هدر اصلی سایت
PrintPageچاپPrintPageچاپ با عکس ToFriendارسال به دوستان Whatsapp google_plus Line twitter
سازمان تعزیرات هشدار داد

منشأ قانونی برای خروج ارز بیشتر از 10 هزار یورو باید مشخص شود

سرویس دیگر رسانه‌ها
مدیرکل پیشگیری و نظارت بر امور مبارزه با قاچاق کالا و ارز سازمان تعزیرات گفت: مسافرانی که قصد خروج ارز بالاتر از 10 هزار یورو یا معادل آن به سایر ارزها را دارند باید مستندات کافی برای قانونی بودن منشأ ارز داشته باشند.
چهارشنبه 23 اسفند 1396 ساعت 10:21
منشأ قانونی برای خروج ارز بیشتر از 10 هزار یورو باید مشخص شود مدیرکل پیشگیری و نظارت بر امور مبارزه با قاچاق کالا و ارز سازمان تعزیرات گفت: مسافرانی که قصد خروج ارز بالاتر از 10 هزار یورو یا معادل آن به سایر ارزها را دارند باید مستندات کافی برای قانونی بودن منشأ ارز داشته باشند. http://cdn.icana.ir/d/019/107565.jpg منشأ,قانونی,برای,خروج,ارز,بیشتر,از,10,هزار,یورو,باید,مشخص,شود Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت به نقل از اداره کل روابط عمومی و تشریفات سازمان تعزیرات حکومتی، سیدعبدالحمید اجتهادی گفت:مقررات ارز نه تنها درکشور ما بلکه درهمه کشورها ضوابطی در بحث جابجایی،خروج و ورود و حتی نگهداری و خرید و فروش در داخل دارد و طبق مقررات بین المللی مکلفیم مقررات ورود و خروج ارز را رعایت کنیم.

وی افزود:طبق قانون مبارزه با قاچاق کالا و ارز هرگونه خرید، فروش، حمل و نقل،نگهداری، عرضه و ورود و خروج ارز برخلاف ضوابط بانک مرکزی، قاچاق محسوب می‌شود.

مدیرکل پیشگیری و نظارت بر امور مبارزه با قاچاق کالا و ارز سازمان تعزیرات حکومتی تصریح کرد: ضوابط بانک مرکزی برای ورود و خروج ارز این است که تا 10 هزار یورو یا معادل آن به سایر ارزها نیاز به اظهار یا تعریف منشأ قانونی آن ندارد اما برای خروج مازاد بر 10 هزار یورو باید منشأ قانونی آن مشخص شود، به این ترتیب که یا کسی از خارج کشور قبلاً وارد شده و مقداری ارز همراه داشته و این ارز را اظهار کرده که در سامانه مشخص است یا اینکه آن ارز را از صرافی مجاز خریده است و فاکتور را در دست دارد یا اینکه مدرکی ارائه کند که این ارز از حساب ارزی اش برداشت شده است.

وی گفت: برخی شهروندان، ارز به فرودگاه می‌برند و مدعی می‌شوند که می‌خواستند اظهار کنند در حالی که ارزی که منشأ قانونی ندارد در فرودگاه‌ها قابل اظهار نیست و اگر با این ارز در فرودگاه یا هر جای دیگر باشند ارز، قاچاق محسوب و به نفع دولت ضبط می‌شود.

اجتهادی افزود: از گمرک، نیروی انتظامی و بانک مرکزی خواسته‌ایم در این روزها که سفرها بیشتر می‌شود، حتماً در ورودی فرودگاه‌ها اطلاع رسانی کنند تا افرادی که قصد خروج از کشور را دارند؛ اطلاع داشته باشند تا گرفتار نشوند.

وی گفت: با توجه به اینکه میزان ارز قابل نگهداری را هم بانک مرکزی 10 هزار یورو اعلام کرده، نگهداری مازاد بر ان هم غیرقانونی است، مگر اینکه سندی مبنی بر قانونی بودن آن در دست باشد.

مدیرکل پیشگیری و نظارت بر امور مبارزه با قاچاق کالا و ارز سازمان افزود: در ورود ارز به کشور هم اگر مازاد بر 10 هزار یورو باشد، هنگام ورود به کشور باید اظهار شود و وقتی این اظهار در سامانه ثبت شود، فرد می‌تواند آن را به عنوان ارز قانونی در اختیار داشته باشد و نگهداری کند و حتی اگر این فرد بخواهد دوباره همین میزان ارز را از کشور خارج کند، مشکلی نخواهد داشت./

پایان پیام

پیشنهاد سردبیر
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

خبر مرتبط