شهادت حضرت فاطمه معصومه (س)
PrintPageچاپPrintPageچاپ با عکس ToFriendارسال به دوستان Whatsapp google_plus Line twitter
اکبری:

خسارات شدید سرمازدگی به کشاورزان در نیمه شمالی کشور/اقدامات جلوگیرانه برای باغداران صرفه اقتصادی ندارد

سرویس اقتصادی
رئیس کمیسیون کشاورزی مجلس، گفت: انجام موارد پیشگیرانه در باغات برای جلوگیری از سرما‌زدگی نیاز به سرمایه‌گذاری دارد که باتوجه به بالا بودن هزینه‌های باغداری و درآمد کم آن صرفه اقتصادی ندارد.
یکشنبه 2 اردیبهشت 1397 ساعت 13:08
خسارات شدید سرمازدگی به کشاورزان در نیمه شمالی کشور/اقدامات جلوگیرانه برای باغداران صرفه اقتصادی ندارد رئیس کمیسیون کشاورزی مجلس، گفت: انجام موارد پیشگیرانه در باغات برای جلوگیری از سرما‌زدگی نیاز به سرمایه‌گذاری دارد که باتوجه به بالا بودن هزینه‌های باغداری و درآمد کم آن صرفه اقتصادی ندارد. http://cdn.icana.ir/d/019/59103.jpg خسارات,شدید,سرمازدگی,به,کشاورزان,در,نیمه,شمالی,کشور/اقدامات,جلوگیرانه,برای,باغداران,صرفه,اقتصادی,ندارد Icana

 

 

علی اکبری در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، در خصوص میزان خسارات ناشی از کاهش دمای اخیر به باغات و کشاورزان، اظهار داشت: برآوردی را به‌صورت سرجمع از میزان خسارات وارد شده در اختیار نداریم اما گزارش‌ها حکایت از این دارد که درمناطقی از شمال شرق، شمال‌غرب و شمال کشور که بارش برف و سرمای زیر صفر درجه داشته‌اند سرما‌زدگی باغات را دارند.

رئیس کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه برحسب روال متعارف باید ابتدا در سطح شهرستان ستاد مدیریت بحران تشکیل و مدیران جهادکشاورزی، فرمانداری و بانک کشاورزی میزان خسارات وارده را تعیین و آن را به ستاد مدیریت بحران استان خود اعلام کنند، گفت: سپس این آمار به وزارت جهاد کشاورزی به منظور پرداخت خسارات توسط دولت ارائه می‌شود.

نماینده مردم بجنورد، مانه، سملقان، جاجرم و گرمه در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه خسارات ناشی از سرمازدگی در مناطق مطرح شده در کشور شدید بوده است، ادامه داد: در نقاطی مانند استان خراسان شمالی که باغات انگور در معرض بارش برف بوده‌اند به میزان قابل توجه 60 تا 80 درصد خسارت را متحمل شده‌اند.

این نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی در خصوص اینکه برای جلوگیری از خسارات ناشی از سرما‌زدگی چه اقداماتی می‌توان انجام داد، اظهار داشت: انجام موارد پیشگیرانه در باغات برای جلوگیری از سرما‌زدگی نیاز به سرمایه‌گذاری دارد که باتوجه به بالا بودن هزینه‌های باغداری و درآمد کم آن صرفه اقتصادی ندارد.

رئیس کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی در پایان خاطرنشان کرد: در کشورهای پیشرفته برای جلوگیری از آسیب‌های ناشی از بارش تگرگ باغات را با تور می‌پوشانند اما باغداران ما تا این میزان مجهز به امکانات نیستند و چون محصول نیز برای آنها تا این میزان سودآوری ندارد تحمل هزینه‌ها برای آنان اقتصادی نیست./

پایان پیام

پیشنهاد سردبیر
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

زنجیره خبر