هدر اصلی سایت
PrintPageچاپPrintPageچاپ با عکس ToFriendارسال به دوستان Whatsapp google_plus Line twitter
سلحشوری با انتقاد از حواشی مسابقه فوتسال زنان؛

به‌جای تبلیغات گسترده برای حضور زنان در سالن ورزش، ممنوعیت‌آفرینی می‌کنند

سرویس فرهنگی
رئیس فراکسیون زنان مجلس از ممانعت نسبت به حضور خبرنگاران و تماشاچیان زن در مسابقات فوتسال ایران و اوکراین، انتقاد کرد و گفت: به جای آنکه تبلیغات گسترده کنند، ممنوعیت‌آفرینی می‌کنند.
پنج‌شنبه 30 فروردین 1397 ساعت 11:36
به‌جای تبلیغات گسترده برای حضور زنان در سالن ورزش، ممنوعیت‌آفرینی می‌کنند رئیس فراکسیون زنان مجلس از ممانعت نسبت به حضور خبرنگاران و تماشاچیان زن در مسابقات فوتسال ایران و اوکراین، انتقاد کرد و گفت: به جای آنکه تبلیغات گسترده کنند، ممنوعیت‌آفرینی می‌کنند. http://cdn.icana.ir/d/019/201801103733983993.jpg به‌جای,تبلیغات,گسترده,برای,حضور,زنان,در,سالن,ورزش،,ممنوعیت‌آفرینی,می‌کنند Icana

پروانه سلحشوری در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت با انتقاد از ممانعت از حضور خبرنگاران و تماشاچیان زن در دومین مسابقه فوتسال ایران و اوکراین، گفت: جامعه ما به نشاط نیاز دارد و یکی از مولفه‌های گمشده حوزه اجتماعی ما برخورداری از نشاط و امکان حضور در مکان‌هایی است که علی‌رغم داشتن محیطی سالم، زنان نیز بتوانند از این نشاط و انرژی استفاده کنند.

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس شورای اسلامی افزود: آیا محیطی سالم‌تر از ورزشگاه‌ها که تعدادی از بانوان در حال ورزش هستند در کشور وجود دارد؟ نه تنها نباید از حضور زنان در ورزشگاه‌ها جلوگیری شود بلکه باید تماشاچیان را برای حضور در ورزشگاه‌ها و دیدن این مسابقات نیز دعوت کرد و به جای ممانعت از حضور زنان، تبلیغات مناسبی برای حضور بیشتر صورت گیرد تا دختران جوان بتوانند از این فرصت‌ها استفاده کنند.

وی بیان کرد: حضور بانوان و به ویژه دختران جوان در ورزشگاه‌ها از یک سو باعث تخلیه انرژی و ایجاد شادی و نشاط در آنها می‌شود و از سوی دیگر جوانان را به ورزش علاقه‌مند می‌کند و شوق لازم برای ورزش کردن را ایجاد می‌نماید. این شوق گمشده‌ای است که زنان ما از نبود آن رنج می‌برند؛ دختران جوان ما از نبود بدن سالم در رنج‌اند؛ به همان میزان که غذا برای بدن جزء واجبات است ورزش نیز یکی از الزامات است.

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: این نوع برخورد و ایجاد ممانعت برای حضور تماشاگران زن در سالن قابل درک نیست؛ نشاط باید به جامعه برگردانده شود.

سلحشوری در ادامه تاکید کرد: میزبان مسابقات ورزشی همیشه امتیازات ویژه دارد چراکه تیم میزبان از یار اضافی یعنی تماشاچیان برخوردار است و باید از این فرصت استفاده کند؛ باید اجازه حضور زنان در ورزشگاه برای تماشای این مسابقه داده می‌شد چراکه هیچ توجیهی برای این مسئله وجود ندارد.

رئیس فراکسیون زنان در مجلس شورای اسلامی در پایان افزود: حراست وزارت ورزش چگونه می‌تواند استادیوم 100 هزار نفری مردان را کنترل کند اما نمی‌تواند سالن ورزشی چند هزار نفری زنان را مدیریت و اداره کند؛ مگر ممکن بود چه اتفاق خاصی در این مکان به وجود آید؟!/

پایان پیام  

پیشنهاد سردبیر
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000