هدر اصلی سایت
PrintPageچاپPrintPageچاپ با عکس ToFriendارسال به دوستان Whatsapp google_plus Line twitter
لاوروف:

آمریکا تمایلی برای مبارزه با تروریست ها در سوریه ندارد

سرویس دیگر رسانه‌ها
وزیر امور خارجه روسیه گفت که آمریکا تمایلی برای مبارزه با تروریست ها در سوریه ندارد و تهیه پیش نویس برای قطعنامه جدید شورای امنیت درباره منطقه غوطه شرقی نشانه این واقعیت است.
چهارشنبه 23 اسفند 1396 ساعت 07:00
آمریکا تمایلی برای مبارزه با تروریست ها در سوریه ندارد وزیر امور خارجه روسیه گفت که آمریکا تمایلی برای مبارزه با تروریست ها در سوریه ندارد و تهیه پیش نویس برای قطعنامه جدید شورای امنیت درباره منطقه غوطه شرقی نشانه این واقعیت است. http://cdn.icana.ir/d/019/119718.jpg آمریکا,تمایلی,برای,مبارزه,با,تروریست,ها,در,سوریه,ندارد Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، سرگئی لاوروف امروز یادآورشد: پیش نویس قطعنامه جدید شورای امنیت که آمریکا می خواهد در مورد منطقه غوطه شرقی به تصویب برساند، حاکی از ناکامی اجرای قطعنامه های قبلی از سوی واشنگتن است.

خبرگزاری ریانوواستی به نقل از لاوروف نوشت: تهیه پیش نویس قطعنامه جدید از سوی آمریکا حکایت از بی علاقه بودن این کشور برای مبارزه با تروریست ها و حفظ نقشه سرنگونی حکومت سوریه دارد.

وزیر خارجه روسیه گفت: اینکه نیکی هیلی نماینده دائم آمریکا در سازمان ملل اعلام کرد که قطعنامه جدیدی را پیشنهاد می کند، فقط به این معنی است که واشنگتن در اجرای قطعنامه های قبلی سوریه ناکام بوده است. 

رئیس دستگاه دیپلماتیک روسیه ادامه داد:پیش نویس قطعنامه جدید پیشنهادی آمریکا همانند قطعنامه 2401 سراسر سوریه را شامل نخواهد شد و فقط به منطقه غوطه شرقی مربوط می شود. 

وی توضیح داد: این مساله چنین تصوری را تقویت می کند که ائتلاف آمریکایی آنقدر که مراقب حفظ نیروی نظامی مخالف حکومت دمشق است به فکر سرکوبی باقیمانده تروریست ها نیست.

لاوروف افزود: اینکه فقط وضعیت غوطه شرقی مطرح است، حکایت از نقشه «ب» آمریکا برای تغییر حکومت سوریه دارد، هرچند واشنگتن وجود چنین نقشه ای را انکار می کند اما شواهد موجود حاکی از حفظ سیاست های ایالات متحده در این باره است.

به گزارش ایرنا، وزیر خارجه روسیه همچنین بر ضرورت توجه کافی به وضعیت رقت بار ساکنان مناطق تحت کنترل آمریکا در سوریه ازجمله شهر رقه و اردوگاه رقبان تاکید کرد./

پایان پیام

کلید واژه ها

پیشنهاد سردبیر
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000