هدر اصلی سایت
PrintPageچاپPrintPageچاپ با عکس ToFriendارسال به دوستان Whatsapp google_plus Line twitter
حسن‌بیکی تشریح کرد:

چرا عربستان خواهان کسب توانایی هسته‌ای شده است؟

سرویس سیاسی
عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس، گفت: داشتن نیروگاه هسته‌ای می‌تواند سبب کسب تکنولوژی هسته‌ای شود لذا عربستان می‌خواهد از این طریق در سطح بین‌الملل ابراز وجود کند.
چهارشنبه 23 اسفند 1396 ساعت 15:26
چرا عربستان خواهان کسب توانایی هسته‌ای شده است؟ عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس، گفت: داشتن نیروگاه هسته‌ای می‌تواند سبب کسب تکنولوژی هسته‌ای شود لذا عربستان می‌خواهد از این طریق در سطح بین‌الملل ابراز وجود کند. http://cdn.icana.ir/d/019/201801102427968155.jpg چرا,عربستان,خواهان,کسب,توانایی,هسته‌ای,شده,است؟ Icana

ابوالفضل حسن بیکی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه‌ملت، در خصوص تصمیم دولت عربستان مبنی بر تاسیس ۱۶ نیروگاه هسته‌ای در کنار طرح مباحثی چون توافق هسته‌ای آمریکا و عربستان، گفت: انرژی هسته‌ای به یک خواست بین‌المللی تبدیل شده است و با توجه به وضعیت جهان، لایه اوزون و پیش‌بینی تبدیل انرژی فسیلی به نو همه کشورها در تلاشند تا نیروگاه هسته‌ای تاسیس کنند.

نماینده مردم دامغان در مجلس شورای اسلامی، تصریح کرد: داشتن نیروگاه هسته‌ای می‌تواند سبب کسب تکنولوژی هسته‌ای در آینده شود لذا از این طریق می‌توانند در سطح بین‌المللی ابراز وجود کنند. البته برخی کشورها با این تصمیمات خواهان دستیابی به بمب اتمی و هسته‌ای نیز هستند.

وی افزود: جمهوری اسلامی همواره به طور هوشمندانه و با تدبیر و درایت اقدامات خود در حوزه هسته‌ای را انجام داده تا در هر زمینه ای بازدارندگی خود را داشته باشد اما هیچ گاه از این توانایی علیه ملت‌ها استفاده نکرده است حال آنکه باید توجه داشت که هر گلوله در منطقه برای همه کشورها خطر آفرین است.

حسن بیکی معتقد است: عربستانی‌ها به خوبی می‌دانند که توانایی مقابله با جمهوری اسلامی را ندارند هرچند با کسب توانایی هسته‌ای و تاسیس 16 نیروگاه اتمی می‌تواند از این ظرفیت برای مهار کشورهای عربی به ویژه کشورهای حاشیه خلیج فارس استفاده کند.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی، تصریح کرد: عربستان برای جلوگیری از تجزیه خود به 3 الی 5 کشور به دنبال کسب فناوری هسته‌ای است، این مصوبه تاسیس 16 نیروگاه اتمی می‌تواند مقدمه‌ای برای توافق هسته ای با آمریکا باشد، سعودی‌ها از این طریق به دنبال جلب نظر آمریکایی‌ها هستند.

به گزارش خبرگزاری خانه‌ملت؛ کابینه دولت عربستان تصویب کرد که در ۲۰ سال آینده ۱۶ نیروگاه هسته‌ای در این کشور تاسیس شود. مقامات عربستان گفتند که این نیروگاه‌ها اهدافی صلح‌جویانه و غیرنظامی را دنبال می‌کنند./

پایان پیام

پیشنهاد سردبیر
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار