هدر اصلی سایت
PrintPageچاپPrintPageچاپ با عکس ToFriendارسال به دوستان Whatsapp google_plus Line twitter
مفتح با یادآوری فرمایشات مقام معظم رهبری در حرم رضوی:

سه گانه موثر در تحقق برونگرا بودن اقتصاد کشور

سرویس اقتصادی
سخنگوی کمیسیون برنامه بودجه و محاسبات مجلس توجه به استفاده از تکنولوژی های مدرن،پایین آوردن قیمت بهای تمام شده و ارتقاء کیفیت کالاهای تولیدی را در تحقق هدف برونگرا بودن اقتصاد مهم دانست.
چهارشنبه 1 فروردین 1397 ساعت 19:55
سه گانه موثر در تحقق برونگرا بودن اقتصاد کشور سخنگوی کمیسیون برنامه بودجه و محاسبات مجلس توجه به استفاده از تکنولوژی های مدرن،پایین آوردن قیمت بهای تمام شده و ارتقاء کیفیت کالاهای تولیدی را در تحقق هدف برونگرا بودن اقتصاد مهم دانست. http://cdn.icana.ir/d/019/201801102458908964.jpg سه,گانه,موثر,در,تحقق,برونگرا,بودن,اقتصاد,کشور Icana

محمد مهدی مفتح در گفت ‌و گو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با اشاره به بیانات مقام معظم رهبری در حرم مطهر امام رضا علیه‌السلام درباره لزوم توجه به اقتصاد درون زا و برونگرا گفت:نامگذاری سال ۹۷ به نام سال حمایت از کالای ایرانی نتیجه منطقی خط سیری است که در این سالها مقام معظم رهبری در جهت دادن اقدامات مسئولان برای توسعه اقتصاد مشخص کرده است.
سخنگوی کمیسیون برنامه بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی ادامه داد:مقام معظم رهبری سیاست‌های اقتصاد مقاومتی را الگویی برای حرکت های اقتصادی جامعه قرار داده اند و سال ۹۶ را سال حمایت از تولید و اشتغال نامگذاری کردند بنابراین اگر بخواهیم از  کالاهای تولید داخل حمایت کنیم باید شرایط فروش این کالاها در بازار فراهم شود و از کالاهای ایرانی حمایت شود.
نماینده مردم تویسرکان در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه مردم و مسئولان در حمایت از کالای ساخت داخل مسئولیت دارند، افزود:یکی از محورهای سیاست های اقتصاد مقاومتی، درون زا بودن اقتصاد است همچنین علاوه بر این موضوع،باید به برونگرا بودن اقتصاد نیز توجه جدی شود.

 

تأکید بر توجه به زنجیره ارزش تولید کالا در کشور

وی افزود:مسئولان کشور باید توجه داشته باشند ظرفیت های داخلی در بخش های مختلف مانند ظرفیت‌های فکری و فیزیکی بکار گرفته شود بنابراین باید از استعدادهای جوان و نیروی انسانی متخصص و از ظرفیت های معدنی کشور استفاده بهینه شود.

مفتح با تأکید بر ضرورت توجه به زنجیره ارزش تولید کالا افزود: با استفاده بهینه از ظرفیت‌های داخلی و ارتقاء بهره وری و همچنین کنترل واردات می توان شرایط پیشرفت اقتصاد کشور را فراهم کرد.

وی همچنین افزود: کالاهای تولید داخل باید با نگاه عرضه در بازارهای بین‌المللی ساخته شود، در راستای برونگرا بودن اقتصاد باید کالاهای ایرانی توان رقابت در بازارهای خارجی را از لحاظ کیفیت و قیمت داشته باشند.

مفتح تصریح کرد: مسئولان باید شرایط را برای تولیدکنندگان به نحوی آماده کنند که آنها بتوانند کالاهایی با کیفیت و با قیمت مناسب بازارهای خارجی عرضه کنند، با استفاده از ظرفیت نیروهای جوان می توان تکنولوژی های جدید و پیشرفته را برای ساخت کالاها ابداع کرد.

سخنگوی کمیسیون برنامه بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی افزود: استفاده از تکنولوژی های مدرن، پایین آوردن قیمت بهای تمام شده و همچنین ارتقاء کیفیت در زمینه تحقق هدف برونگرا بودن اقتصاد کشور نقش مهمی دارد./

پایان پیام

پیشنهاد سردبیر
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000