سال ۹۸ سال رونق تولید
PrintPageچاپPrintPageچاپ با عکس ToFriendارسال به دوستان Whatsapp google_plus Line twitter
پوربافرانی بیان کرد:

لزوم نظارت و استاندارد محصولات غذایی از مزرعه تا سفره

سرویس دیگر رسانه‌ها
عضوکمیسیون بهداشت مجلس گفت: از مزرعه تا سفره باید مورد نظارت و تحت استاندارد مشخص باشد یعنی از مرحله ی تولید تا زمان مصرف محصول،باید ضوابط و قوانین اجرایی شود.
یکشنبه 26 فروردین 1397 ساعت 12:54
لزوم نظارت و استاندارد محصولات غذایی از مزرعه تا سفره عضوکمیسیون بهداشت مجلس گفت: از مزرعه تا سفره باید مورد نظارت و تحت استاندارد مشخص باشد یعنی از مرحله ی تولید تا زمان مصرف محصول،باید ضوابط و قوانین اجرایی شود. http://cdn.icana.ir/d/019/201702107163207344.jpg لزوم,نظارت,و,استاندارد,محصولات,غذایی,از,مزرعه,تا,سفره Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت،برنامه «گفت و گوی علمی» رادیو گفت و گو با موضوع سلامت غذایی و دارویی و با حضور عباسعلی پور بافرانی عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی روانه آنتن شد.

عباسعلی پور بافرانی نماینده مجلس در آغاز با تصریح بر اینکه سلامت غذا جایگاه و اهمیت ویژه ای دارد، اظهار کرد: صرفا اینگونه نیست که سلامت غذا را فقط به نقش بهداشت یا استاندارد و یا نقش سازمان غذا و دارو محدود کنیم.

وی اضافه کرد: از مزرعه تا سفره باید مورد نظارت و تحت استاندارد مشخص باشد یعنی از همان مرحله ای که می خواهیم محصول را تولید کنیم تا زمانی که مورد مصرف قرار می گیرد، باید ضوابط و قوانین و همچنین استانداردهایی که در مورد آن وجود دارد، اجرایی و عملیاتی شود.

عضو کمیسیون بهداشت و سلامت مجلس قانون گذاری و نظارت را وظایف مجلس در این حوزه عنوان کرد و اظهار داشت:در این حوزه شورای امنیت غذایی وجود دارد که دو نفر از کمیسیون بهداشت و درمان و همچنین از کمیسیون کشاورزی عضو آن هستند و در این شورا موضوع سلامت در غذا و در سایر محصولات بررسی می شود.

وی با اشاره به مواد تراریخته و واردات مواد همچون روغن پالم، گفت: در این حوزه چالش های زیادی داشته ایم.کمیسیون بهداشت مجلس،اختصاصا به این موضوع پرداخته است و در این حوزه ورود کرده است و در این فرآیند ، نقش وزارت خانه های مختلف بررسی شده است.

پوربافرانی ادامه داد: همچنین کمیسیون هایی به صورت تخصصی در وزارت خانه ها وجود دارند؛در بعضی موارد، قانون این کمیسیون ها را مامور تنظیم دستورالعمل کرده است و در بعضی موارد، مصوبات توسط مجلس انجام می شود که در این بخش ها، موضوعات به مجلس و کمیسیون های تخصصی می آید./

پایان پیام

پیشنهاد سردبیر
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

خبر مرتبط