هدر اصلی سایت
PrintPageچاپPrintPageچاپ با عکس ToFriendارسال به دوستان Whatsapp google_plus Line twitter
پورحسین:

دولت کوچک و چابک شود

سرویس دیگر رسانه‌ها
نماینده مردم پارس آباد در مجلس معتقد است دولت در بخش‌هایی فربه شده و باید فکری برای آن داشت.
شنبه 26 اسفند 1396 ساعت 03:00
دولت کوچک و چابک شود نماینده مردم پارس آباد در مجلس معتقد است دولت در بخش‌هایی فربه شده و باید فکری برای آن داشت. http://cdn.icana.ir/d/019/201801106621723546.jpg دولت,کوچک,و,چابک,شود Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت؛ شکور پورحسین عضو کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه طبق برنامه ششم توسعه باید دولت در جهت کوچک‌سازی و چابک‌سازی خود حرکت کند، گفت: علاوه بر برنامه ششم توسعه در سیاست‌های کلی و در بحث ساختار دولت تاکید شده که باید دولت را کوچک کنیم.

نماینده پارس آباد و دشت مغان با تاکید بر اینکه امروزه بزرگ کردن دولت کاری عاقلانه نیست اضافه کرد: تاریخچه تشکیل دولت‌ها نشان می‌دهد که روند مدیریت آنها کاهش مراجعه مردم و از بین بردن کاغذ بازی اداری است این در حالی است که هم اکنون مهم دولت به‌گونه‌ای از این لحاظ فربه است و باید فکری به حال کرد.

وی با تاکید براینکه علاوه بر کوچک سازی دولت باید برخی بوروکراسی‌های اداری را از میان برداریم، ادامه داد: نباید با سنگ‌اندازی در مقابل پای مردم خدمت رسانی به آنها را سخت کنیم و کاغذ بازی بین وزارتخانه‌ها را به وجود آوریم.

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس با بیان اینکه برخی می‌خواستند با تفکیک چند وزارتخانه باردیگر بوروکراسی پیچیده در کشور ایجاد کنند، اظهار داشت: این موضوع در کمیسیون مطرح شد که اعضا به این نتیجه رسیدند که این کار عقلانی نیست چون امروز اگر بخواهیم وزارتخانه‌ای همچون صنعت و معدن و تجارت را تفکیک کنیم مشکلاتی را برای کشور ایجاد می‌کنیم.

به گزارش تسنیم؛ پور حسین درباره عواقب تفکیک وزارت صنعت، معدن و تجارت گفت: چرا باید به دنبال وقت کشی باشیم. این چه معنایی دارد که یک دولت بیاید و چند وزارتخانه را ادغام کند و دولت بعدی این وزارتخانه ها را تفکیک کند؟ بی شک فردی که از بیرون به این رفتار دولت و مجلس نگاه می‌کند چنین بر می آید که درگیر بازی‌های سیاسی شده ایم بنابر این باید به فکر عملکرد درست باشیم که بهترین راهکار بررسی مشکلات و ارایه راه حل بدون هزینه تراشی برای دولت و ملت است./

پایان پیام

پیشنهاد سردبیر
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000