هدر اصلی سایت
PrintPageچاپPrintPageچاپ با عکس ToFriendارسال به دوستان Whatsapp google_plus Line twitter
/موافقان استیضاح وزیر جهاد کشاورزی/

نوروزی: انتقاد از به کارگیری مدیران فرسوده در وزارت کشاورزی/ لابیگری‌ها و رشوه‌گری‌های وزارت کشاورزی برای دولت خرج دارد

سرویس صحن
نماینده مردم رباط کریم در مجلس با بیان اینکه تا کی باید از مدیران پیر و فرسوده استفاده کنیم؟، گفت:دولت بابت لابیگری‌ها و رشوه‌گری‌هایی که در وزارت جهاد می‌گذرد خسارت می‌دهد.
چهارشنبه 23 اسفند 1396 ساعت 11:01
نوروزی: انتقاد از به کارگیری مدیران فرسوده در وزارت کشاورزی/ لابیگری‌ها و رشوه‌گری‌های وزارت کشاورزی برای دولت خرج دارد نماینده مردم رباط کریم در مجلس با بیان اینکه تا کی باید از مدیران پیر و فرسوده استفاده کنیم؟، گفت:دولت بابت لابیگری‌ها و رشوه‌گری‌هایی که در وزارت جهاد می‌گذرد خسارت می‌دهد. http://cdn.icana.ir/d/019/201608100619172498.jpg نوروزی:,انتقاد,از,به,کارگیری,مدیران,فرسوده,در,وزارت,کشاورزی/,لابیگری‌ها,و,رشوه‌گری‌های,وزارت,کشاورزی,برای,دولت,خرج,دارد Icana

به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، حسن نوروزی در جلسه علنی امروز(چهارشنبه، 23اسفندماه) مجلس شورای اسلامی در تشریح دلایل موافقت خود با استیضاح محمود حجتی وزیر کشاورزی، گفت: عدم توانایی در تنظیم بازار محصولات داخلی کشاورزی به علت واردات بی‌رویه و متضرر شدن کشاورزان، عدم توانایی ایجاد بازارهای صادراتی برای محصولات داخلی، عدم توجه به گزارش‌های سازمان بازرسی در تخلفات مالی در برخی از شرکت‌های تابع وزارت جهاد براساس گزارش دیوان محاسبات از جمله مواردی است که وزیر را به استیضاح کشانده است.

نماینده مردم رباط کریم و بهارستان در مجلس شورای اسلامی ادامه داد:  تعاونی ولیعصر در شهرستان‌های رباط کریم و بهارستان، در زمان طاغوت تعاونی روستایی بوده است و معاون وزیر جهاد 400 میلیون تومان برای  اعطای مجوز به منظور احیای این صندوق اخذ می‌کند همچنین مدیرکل نیز 200 میلیون تومان و 40 معاون رئیس اداره رباط کریم به این منظور اخذ می‌کنند.

دولت بابت لابیگری‌ها و رشوه‌‍گری‌هایی که در وزارت جهاد می‌گذرد خسارت دهد؟

وی افزود: 5 میلیارد را از سرمایه این صندوق را مدیرکل استان البرز برای  واردات پرتقال پارسال اخذ می‌کند حال باید پرسید دولت چقدر باید بابت لابیگری‌ها و رشوه‌‍گری‌هایی که در وزارت جهاد می‌گذرد خسارت دهد؟

نوروزی خطاب به وزیر جهاد کشاورزی گفت: در قسمت اراضی چندین پرونده در رابطه با تاسیس پمپ بنزین‌ها و پمپ‌گازها جاده‌ای و بین شهری وجود دارد چرا معاون شما می‌گوید؛ باید 600 میلیون تومان به ما پرداخت کنید تا مجوزها را بدهیم.

نماینده مردم رباط کریم و بهارستان در مجلس در رابطه با صندوق تعاونی ولیعصر، مهرعلی و المهدی توضیح داد: به‌عنوان یک قاضی درخصوص این صندوق‌ها تحقیق کردم و آقای هاشمی به‌عنوان معاون جدید وزیر کشاورزی از موضوع خبر دارند البته خود آقای وزیر نیز در جریان هستید.

وی از عدم توجه در جذب بودجه مصوب و خط اعتباری وزارت کشاوری، عدم اجرای الگوی کشت و عدم حمایت جدی از کشاورزان انتقاد کرد و گفت: آقای وزیر شما برای کشت ارگانیک چه برنامه‌ای دارید؟ برای عدم توجه به کشاورزان زلزله‌زده کرمانشاه و کرمان و درباره عدم کنترل قیمت شکر و برشکستگی کارخانجات قند و شکر و چغندرکاران و.. چه پاسخی دارید؟

نماینده مردم رباط کریم و بهارستان در مجلس ادامه داد: عدم کنترل قیمت شکر و برشکستگی کارخانجات قند و شکر و چغندرکاران که بر اثر واردات بی‌موقع شکر صورت گرفت، عدم توجه به صنایع تبدیل محصولات کشاورزی در کشور و عدم فرهنگ‌سازی برای استفاده از محصولات کشاورزی داخلی، عدم دفاع از کشاورزان در مسئله استفاده بهینه از آب و عدم توجه به برنامه‌های زیرساختی از دیگر مشکلات و انتقادهای وارد است.

وی با اشاره به اینکه کانال آب محمدیه به دشت رباط کریم حدود 10 سال است کار می‌کند، گفت: با وجود آنکه 4 سال قبل طی سفر ریاست جمهوری برای سیستم‌های انتقال آن بودجه گذاشته شده است تاکنون هیچ اقدامی صورت نگرفته است و مردم همچنان با پمپ‌ها و موتورهای انتقالی از این آب استفاده می‌کنند.

انتقاد از عدم استفاده از مدیران با سابقه کلان، علمی، متخصص

سخنگوی  کمیسیون قضایی با انتقاد از عدم استفاده از مدیران با سابقه کلان، علمی، متخصص و مرتبط در سازمان‌های تخصصی گفت: شما با روی کار آمدن خود مهندس موسوی را عزل کرده‌اید اما به‌عنوان یک فرد انقلابی وجودان خود را قاضی کنید پس از عزل مهندس موسوی چه فرد قالبی را منتصب کردید؟

استفاده از بازنشستگان در بدنه مدیرتی وزرات کشاورزی کیفیت کار را گرفته

وی با بیان اینکه استفاده از بازنشستگان در بدنه مدیرتی وزرات کشاورزی کیفیت کار را گرفته است در حالی که این وزارتخانه باید چابک باشد، اضافه کرد: مدیران بازنشسته و پیر به درد نمی‌خورد تا کی باید از مدیران فرسوده استفاده کنیم؟

کود هم باید وارد کنیم؟ خاک بر سر مملکت ما که کود را هم باید وارد کنیم؟

نوروزی خطاب به وزیر کشاورزی مبنی بر اینکه درخصوص از بین رفتن تا بیش از 50 درصد محصولات سیفی و باغی و سبزی کشور قبل از رسیدن به دست مصرف‌کننده چه برنامه‌ای داشته‌اید؟، گفت: مجوز استفاده از کودهای  غیراستاندارد وارداتی را چرا دادید؟ کود هم باید وارد کنیم؟ خاک بر سر مملکت ما که کود را هم باید از خارج وارد کنیم؟ این صنایع هایتک است؟

نماینده مردم رباط کریم و بهارستان در مجلس بیان کرد: بی‌برنامگی در خط ذخایر ژنیتکی و بومی محصولات و اصرار به صادرات بدون ثبت معنوی و ژنیتکی محصولات ایران، بی انگیزی در کارمندان وزارت کشاورزی نیز در این وزارتخانه وجود دارد.

وی  تصریح کرد: درخصوص 700 هکتار زمین منابع طبیعی شما را زمانی که دادگاه حکم داد من شخصا 10میلیون تومان گذاشتم و جلوی حکم را گرفتم و من از اول امسال با فریاد آنجا درخت‌کاری می‌کنم. سازمان جنگل‌بانی شما کجا هستند؟ زمین‌های شما را بردند دیگر چیزی نمانده است.

واردات بی‌رویه محصولات باغی در کشور خلاف قانون است

نوروزی با تاکید بر اینکه برخلاف نص صریح قانون واردات بی‌رویه محصولات باغی در کشور در سال گذشته وجود داشته است، گفت: همین پرتغال‌هایی که بخشی از پول صندوق تعاونی ولیعصر رباط کریم بود، چرا این کار را کردید؟

وی با انتقاد از عدم توجه به تورم در قیمت‌گذاری محصولات استراتژیک همچون گندم در خرید تضمینی و همچنین قیمت اعلامی شیر دامداران به قیمت مرغ برای مرغداران و سیب‌زمینی، افزود: عدم توجه به وضعیت واردات محصولات تراریخته در کشور، مگر قانون برنامه ششم توسعه نگفته واردات محصولات تراریخته را ممنوع نکرده است؟ ضمن آنکه توسعه کشت محصولات ارگانیک حکم شده است.

نماینده مردم رباط کریم و بهارستان در مجلس افزود: چرا باید سیب‌ها کنار جاده‌های ارومیه بماند و چرا نباید صادر شوند آقای وزیر چند اتحادیه کنار فرودگاه بین‌المللی و سردخانه تاسیس کرده‌اید تا بتوایند محصولات را صادر کنید؟

وی اضافه کرد: مسئولان مسکو، چین، ترکیه ده‌ها هتکار زمین برای برگزاری نمایشگاه گرفته‌اند اما شما دو متر نمایشگاه در مسکو دارید!؟ اینگونه می‌خواهید برای محصولات ما بازار پیدا کنید؟ آیا ما در مسکو یا کشورهای  عربی دو متر زمین برای برگزاری نمایشگاه داریم؟

نوروزی با بیان اینکه دلیل آسیب جدی جنگل‌ها چیست؟ به طوری که جنگل‌ها در حال از بین رفتن هستند اما وزارت کشاورزی هیچ برنامه‌ای ندارد، گفت: همین 700 هکتاری در سپیدار رباط کریم که اعلام شده منابع طبیعی است و شما سند آن را دارید اما 10 روز قبل مسئولان شما نشستند و امضاء کردند به آن سرمایه‌داری که تابعیت ترکمنستانی دارد زمین متری یک میلیون تومان را متری 13هزار تمام دادند.  

نماینده مردم رباط کریم و بهارستان در مجلس ادامه داد: به مدیران شما عرض کردم که دولت بی‌آید و این زمین را بخرد خاک برسر من که باید مسئولان این مملکت از یک سرمایه داری که 700هکتار را غارت کرده، باز هم 700هکتار زمین را متری 13هزار واگذار کنند.

سخنگوی کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس اضافه کرد: به آقای شوشتری حراست، استاندار، محمدزاده مسکن و منابع طبیعی شما گفتم، چرا اینطور مملکت را به باد می‌دهید چرا زمین‌های  کشاورزی را از بین می‌برید؟ چه کرده اید برای این ممکلت؟/

پایان پیام

کلید واژه ها

پیشنهاد سردبیر
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

زنجیره خبر