هدر اصلی سایت
PrintPageچاپPrintPageچاپ با عکس ToFriendارسال به دوستان Whatsapp google_plus Line twitter
/موافقان استیضاح وزیر راه و شهرسازی/

امیرآبادی فراهانی :مسئولانی که در سانحه قطار استعفا داده بودند، مسئولیت بهتری دریافت کردند

سرویس صحن
عضو هیات رئیسه مجلس شورای اسلامی گفت: یکی از دوستان لیستی از مسئولیت های افرادی که در حادثه قطار استعفا داده بودند ارائه کرد، برخی از این افراد مسئولیت بالاتری دریافت کردند.
سه‌شنبه 22 اسفند 1396 ساعت 18:30
امیرآبادی فراهانی :مسئولانی که در سانحه قطار استعفا داده بودند، مسئولیت بهتری دریافت کردند عضو هیات رئیسه مجلس شورای اسلامی گفت: یکی از دوستان لیستی از مسئولیت های افرادی که در حادثه قطار استعفا داده بودند ارائه کرد، برخی از این افراد مسئولیت بالاتری دریافت کردند. http://cdn.icana.ir/d/019/62421.jpg امیرآبادی,فراهانی,:مسئولانی,که,در,سانحه,قطار,استعفا,داده,بودند،,مسئولیت,بهتری,دریافت,کردند Icana

به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، احمد امیرآبادی فراهانی در جلسه علنی نوبت عصر امروز (سه شنبه، 22 اسفند ماه) مجلس شورای اسلامی به تشریح دلایل خود در موافقت با استیضاح عباس آخوندی وزیر راه و شهرسازی پرداخت و گفت:  آقای آخوندی را یک بار استیضاح کردیم و همکاران عضو فراکسیون امید در این استیضاح همکاری لازم را نکردند و وزیر رأی لازم و مجدد را کسب کرد، این بار نیز پرچم دار استیضاح همکاران عضو فراکسیون امید بودند، این انتظار را داشتیم پای استیضاح باقی بمانند.

عضو هیات رئیسه مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه در جلسه ای که برای برنامه ریزی این استیضاح داشتیم با استیضاح کنندگان، مقرر شد اعضای فراکسیون امید صحبت هایی را مطرح کنند که متاسفانه عقب نشینی کردند، اظهار داشت: با صداقت تمام وارد این استیضاح شدیم و قصد داشتیم به اعضای فراکسیون امید که از ما امضا گرفتند کمک کنیم، زیرا در سانحه هوایی اخیر بسیاری از مردم داغدار شدند و حق این عزیزان بود که مجلس رسیدگی لازم را انجام دهد.

نماینده مردم قم در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه همه باید برای مسائل، ملی تصمیم گیری کنیم نه جناحی و گروهی، امروز خواستم تا صحبتی نداشته باشم زیرا فضای مجلس برای من مشخص شد، ادامه داد: امروز مجلس استیضاح شد، قبل از اینکه استیضاح مطرح شود سر آن را بریدند و متاسفم که این اتفاق امروز در این مجلس صورت می گیرد.

عضو کمیسیون شوراها و امور داخلی کشور مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه این از زرنگی آقای آخوندی است که به اصفهانی ها می رسد می گوید پدر من اصفهانی بوده، به آذری ها می گوید مادر من آذری است و به برخی دیگر نیز می گوید متولد نجف هستم، به ما نیز می گوید که قمی هستم و شما چرا استیضاح من را امضا کردید؟! عنوان کرد: مسئله کشور، منافع ملی و منافع ملت مهمتر از مسئله قومیت ها و همشهری گری ها است.

وی با بیان اینکه آنچه که در جلسه امروز در حال رخ دادن است، به ضرر نمایندگان مجلس است، تصریح کرد: از همکاران می خواهم به افکار عمومی مراجعه کنند، درست نیست وقتی که کشتی در دریا غرق می شود، بگوییم ناخدا مقصر است، زمانی که قطاری تصادف می کند بگوییم راهبر آن مقصر است و زمانی که هواپیمایی سقوط می کند، بگوییم قلب خلبان دچار مشکل بوده است.

امیرآبادی فراهانی ادامه داد: مقصرین حوادث نیز که استعفا می دهند در جای بهترین به کار گرفته می شوند، یکی از دوستان لیستی از مسئولیت های افرادی که در حادثه قطار استعفا داده بودند ارائه کرد، برخی از این افراد مسئولیت بالاتری دریافت کردند، این است پاسخگویی وزیر به مجلس و مردم؟

عضو هیات رئیسه مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه اسناد زیادی را از عملکرد آقای وزیر در اختیار داشتم و مطالب زیادی تهیه کرده بودم، اما از وقت خود نمی خواهم استفاده کنم زیرا به نظر می رسد گفتن مطالب فایده ای ندارد، اضافه کرد: پیامکی برای برخی نمایندگان عضو یکی از فراکسیون ها آمده است که به وزیر رأی دهند.

این عضو کمیسیون شوراها و امور داخلی کشور مجلس با تاکید بر اینکه برای اینکه بدانید چه مدارکی در دست داشتم و برای اینکه در تاریخ ثبت شود و بدانید چه مطالبی را قصد داشتم که بگویم به یکی از این موارد اشاره می کنم، عنوان کرد: این نامه گردشکار جناب آقای جابر انصاری به شما است. در این نامه به تاریخ 24 اسفند 94 و شماره م/1136/820 انصاری از شما می خواهد که موافقت کنید تعدادی آپارتمان به قضات داده شود تا هوای شما را داشته باشند.

وی ادامه داد: این قضات در این مملکت اکثراً مسئولیت مبارزه با زمین خواری دارند، امروز با برخی از این قضات تماس گرفتم و از آنها سوال کردم که آپارتمانی دریافت کرده اید و آنها پاسخ دادند که قبل از عید سال 96 این آپارتمان ها را به ما پیشنهاد دادند و ما نیز اعلام کردیم شرافت قضات بالاتر از این آپارتمان هاست و آنها را نپذیرفتیم.

امیرآبادی فراهانی با اشاره به اینکه آقای وزیر؛ این چه اقداماتی است که در کشور صورت می گیرد، شما نمی دانستید این گردشکار به چه منظوری است که زیر آن موافقت خود را اعلام می کنید؟ تصریح کرد: در این نامه برای شما نوشته شده است "همانگونه که مستحضر هستید یکی از ارکان اساسی مقابله با مفاسد اقتصادی و تحقق تدابیر حضرتعالی جلب مشارکت دستگاه های مختلف و مراجع قانونی مرتبط بوده است، نقش قوه قضائیه بالاخص دادسرای مبارزه با زمین خواری، کارکنان دولت و دادگاه های رسیدگی کننده به اینگونه پرونده ها برجسته و قابل تقدیر است"، معنای این نامه چیست؟

عضو هیات رئیسه مجلس شورای اسلامی در پایان با تاکید بر اینکه آیا قوه قضائیه از شما درخواست کرده که به آنها آپارتمان بدهید که شما آن را گردشکار کرده اید؟ خاطرنشان کرد: زمانی باید در سیستم شما گردشکار شود که یک سازمانی از شما درخواست کرده باشد، قوه قضائیه از شما درخواست آپارتمان نداشته، چرا آقای انصاری چنین درخواستی داشته است. این درخواست را در اختیار رئیس مجلس قرار می دهم./

پایان پیام

 

پیشنهاد سردبیر
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

زنجیره خبر