هدر اصلی سایت
PrintPageچاپPrintPageچاپ با عکس ToFriendارسال به دوستان Whatsapp google_plus Line twitter
فاطمه حسینی تشریح کرد:

بررسی موضوع دلایل پایین بودن تعداد کرسی های مجالس برای زنان در یکصد و سی و هشتمین اجلاس IPU

سرویس فرهنگی
عضو فراکسیون زنان به بررسی موضوع دلایل پایین بودن تعداد کرسی های مجالس برای زنان در یکصد و سی و هشتمین اجلاس IPU اشاره کرد و گفت:در مجلس شورای اسلامی نیز تلاش ها برای افزایش تعداد نمایندگان زن مجلس برای ادوار آتی ادامه دارد و طرحی در این زمینه در حال پیگیری است.
دوشنبه 6 فروردین 1397 ساعت 23:31
بررسی موضوع دلایل پایین بودن تعداد کرسی های مجالس برای زنان در یکصد و سی و هشتمین اجلاس IPU عضو فراکسیون زنان به بررسی موضوع دلایل پایین بودن تعداد کرسی های مجالس برای زنان در یکصد و سی و هشتمین اجلاس IPU اشاره کرد و گفت:در مجلس شورای اسلامی نیز تلاش ها برای افزایش تعداد نمایندگان زن مجلس برای ادوار آتی ادامه دارد و طرحی در این زمینه در حال پیگیری است. http://cdn.icana.ir/d/019/201607107361890948.jpg بررسی,موضوع,,دلایل,پایین,بودن,تعداد,کرسی,های,مجالس,برای,زنان,در,یکصد,و,سی,و,هشتمین,اجلاس,IPU Icana

سیده فاطمه حسینی در گفت و گو با خبرگزاری خانه ملت با اشاره به برگزاری یکصد و سی و هشتمین اجلاس IPU  گفت:یکصد و سی و هشتمین اجلاس IPU در شرایطی این روزها در حال برگزاری است که به طور همزمان اجلاسیه زنان آن، به بررسی دلایل پایین بودن تعداد کرسی های مجالس برای زنان می پردازد، موضوعی که سال گذشته به عنوان نماینده مجلس ایران در اجلاس اتحادیه بین المجالس از آن سخن گفتم.

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات و اسلامشهر در مجلس شورای اسلامی در ادامه این مطلب افزود: در آنجا با مرور موضوع مشارکت سیاسی زنان در ایران، به حضور دو برابری زنان در مجلس دهم، در پی تعیین سهمیه سی درصدی برای زنان در لیست یکی از جناح های سیاسی در پایتخت اشاره کرده و از تلاش برای بسترسازی قانونی برای افزایش حضور زنان در پارلمان صحبت کردم.

وی ادامه داد: امسال در گزارش اجلاس زنان اتحادیه بین المجالس آمده است که در طول سالیان متمادی، سالانه به طور متوسط ٦ دهم درصد به حضور زنان در مجالس دنیا افزوده شد و زنان در کسب رای مجدد برای حضور در پارلمان در انتخابات در سال ۲۰۱۷، توانستند ۲۷ درصد کرسی پارلمان ها را کسب کنند که در مقایسه با سهم ٢٢.٣ درصدی سال ٢٠١٦ زنان، رشد قابل توجهی را نشان می دهد.

عضو فراکسیون امید تصریح کرد: در مجلس شورای اسلامی نیز تلاش ها برای افزایش تعداد نمایندگان زن مجلس برای ادوار آتی ادامه دارد و طرحی در این زمینه در حال پیگیری است./

پایان پیام

کلید واژه ها

پیشنهاد سردبیر
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000