شهادت حضرت فاطمه معصومه (س)
PrintPageچاپPrintPageچاپ با عکس ToFriendارسال به دوستان Whatsapp google_plus Line twitter
حاجی بابایی در تذکر شفاهی:

مجلس در بن بست استیضاح وزرا مانده است

سرویس صحن
رئیس فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس شورای اسلامی از روند بررسی استیضاح وزرای کابینه دوازدهم انتقاد کرد.
چهارشنبه 23 اسفند 1396 ساعت 12:32
مجلس در بن بست استیضاح وزرا مانده است رئیس فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس شورای اسلامی از روند بررسی استیضاح وزرای کابینه دوازدهم انتقاد کرد. http://cdn.icana.ir/d/019/201711107074957310.jpg مجلس,در,بن,بست,استیضاح,وزرا,مانده,است Icana

به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، حمیدرضا حاجی بابایی در نشست علنی امروز (چهارشنبه 23 اسفند) مجلس شورای اسلامی در تذکری عنوان کرد: بررسی یکباره سه استیضاح از وزرای یک کابینه از روز اول نیز دارای ابهام بود به همین جهت فراکسیون نمایندگان ولایی وارد این فضا و حرکت نشدند.

نماینده مردم همدان و فامنین در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: توقع ما این است که جایگاه مجلس که بسیار باارزش است، حفظ شود. طبق قانون اساسی مجلس در رأس امور است، البته تفاوت است بین اینکه مجلس در رأس امور باشد و یا نمایندگان آن در رأس امور. با این حال از نظر قانون اساسی این مجلس است که در رأس امور قرار دارد و نمایندگان نیز باید تلاش داشته باشند که در رأس امور قرار گیرند.

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی با اشاره به جلسات بررسی استیضاح سه وزیر، عنوان کرد: مردم دو روز بحث و گفت وگوهای مجلس را از طریق تریبون دنبال کردند و انتظار داشتند استیضاح ها بر پایه مسائلی باشد که هفته های قبل به آن اشاره می شد؛ از جمله دفاع از جایگاه مردم، سقوط هواپیما، سانچی و ده ها مورد دیگر.

وی گفت: مردم فکر می کردند نمایندگان مستند به این قضایا استیضاح می کنند و نتایج استیضاح ها مشخص خواهد شد، اما در روز گذشته انصافاً مباحثی مطرح شد که نباید از تریبون مجلس عنوان می شد چرا که بازخورد خوبی برای مجلس در جامعه ندارد.

حاجی بابایی با تاکید بر اینکه استیضاح را امضا نکرده است و فراکسیون نمایندگان ولایی نیز در این فضا وارد نشد، بیان داشت: البته هر کدام از نمایندگان و فراکسیون ها حق طبیعی شان بود که در این فضا موضع گیری کنند اما انتظار داریم که هیات رئیسه استیضاح ها را از نظر استحکام پیگیری و نتایج آن بررسی کند.

رئیس فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس شورای اسلامی ادامه داد: البته برخی نمایندگان با فشار از هیات رئیسه می خواهند که استیضاح را اعلام کند اما در ادامه راه به هر دلیلی از استیضاح منصرف می شوند. با این حال روند بررسی استیضاح در این دو روز نشان داد که اگر این روند ریشه پیدا کند، مجلس دهم تا پایان دوره حتی نمی تواند یک وزیر را استیضاح کند.

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس تاکید کرد: مجلس با بن بست در استیضاح وزیر روبرو است، خارج از اینکه چه کسی رأی می آورد، این نحوه بررسی استیضاح ضربه مهلکی به رأی مردم و جایگاه مجلس است. مجلس عصاره مردم و خون شهدا است که باید از آن دفاع کنیم./

پایان پیام

کلید واژه ها

پیشنهاد سردبیر
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

زنجیره خبر

آخرین اخبار