ولادت امام حسن عسکری (ع)
PrintPageچاپPrintPageچاپ با عکس ToFriendارسال به دوستان Whatsapp google_plus Line twitter
جلودارزاده:

فعالیت افراد عادی در احزاب مساوی با پرداخت هزینه است/مردم نمی‌خواهند برده احزاب باشند/بی توجهی به احزاب شاخصه دیکتاتورها است

سرویس سیاسی
عضو فراکسیون زنان مجلس اعتقاد دارد فعالیت افراد عادی در احزاب مساوی با پرداخت هزینه است لذا مردم نمی‌خواهند برده احزاب باشند.
دوشنبه 3 اردیبهشت 1397 ساعت 14:52
فعالیت افراد عادی در احزاب مساوی با پرداخت هزینه است/مردم نمی‌خواهند برده احزاب باشند/بی توجهی به احزاب شاخصه دیکتاتورها است عضو فراکسیون زنان مجلس اعتقاد دارد فعالیت افراد عادی در احزاب مساوی با پرداخت هزینه است لذا مردم نمی‌خواهند برده احزاب باشند. http://cdn.icana.ir/d/019/201605101515689789.jpg فعالیت,افراد,عادی,در,احزاب,مساوی,با,پرداخت,هزینه,است/مردم,نمی‌خواهند,برده,احزاب,باشند/بی,توجهی,به,احزاب,شاخصه,دیکتاتورها,است Icana

سهیلا جلودارزاده در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت  در خصوص علل عدم عضویت افراد در احزاب سیاسی و رواج معنای منفی برای کلیدواژه حزبی بودن، گفت: می توان اذعان کرد دلیل عدم علاقه مندی مردم به عضویت در احزاب، بیانگر محافظه کاری تاریخی است.

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس شورای اسلامی در این راستا، اظهار کرد: مشاهده می شود وقتی احزاب شناسنامه دار حضور پیدا کرده و فعالیت می کنند، باید هزینه بسیار زیادی پرداخت کنند؛ همچنین متاسفانه اگر یکی از اعضای حزب سخنی را بیان کند که خلاف نظر حزب یا مطابق نظر احزاب مخالف باشد، با اعمال قدرت مواجه می شوند که سرنوشتشان مشخص است.

وی ادامه داد: به نوعی می توان گفت که هنوز به استبداد، انحصار طلبی و تمامیت خواهی عادت داریم از این رو نمی توان تجربه و فرهنگ 2500 ساله را با گذشت 40 سال تغییر داد.

فعالیت افراد عادی در احزاب مساوی با پرداخت هزینه است/مردم نمی‌خواهند بردگی احزاب کنند

این نماینده مردم در مجلس دهم با اشاره به اینکه وقتی یک فرد عادی با هر تفکری وارد عرصه احزاب شود، باید هزینه زیادی بپردازد؛ افزود: مردم نمی خواهند ابزار دست باشند و بردگی احزاب را کنند و در واقع می خواهند نظراتشان را بیان کنند لذا به سمتی حرکت نمی کنند که آدم احزاب شوند.

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی در پاسخ به این سوال که آیا حزب در ادبیات سیاسی کشورمان مفهوم غربی است یا خیر، تصریح کرد: نمی توان اذعان کرد که حزب غربی یا شرقی است؛ در واقع ادبیات انسانی است و روش هایی است که جوامع انسانی تجربه می کنند و کشورمان نیز در حال کپی گرفتن از دیگران است.

برای رسیدن به جمهوری باید از درون احزاب حرکت کنیم

جلودارزاده با یادآوری اینکه موسس حزب اسلامی کار بوده است، گفت: البته هم اکنون نیز عضو حزب مجمع زنان اصلاح طلب هستم؛ به نظرم لازم است که در این خصوص تجربه کسب شود.

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس تصریح کرد: برای رسیدن به جمهوری باید از درون احزاب حرکت کنیم و همچنین عدالت در احزاب را رعایت کنیم که این اقدام خیلی سخت است؛ باید گفت که تحقق این مرحله در خیلی از کشورها، یکصد سال به طول انجامیده است.

عدم توجه به احزاب سرنوشت کشورهای دیکتاتور را تکرار می کند

عضو فراکسیون زنان مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: اگر به این معنا توجه نشود به سمت سرنوشت کشورهایی که تک حزبی شده اند یا کشورهایی که به دیکتاتوری می رسند حرکت خواهیم کرد./

پایان پیام

پیشنهاد سردبیر
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

موضوع مرتبط