شهادت حضرت فاطمه زهرا (س)
PrintPageچاپPrintPageچاپ با عکس ToFriendارسال به دوستان Whatsapp google_plus Line twitter
بدری در نطق میان دستور مطرح کرد:

انتقاد از عدم همراهی مسئولان عالی استان اردبیل در سفر رئیس جمهور به کشور آذربایجان

سرویس صحن
نماینده مردم اردبیل، سرعین، نمین و نیر در مجلس گفت: هیچ مسئولی از استان اردبیل، هیات ایرانی را در سفر به کشور آذربایجان همراهی نکرد.
یکشنبه 19 فروردین 1397 ساعت 11:55
انتقاد از عدم همراهی مسئولان عالی استان اردبیل در سفر رئیس جمهور به کشور آذربایجان نماینده مردم اردبیل، سرعین، نمین و نیر در مجلس گفت: هیچ مسئولی از استان اردبیل، هیات ایرانی را در سفر به کشور آذربایجان همراهی نکرد. http://cdn.icana.ir/d/019/201705101936161598.jpg انتقاد,از,عدم,همراهی,مسئولان,عالی,استان,اردبیل,در,سفر,رئیس,جمهور,به,کشور,آذربایجان Icana

به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، صدیف بدری در جلسه امروز یکشنبه (19 فروردین ماه) در نطق میان دستور خود، ضمن تبریک فرارسیدن سال نو، اظهار داشت: امیدوارم در سالی که از سوی مقام معظم رهبری به نام "حمایت از کالای ایرانی" مزین شده ، شاهد توفیقات مجلس و دولت در زمینه حمایت از تولیدکنندگان، کارآفرینان و افزایش بهره وری و اشتغال در کشور باشیم.

نماینده مردم اردبیل، سرعین، نمین و نیر در مجلس شورای اسلامی بیان کرد: آغاز سال 97 با سفر رئیس جمهور روحانی به کشور آذربایجان همراه بود، علیرغم اینکه استان اردبیل صدها کیلومتر مرز مشترک با کشور جمهوری آذربایجان دارد و به عنوان اصلی‌ترین استان همسایه این کشور محسوب می شود، در میان بهت و ناباوری مردم و مسئولان استان، هیچ مسئولی از استان اردبیل حتی استاندار، هیات ایرانی را همراهی نکرد.

وی افزود: رئیس جمهور و وزیر امور خارجه باید توجه داشته باشند که حمایت از کالای ایرانی با شعار محقق نمی شود.

سخنگوی کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی گفت: مزایای استان اردبیل ایجاب می کرد تا هیاتی متشکل از مسئولان عالی استان، هیات تجاری، تولیدکنندگان وفعالان اقتصادی نیز در این سفر حضور می یافتند، جوانان و پرشور و توانمند اردبیلی به دلیل اینگونه تبعیض ها و بی توجهی های آشکار و سریالی دولت، لقب استان ناتنی را به استان اردبیل داده اند.

وی افزود: جناب آقای مونسان، معاون محترم رئیس جمهور و رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کشور؛ کالای ایرانی منحصر به تولیدات صنعتی و کشاورزی نیست. آماده نبودن زیرساخت های صنعت گردشگری در کشور همه ساله سبب خروج میلیون ها دلار ارز از کشور می شود و این در حالی است که میراث تاریخی گرانسنگ کشور به باد فراموشی سپرده شده است. میراث تاریخی چندین هزار ساله «شهر یئری» مشکین شهر اردبیل در مقابل دیدگان مردم منطقه در حال اضمحلال و نابودی است و در کمال تعجب مدیر اداره کل استانی شما، ضمن شانه خالی کردن از بار مسئولیت آن، تخریب گسترده و متلاشی شدن این میراث بی همتا را امری طبیعی عنوان کرده است!

بدری گفت: ادامه این روند چیزی جز روسیاهی تاریخی برای ما به ارمغان نخواهد آورد چرا که میراث دار خوبی برای پدران و نیاکانمان نبودیم! مردم منطقه و به ویژه جوانان فهیم و فرهنگ دوست منتظر مسئولین نمی مانند و در روزهای اخیر هم با تشکیل زنجیره انسانی پیرامون محوطه باستانی شهر یئری مشکین شهر، عزم جدی خود را برای حفظ و حراست از داشته های تاریخی و فرهنگی مان نشان دادند.

عضو هیات رئیسه کمیسیون عمران مجلس بیان کرد: ایجاد صف های عریض و طویل در مبادی خروجی کشور در تعطیلات عید و خروج ده ها هزار نفر، فقط و فقط در چند روز ابتدایی سال از مرز بیله سوار، محصول همین سوءمدیریت ها است و مسئولان ذی ربط اگر به همین منوال ادامه دهند بعید نیست مردم برای تهیه مایحتاج روزانه خود هم عازم شهرهایی مثل وان و باکو شوند.

وی افزود: جناب آقای رئیس جمهور و جناب آقای دکتر اردکانیان وزیر محترم نیرو؛ مردم غیور و دیندار و مومن و مرزدار استان اردبیل به ویژه دشت مغان و عشایر عزیز غیرتمند مغان نقش بی بدیلی در طول تاریخ ایران اسلامی داشته و دارند. عشایر غیور و مردم عزیز مغان در کنار مرزداری خود به عنوان تولیدکننده واقعی در عرصه کشاورزی و دامداری نقش بی بدیلی در رونق اقتصاد منطقه و کشور دارند. براساس مستندات تاریخی، فنی، اقتصادی، زیست محیطی تنها استفاده کنند و دارای حق قانونی از آب رودخانه ارس مردم شریف مغان زرخیز بوده و خواهد بود. لذا برای پرهیز از مشکلات اجتماعی، اقتصادی، زیست محیطی انتظار داریم و از طرف مردم عزیز استان می خواهم در اسرع وقت ضمن ابطال مصوبه تسهیم حق آبه سال 92 نسبت به اختصاص حق آبه کامل به دشت مغان اقدام نمائید. مردم عزیز استان اردبیل به ویژه مغان قهرمان پرور و زرخیز اجازه نخواهند داد که حتی یک مترمکعب از حق آبه خود را از رودخانه ارس کم کرده و به جاهای دیگر که هیچ توجیه فنی، اقتصادی، زیست محیطی و قانونی نیز ندرد انتقال داده شود.

نماینده مردم اردبیل اظهار داشت: کشاورزان عزیز استان در کنار مشکل خریدهای تضمینی تولیدات کشاورزی و دامداری خود با مشکل کم آبی در دشت اردبیل و شهرستان های استان دست و پنجه نرم می کنند. اگر اقدام به موقع توسط مسئولین کشور صورت نگیرد مطمئنا فریاد العطش مردم عزیز استان و کشاورزان زحمتکش شهرستان های اردبیل، نمین، نیر، سرعین، خلخال، کوثر، مشکین شهر، گرمی، بیله سوار و پارس آباد در نزدیک ترین زمان به گوش خواهد رسید.

وی افزود: مسئولین محترم بیدار باشید و اقدام کنید که فردا برای نجات منطقه نظیر آنچه در دریاچه ارومیه می گذرد و ناچار به اقدامات اضطراری و هزینه های سنگین نشویم. در خصوص تامین آب شرب شهر اردبیل، نمین و عنبران من به مسئولین محترم هشدار می دهم اگر اقدام سریع و به موقع صورت نگیرد قطعا یک بحران جدی بوقوع می پیوندد.

نماینده مردم اردبیل در مجلس گفت: جناب آقای رئیس جمهور محترم، وزیر محترم جهاد کشاورزی؛ بنگاه عظیم تولیدی اقتصادی، کشت و صنعت مغان که رونق اقتصادی شمال استان و کل منطقه وابسته به آن است در خصوص واگذاری آن به بخش خصوصی باید تجدید نظر شود.

سخنگوی کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی افزود: مردم عزیز استان و مغان زرخیر، نگران واگذاری خام و غیر پخته آن هستند لذا دستور فرمایید در اسرع وقت ضمن توقف واگذاری آن یک کارگروه ملی استانی برای بررسی ابعاد مختلف چرایی و چگونگی آن تشکیل شده و ثروت اقتصادی و تولیدی مردم عزیز مغان را به صورت غیرکارشناسی و غیر اقتصادی به تاراج نبرند./

پایان پیام

کلید واژه ها

پیشنهاد سردبیر
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

زنجیره خبر