مناسبات دو کشور کمک نماید.

نماینده مردم گرمی در مجلس شورای اسلامی، روند رو به رشد تعاملات اقتصادی و فرهنگی بین ایران و شیلی را مثبت ارزیابی کرد و گفت: تعاملات اقتصادی و فرهنگی خیلی خوبی بین دو کشور برقرار است و بسترهای مناسبی برای توسعه روابط در بخش های مختلف اقتصادی، تجاری و فرهنگی وجود دارد.

وی با اشاره به وجود زمینه های متنوع همکاری میان دو کشور اظهار داشت: دو کشور ایران و شیلی در راستای ارتقای سطح همکاری ها و منافع دو ملت می توانند از فرصت های موجود استفاده کنند.

نماینده گرمی در مجلس شورای اسلامی با اشاره به تعاملات دیرینه دو ملت گفت: پیشینه مراودات میان جمهوری اسلامی ایران و شیلی بستر مناسبی جهت گسترش همکاری ها در سایر عرصه ها همچون توسعه روابط بین دو کشور در زمینه های فرهنگی، گردشگری و علمی فناوری را فراهم نموده است.

میچله باچلت، سفیر شیلی در تهران نیز اظهار داشت: تقویت روابط سیاسی ایران و شیلی و همکاری بخش های خصوصی دو کشور به منظور توسعه مناسبات اقتصادی، تجاری از جمله اهدافی است که شیلی در ایران به دنبال آن است.

وی خاطرنشان کرد: امیدواریم با توسعه روابط گروه های دوستی دو کشور بتوانیم به تعمیق روابط پارلمانی تعامل بیشتری به وجود آید.

در این دیدار آقایان وقف چی و ملکشاهی از دیگر اعضای گروه دوستی پارلمانی جمهوری اسلامی ایران و شیلی نیز حضور داشتند و به بیان نکته نظرات خود پرداختند./

پایان پیام

کلید واژه ها

پیشنهاد سردبیر
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار