سال ۹۸ سال رونق تولید
PrintPageچاپPrintPageچاپ با عکس ToFriendارسال به دوستان Whatsapp google_plus Line twitter
اینستاملت:

واکنش بروجردی به اظهارات مکرون درباره کاهش توان موشکی ایران/حال صندوق توسعه ملی خوب نیست! / آیا ارائه ارز تک نرخی توسط بانک‌ها موقتی است؟/ راه‌اندازی سامانه ثبت حقوق مقامات و مدیران؛ شاید وقتی دیگر

سرویس دیگر رسانه‌ها
اینستا ملت، بازتاب فعالیت های نمایندگان مجلس شورای اسلامی در شبکه های اجتماعی است.
پنج‌شنبه 6 اردیبهشت 1397 ساعت 10:35
واکنش بروجردی به اظهارات مکرون درباره کاهش توان موشکی ایران/حال صندوق توسعه ملی خوب نیست! / آیا ارائه ارز تک نرخی توسط بانک‌ها موقتی است؟/ راه‌اندازی سامانه ثبت حقوق مقامات و مدیران؛ شاید وقتی دیگر اینستا ملت، بازتاب فعالیت های نمایندگان مجلس شورای اسلامی در شبکه های اجتماعی است. http://cdn.icana.ir/d/019/201612104981667823.jpg واکنش,بروجردی,به,اظهارات,مکرون,درباره,کاهش,توان,موشکی,ایران/حال,صندوق,توسعه,ملی,خوب,نیست!,/,آیا,ارائه,ارز,تک,نرخی,توسط,بانک‌ها,موقتی,است؟/,راه‌اندازی,سامانه,ثبت,حقوق,مقامات,و,مدیران؛,شاید,وقتی,دیگر Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت سلماز ابراهیم زاده، نمایندگان مجلس شورای اسلامی برای ارتباط بی واسطه و مستمر با مردم، به انعکاس اقدامات، فعالیت ها، مواضع و دیدگاه های خود در شبکه های اجتماعی می پردازند.

 مسعود پزشکیان نایب رئیس اول مجلس شورای اسلامی، در تازه ترین پست اینستاگرامی خود از حضورش در مراسم کلنگ زنی و احداث پروژه فرآوری دانه‌های روغنی با فن آوری پیشرفته جهانی در شبستر خبر داد.

 

 

علاءالدین بروجردی نماینده مردم بروجرد و اشترینان و رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس گفت: براساس منافع ملی‌مان تصمیم‌گیری می‌کنیم و هیچگونه محدودیتی را در زمینه راهبردی موشکی نمی‌پذیریم. هیچ گونه محدودیتی در زمینه راهبردی موشکی و سلاح‌های دیگر را نخواهیم پذیرفت.

علاءالدین بروجردی رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس در واکنش به اظهارات مکرون رئیس جمهور فرانسه مبنی بر اینکه ایران باید توان موشکی خود را کاهش دهد، اظهار کرد: حرف کاملا بی‌ربطی است و ما پذیرفته‌ایم که بمب هسته‌ای در سیاست‌های راهبردی دفاعی کشور جایگاهی نداشته باشد. وی افزود: طبق تعهدنامه بین المللی NPT و به پشتوانه فتوای مقام معظم رهبری از تحریم سلاح‌های کشتار جمعی برخوردار هستیم و بنابراین استراتژی دفاعی توان دفاعی ما منهای سلاح‌های هسته‌ای تعریف شده است.

بروجردی تصریح کرد: ایران هشت سال درگیر جنگ بی‌رحمانه تحمیلی بوده و علت وقوع این جنگ این بود که تصور می‌کردند ما توان دفاعی نداریم در نتیجه صدام با تحریک غربی ها به طمع افتاده و به ایران حمله کرد، بار دیگر اجازه نخواهیم داد که این حادثه تلخ در جمهوری اسلامی ایران تکرار شود.

 رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی بیان کرد:ما بر اساس منافع ملی کشورمان تصمیم‌گیری می‌کنیم و هیچ گونه محدودیتی در زمینه راهبردی موشکی و سلاح‌های دیگر را نخواهیم پذیرفت؛ بنابراین اظهارات مکرون در راستای امتیاز دادن به ترامپ بوده است.  

وی در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه فشارهای کشورهای آمریکایی و اروپایی می‌تواند باعث شود تا توان ما کاهش پیدا کند خاطرنشان کرد: در قانون اساسی ایران سلطه‌پذیری و سلطه‌گری نفی شده است، لذا ما تحت هیچ شرایطی زیربار حرف آنها نخواهیم رفت.

بروجردی ادامه داد: در دوران جنگ تحمیلی دهها کشور توان نظامی، مالی و تبلیغاتی خود را علیه ایران به کار گرفتند، اما شکست‌ خوردند و بعد از گذشت بیش از دو دهه که ما به مراتب توانمندتر از دوران جنگ هستیم چنین فشاری را نخواهیم پذیرفت.

 

 

وی در پست هایی دیگر تصاویری از نشست های اعضای کمیته امنیت اقتصادی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با حضور وزیر نیرو، منتشر کرد.

 

 

غلامرضا تاجگردون نماینده مردم گچساران و باشت در مجلس شوراى اسلامى، با انتشار تصویر زیر در اینستاگرام شخصی اش نوشت: جلسه کمیسیون برنامه و بودجه در خصوص صندوق توسعه ملی با حضور رییس یازرسی کل کشور و مسئولین صندوق. آنطور که پیش میرود علیرغم تمامی تلاشها انطورکه هدف بوده و هست این صندوق که متعلق به همه نسلهااست کارش خوب پیش نمی رود.

 

 

وی همچنین پست زیر را منتشر کرد.

 

 

غلامعلی جعفرزاده ایمن‌آبادی عضو کمیسیون برنامه بودجه و‌ محاسبات با اشاره به ابلاغیه بانک مرکزی مبنی بر ارائه ارز از طریق بانک‌ها و‌ ممنوعیت صرافی ها از ارائه ارز گفت: این راه‌حل موقتی است و‌ادامه آن امکان پذیر نیست. بر فرض مثال بیماری که زیر سرم می رود را نمی توان تمام عمر زیر سرم نگهداشت، سرم فقط تزریقی برای بهبود حال است ‌و این راه‌حل نیز سرم است و برای بهبود حال است و باید سریع این شرایط را درست کنند و‌اجازه دهند که بر چرخه طبیعی خودش بچرخد .

نماینده مردم رشت با بیان اینکه این راهکار اساسی نیست به عصر ایران گفت: در این مقطع و برای خواباندن التهاب بازار این راه حل خوبی است ‌و شاید گزینه دیگری نبوده است ‌ولی باید توجه داشت که نمی توانیم همیشه از این روش‌ها استفاده کنیم .

جعفرزاده بیان کرد: این راه‌حل در حال حاضر فقط بازدارنده است و‌مقداری آرامش ایجاد می کند و اگر تا یک‌ماه دیگر تدبیری اتخاذ نشود بازار سیاه وحشتناکی شکل می گیرد.

وی در مورد علت نابسامانی های بازار ارز گفت: فکر می کنم باید عوامل بانک مرکزی الک شوند. در بانک مرکزی باید تسویه انجام شود. دستگاههای امنیتی باید حساب‌های داخل و خارج تصمیم گیرندگان و مسئولان بانک مرکزی را باید به شدت کنترل کنند.

جعفرزاده تاکید کرد: بازار حالت طبیعی ،علمی و فنی ندارد و‌تعمد در ایجاد وضعیت فعلی بازار کاملا مشهود است . ما نباید پای آمریکا و عربستان را وسط بکشیم. درست است اگر بازار دبی و عربستان خراب شود برای جمع کردن اسکناس ها می آیند اما استارت وضعیت فعلی را آنها نزدند.

این نماینده مجلس بیان کرد: من به سلامت آقای کرباسیان و سیف شهادت می دهم، بعد از این دو فرد باید حساب هر آن کسی و مسئولی که در بانک مرکزی است چه حساب های خودشان و چه خانواده هایشان چه حساب‌های داخلی و چه حساب های ارزی خارج از کشورشان از طریق دستگاههای امنیتی کنترل شود ،اگر این اتفاق بیفتد به نتایج خوبی در مورد بازار ارز می رسیم .

وی خاطر نشان کرد :در اینکه بازار ارز تعمدا این گونه نابسامان شد شکی ندارم ‌و اگر یک حساب گردی از حساب های مسئولان بانک مرکزی انجام شود کل قضایا روشن می شود.

 

 

وی در پستی دیگر با انتقاد از عدم راه اندازی سامانه ثبت حقوق مقامات و مدیران توسط دولت براساس تکلیف برنامه ششم توسعه، گفت: دولت باید برای خاتمه دادن به تمامی شائبات، جوسازی و فضاسازی های مسموم رسانه های خارجی و شیطنت های برخی رسانه های داخلی موضوع حقوق و دریافتی را شفاف کند.

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی، افزود: راه اندازی سامانه ثبت حقوق مقامات و مدیران توسط دولت تکلیف برنامه ششم توسعه است.

باید مشخص شود آیا حقوق یا پاداش های نجومی وجود دارد یا خیر و اگر وجود دارد برای چه پنهان می شود و اگر وجود ندارد باید باز پاسخ داده شود که چرا شفاف نمی شود.

دولت در عدم راه اندازی سامانه ثبت حقوق مقامات و مدیران تخطی کرده است

وی با بیان اینکه تقاضای ما از دولت این بوده که حقوق و مزایای مقامات را شفاف کند، ادامه داد: پس از شفاف کردن حقوق مقامات و مدیران بسیاری از مسائل رفع می شود، چراکه حقوق هر فردی مشروع است یا خیر و نهادی باید پاسخگو و شفاف کننده این موضوع باشد و مرجعی آن را تایید کند.

نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی، با تاکید بر اینکه دولت در عدم راه اندازی سامانه ثبت حقوق مقامات و مدیران تخطی کرده است، یادآور شد: این تخطی در درجه اول به ضرر خود دولتمردان است و این شائبه را ایجاد می کند که در بدنه دولت پرداخت هایی صورت می گیرد که همه از آن بی اطلاع هستند.
وی افزد: تمام پرداختی ها اعم از حقوق و مزایا باید به صورت شفاف شفاف در سامانه قرار بگیرد.

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی، گفت: تعدادی از نمایندگان درحال تهیه طرح سوالی درباره عدم راه اندازی سامانه ثبت حقوق مقامات و مدیران هستند که نمایندگان در این طرح سوال برخلاف طرح سوال های قبلی اجماع دارند و همه عدم راه اندازی این سایت را تخطی می دانند.

 

 

وی در پست هایی دیگر تصاویری از حضورش در برنامه گفتگوی ویژه خبری و نشست اش با دهیار و اعضای شورای اسلامی روستای فشتم بخش کوچصفهان منتشر کرد.

 

 

سیدفرید موسوی نماینده مردم شریف تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس دهم شورای اسلامی، در صفحه شخصی اش مطرح کرد: امروز به مناسبت جشن رویداد ( تبریز ٢٠١٨) مهمان هم زبانان عزیزم در شهر تبریز بودم. پایتخت گردشگری جهان اسلام افتخار بزرگی است که البته شهر تاریخی و تاریخ ساز تبریز و مردم بزرگش شایسته آن هستند. مطمئنا آذربایجان و مردمانش با ظرفیت ها و پتانسیل های بالای خود، میزبانی بی نظیر و در خور شان این خطه برای مردم دنیا و مسلمانان خواهند بود. 

 

 

امیر خجسته نماینده مردم همدان و فامنین در مجلس، نمایندگان استانهای خسارت دیده به دلیل سرما و بارندگی‌های اخیر در بخش کشاورزی در نامه‌ای به رئیس جمهور خواستار حمایت دولت از کشاورزان و باغداران شدند.

خجسته؛ نماینده مردم همدان و فامنین در مجلس شورای اسلامی با اشاره به مطالبات کشاورزان و باغداران اظهار کرد: امضاء کنندگان نامه به رییس جمهور درخواست اعزام هیات های کارشناسی به استان ها و به منظور جبران خسارت های وارده را داشتند. 

وی بیان کرد: نمایندگان مجلس در این نامه با اشاره به بارش‌های اخیر کشور و برودت هوا به خسارت‌های یک تا صد درصدی به محصولات کشاورزی و باغداران پرداخته‌اند. 

نماینده مردم همدان و فامنین در مجلس شورای اسلامی تأکید کرد: دولت بایستی تلاش کند تا به کشاورزان و باغداران آسیب‌دیده که تعداد گسترده‌ای از آنان از این مسیر امرارمعاش می‌کنند کمک کند. .

امیر خجسته بیان کرد: اعزام هیئت کارشناسی دولت برای بررسی موضوع و جبران خسارت های وارده بارندگی‌های اخیر به استان‌ها لازم است و با توجه به خسارت‌های وارده به 20 استان کشور، نمایندگان استان‌های خسارت‌دیده همدان، اصفهان، آذربایجان غربی و شرقی، اصفهان، قزوین، زنجان، اصفهان گیلان، مازندران، کرمانشاه،کردستان، اردبیل، فارس، خراسان‌های شمالی، رضوی و جنوبی، کرمان، گلستان، قم و تهران از این طرح حمایت کردند. 

 

 

نماینده مردم همدان در جلسه علنی امروز قوه مقننه، در تشریح سوال خود از مسعود کرباسیان وزیر امور اقتصاد و دارایی درباره نوسانات نرخ ارز و ورود بانک‌ها به بنگاهداری گفت: بنده ۷ ماه پیش اعلام کردم دلار به ۵ هزار تومان خواهد رسد و این موضوع را یک جریان مرموزی دنبال می‌کند که می‌خواهد کشور را به هم بریزد.

امیرخجسته در بخشی از سخنانش با بیان اینکه افزایش قیمت ارز باعث بالا رفتن قیمت تمامی اجناس می‌شود، گفت : باید مشخص شود این سیاستی که در ارز پیش آمد و قیمت آن بالا رفت را آیا تیم اقتصادی دولت مدیریت کرده و یا اینکه عده‌ای این کار را کردند.
وی با بیان اینکه با بالا رفتن قیمت ارز قیمت کالا‌ها نیز از ۵ تا ۵۰ درصد افزایش یافته است، افزود: معلمان ، کارمندان آموزش و پرورش ، کارگران و کارمندان دیگر دستگاهای اجرایی کشور که حقوقشان حدود 2میلیون تومان بوده صبح از خواب بیدار می‌شود و می‌بینند ارزش حقوقشان نصف شده است؛ این افراد باز هم حقوق دارند اما کارگران و روستاییان کشور به ما مراجعه می‌کند و می‌گویند زیر فشار اقتصادی کمرمان خرد شده و از ما میپرسند شما به عنوان نمایندگان ما چه نظارتی دارید ؟
نماینده مردم همدان در مجلس شورای اسلامی افزود : از ما میپرسند چرا کشور ملتهب است ؟ چرا قیمت ارز به یک باره افزایش می یابد ؟ و آیا با پایین آمدن آن قیمت اجناس هم پایین می آید ؟ آقای وزیر شما به عنوان ارشد اقتصادی وزرا دولت عملکرد خود را برای مردم توضیح بدهید.

 

 

فریدون حسنوند نماینده مردم اندیمشک در مجلس و رئیس کمیسیون انرژى مجلس،تصویری از جلسه کمیسیون انرژی با حضور وزیر نیرو منتشر کرد.

 

 

علی اصغر یوسف نژاد نماینده ساری و میاندرود در مجلس، از جلسه اش با مدیرعامل صندوق بازنشستگی فولاد کشور درخصوص مشکلات خدمات درمانی و حقوق معوقه بازنشستگان فولاد خبر داد.

 

 

محمد وحدتی نماینده مردم بستان آباد، تیکمه داش و حومه در مجلس شورای اسلامی، در صفحه اینستاگرامی خود تصاویری از جلسه کمیسیون اجتماعى با معاون اشتغال وزیرتعاون،کار و رفاه اجتماعى،جشن بزرگداشت هفتادسالگی دانشگاه علوم پزشکی تبریز، جلسه اش با وزیر علوم و همچنین تصویری از جلسه شورای اداری شهرستان بستان آباد با حضور معاون رئیس جمهور به اشتراک گذاشت.

 

 

همایون هاشمی عضوکمسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی، با انتشار تصاویر زیر نوشت: کارگاه تخصصی یک روزه با عنوان "ادغام طب سنتی و مکمل در نظام سلامت و خدمات بهداشتی کشورهای عضو سازمان همکاری های اسلامی" چهارشنبه، 29 فروردین ماه با مشارکت فراکسیون غذا و داروی مجلس و مهدی فهیمی بنیانگذار و رئیس موسسه بین المللی طب سنتی اسلامی ایرانیان ماد و همچنین با حضور جمعی از کشورهای عضو برگزار شد.

 

 

سیدجواد ساداتی نژاد نماینده کاشان و آران و بیدگل در مجلس، در صفحه خود در اینستاگرام نوشت:با تذکر به وزیر فرهنگ و ارشاداسلامی پروژه های مجتمع فرهنگی کاشان و آران و بیدگل تسریع خواهد شد.

در این تذکر آمده است چرا در شهر فرهنگ و تمدن و هنرکاشان مجتمع فرهنگی نداریم و چرا مجتمع فرهنگی آران و بیدگل هنوز نیمه تمام است؟

این تذکر باعث شد تا معاون وزیر ارشاد در نامه ای به نماینده کاشان جوابیه ای بدهد و درآن اعلام کند که مجتمع فرهنگی هنری کاشان با مساحت 7000متر مربع در سال94 بدون بودجه مانده و با پیشرفت همان 16 درصد پیشرفت متوقف مانده بود و در سال 96از 22000 میلیون ریال مطالبه پیمانکار پرداخت شده است.

سیدهادی حسینی در ادامه از تخصیص بودجه 18870 میلیون ریالی در سال و فعال بودن پروژه در حال حاضر 97 خبرداده و ابراز امیدواری کرده که بودجه در سالهای آینده افزایش یابد.

 

 

ساداتی نژاد همچنین تصویری از حضور دانش آموزان مدرسه دخترانه علامه دهخدا کاشان در مجلس منتشر کرد.

 

 

حسین نیازآذری نماینده مردم بابل در مجلس شورای اسلامی،در تذکری کتبی که امروز از سوی هیات رئیسه مجلس شورای اسلامی قرائت شد از وزیر ورزش و جوانان خواست بر امر داوری و روند برگزاری مسابقات هفته آخر لیگ دسته اول کشور نظارت بیشتری نماید تا حق هیچ باشگاهی تضییع نشود.

حسین نیازآذری علت این تذکر کتبی را درخواست و نگرانی طرفداران تیم فوتبال خونه‌به‌خونه بابل اعلام کرد و افزود: حساسیت هفته آخر لیگ که سرنوشت یکسال تلاش یک باشگاه را رقم می‌زند ایجاب می‌نماید وزارت ورزش و فدراسیون فوتبال با دقت و شفافیت برای احقاق حق باشگاه‌ها میدان‌داری کند.

نماینده مردم بابل درمجلس افزود:جامعه ورزشی و بخصوص جوانان و طرفداران باشگاه خونه‌به‌خونه که در گرما و سرما و با کم‌ترین امکانات حامی باشگاه و تیم‌شان بودند از برخی روندهای ناسالم و احتمال هرگونه تبانی یا فساد نگرانی‌های خیلی جدی دارند. بر همین اساس به وزیر ورزش و نهادهای نظارتی و تخصصی مرتبط با برگزاری مسابقات هشدار می‌دهم که جوانب دقت و سلامت را مدنظر داشته باشند.

عضو هیات رئیسه کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی با تشکر و قدردانی از مالک، مدیریت، مربیان، بازیکنان و طرفداران پرشور تیم فوتبال خونه‌به‌خونه از آن‌ها خواست با توکل بر خداوند سبحان و توسل بر ائمه اطهار هفته آخر را با صلابت و هوشیاری مدیریت نمایند و همواره دعای خیر مردم ورزش‌دوست بابلی بدرقه راهشان خواهد بود.

نماینده بابل ادامه داد: برای بهسازی و ارتقای استاندارد ورزشگاه هفتم‌تیر با تمام توان پای کار خواهم بود و حق جوانان این شهر را دولت و وزارت ورزش خواهم گرفت.

 

 

علی اکبر کریمی نماینده مردم شهرستانهای اراک، خنداب وکمیجان در مجلس شورای اسلامی، درصفحه اینستاگرامی خود نوشت:

موج ِ گیرنده ذهن ،در چهارمین روز اردیبهشت،روی صداهای ماندگار ِ مجریان،گفتار گزارشگران،هنر دبیران،تهیه کنندگان و نویسندگانی تنظیم می شود،که همیشه با رسانه گرمِ رادیو،گرمابخش ِ دلهای مردم بوده اند.

قد کشیدن رادیو و تولد ۷۸ سالگی آن،بر هنرمندان توانمند رادیو اراک فرخنده و خجسته باد.

 

 

محمد دامادی نماینده ساری و میاندرود در مجلس، از مکاتبه اش با استاندار مازندران جهت تکمیل زیر ساخت ها و‌ راه اندازی نمایشگاه بین المللی در ساری خبرداد.

 

 

مهرداد لاهوتی نماینده مردم شهرستان لنگرود در مجلس شورای اسلامی، در جدیدترین پست اینستاگرامی خود تصویری از جلسه با وزیر اقتصاد و دارایی و رئیس بانک مرکزی در خصوص مشکلات ارزی کشور منتشر کرد.

 

 

 

پیشنهاد سردبیر
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

خبر مرتبط