هدر اصلی سایت
PrintPageچاپPrintPageچاپ با عکس ToFriendارسال به دوستان Whatsapp google_plus Line twitter
گوترش در واکنش به مسمومیت جاسوس پیشین روسیه؛

استفاده از گاز اعصاب محکوم است

سرویس دیگر رسانه‌ها
«آنتونیو گوترش» دبیرکل سازمان ملل متحد روز چهارشنبه در واکنش به مسمومیت یک جاسوس دوجانبه پیشین روسیه در انگلیس با گاز اعصاب، این اقدام را قویا محکوم کرد و خواستار تعیین عاملان این سانحه شد.
پنج‌شنبه 24 اسفند 1396 ساعت 03:00
استفاده از گاز اعصاب محکوم است «آنتونیو گوترش» دبیرکل سازمان ملل متحد روز چهارشنبه در واکنش به مسمومیت یک جاسوس دوجانبه پیشین روسیه در انگلیس با گاز اعصاب، این اقدام را قویا محکوم کرد و خواستار تعیین عاملان این سانحه شد. http://cdn.icana.ir/d/019/201610108008506050.jpg استفاده,از,گاز,اعصاب,محکوم,است Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، «فرهان حق» سخنگوی گوترش در جمع خبرنگاران گفت: گرچه دبیرکل در جایگاهی نیست که مسئولیتی را متوجه کسی کند، وی قویا استفاده از هرگونه عامل اعصاب و سلاح شیمیایی را محکوم می‌کند و امیدوار است که این حادثه به طور کامل بررسی شود.

وی با تاکید بر «نگرانی عمیق» گوترش از وقوع این حادثه، ادامه داد: استفاده از عامل اعصاب به عنوان سلاح، تحت هرشرایطی غیرقابل‌پذیرش است و به کارگیری آن توسط یک دولت می‌تواند نقض جدی قوانین ‌بین‌المللی تلقی شود.

این اظهارات پیش از نشست فوق‌العاده شورای امنیت سازمان ملل متحد ایراد شد که برای بررسی حمله با گاز اعصاب به «سرگئی اسکریپال» و دخترش در جنوب انگلیس برگزار می‌شود.

«ترزا می» نخست وزیر انگلیس در واکنش به این حادثه، 23 دیپلمات روس را اخراج کرد و تماس‌ها در سطوح عالی با مسکو را به حال تعلیق درآورد.

به گزارش ایرنا، دولت روسیه هرگونه دخالت در این حادثه را رد کرده است./

پایان پیام

کلید واژه ها

پیشنهاد سردبیر
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار