هدر اصلی سایت
PrintPageچاپPrintPageچاپ با عکس ToFriendارسال به دوستان Whatsapp google_plus Line twitter
پارسا:

اشتغالزایی در 9 ماه امسال 3.6 درصد افزایش یافت

سرویس دیگر رسانه‌ها
رئیس مرکز آمار ایران با بیان اینکه آمار اشتغال رشد 3.6 درصدی را پشت سر گذاشت،گفت: سه شاخص تورم، رشد اقتصادی و اشتغال، نشاندهنده بهبود وضعیت اقتصادی کشور در دولت تدبیر و امید است.
چهارشنبه 23 اسفند 1396 ساعت 17:00
اشتغالزایی در 9 ماه امسال 3.6 درصد افزایش یافت رئیس مرکز آمار ایران با بیان اینکه آمار اشتغال رشد 3.6 درصدی را پشت سر گذاشت،گفت: سه شاخص تورم، رشد اقتصادی و اشتغال، نشاندهنده بهبود وضعیت اقتصادی کشور در دولت تدبیر و امید است. http://cdn.icana.ir/d/019/82795.jpg اشتغالزایی,در,9,ماه,امسال,3.6,درصد,افزایش,یافت Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، امیدعلی پارسا در حاشیه نشست مشترک ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی و شورای برنامه ریزی استان سمنان افزود: آمار اشتغال کشور نشان می دهد در 9 ماه سال 1396 نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد 3.6 درصدی داشته است.

این آمار در سال 95 رشد 2.8 درصدی و در سال های پس انقلاب به طور متوسط 2.5 درصد ثبت شده است.

وی رشد اقتصادی کشور در 9 ماهه امسال را بدون احتساب نفت 4.7 درصد ذکر و خاطرنشان کرد: این شاخص نشان از رشد نسبت به گذشته دارد ولی همچنان با هدفگذاری هشت درصدی کشور فاصله وجود دارد.

رئیس مرکز آمار ایران تاکید کرد: تورم ماه بهمن 96 به میزان 8.3 درصد و تک رقمی است و با هدفگذاری تعیین شده مطابقت دارد.

پارسا خالص تولید اشتغال 9 ماه سال 96 را به میزان 818 هزار نفر اعلام و بیان کرد: این رقم نسبت به مدت مشابه سال قبل 3.6 درصد افزایش یافته است.

وی اضافه کرد: در 9 ماه امسال تعداد 16 هزار نفر به آمار بیکاران خالص کشور اضافه شده و آمار بیکاران کشور به سه میلیون و 200 هزار نفر رسیده است.

رئیس مرکز آمار ایران با اشاره به اینکه اکنون فقط 60 درصد از نیارهای ملی، 50 درصد نیازهای استانی و 15 درصد یار شهرستان‌ها در کشور آمار تولید می شود، افزود: نظام آماری کشور باید به سمت ثبتی‌مبنا پیش برود که مبتنی بر ارایه داده های فرد و مکان از پایین ترین رده های آماری یعنی دستگاه های اجرایی است.

وی جلوگیری از آمار غلط را از اهداف فعالیت مرکز آمار ایران برشمرد و گفت: ارایه آمار تا 95 درصد قابل اعتماد از وظایف این مرکز است که برای این امر نیاز است تمام بخش ها ارایه ریزداده های خود را در اختیار مرکز آمار قرار دهند.

رئیس مرکز آمار ایران بیان کرد: برخی وزارتخانه ها در ارایه داده ها به مرکز آمار ایران تردید دارند، همه بدانند که اطلاعات فردی در این مرکز صددرصد محرمانه است و اطلاعات فردی در اختیار هیچ مقامی قرار نمی گیرد.

به گزارش ایرنا، رئیس مرکز آمار ایران امروز در نشست شورای برنامه ریزی و ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی استان سمنان حضور یافت.

استان سمنان بر اساس سرشماری سال 95 به میزان 702 هزار نفر جمعیت دارد، در این نشست امیدعلی پارسا از عملکرد استان سمنان در سرشماری سال گذشته تقدیر کرد./

پایان پیام

کلید واژه ها

پیشنهاد سردبیر
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000