هدر اصلی
1386/08/06 11:35:00
سرویس کمیسیون ها

با تصویب مجلس دولت موظف به تامین مسکن برای اقشار کم درآمد شد

نمایندگان مجلس شورای اسلامی در جلسه علنی روز یکشنبه دولت را موظف کردند تا به منظور تامین مسکن فاقدین مسکن به ویژه گروه های کم درآمد حمایت های لازم از قبیل تامین زمین مناسب و کاهش یا حذف بهای زمین از قیمت تمام شده مسکن را انجام دهد.

 

به گزارش خبرنگار  خانه ملت، با تصویب مجلس دولت موظف شد به منظور تامین مسکن  و سهولت دسترسی فاقدین مسکن به ویژه گروه های کم درآمد به خانه مناسب، ارتقای کیفی و کمی، مسکن تولیدی کشور حمایت های لازم از قبیل تامین زمین مناسب و کاهش یا حذف بهای زمین از قیمت تمام شده مسکن، تامین تسهیلات بانکی ارزان قیمت، اعمال معافیت های مالیاتی و تامین سایر نهاده های مورد نیاز بخش مسکن در چارچوب مفاد این قانون اقدام کند.

دولت همچنین موظف شد در جهت حمایت از سرمایه گذاری در امر تولید مسکن با استفاده از فناوری های نوین و تولید صنعتی مسکن، بهسازی و نوسازی بافت های فرسوده شهری و سکونت گاه های غیر رسمی و مقاوم سازی واحدهای مسکونی موجود اقدامات حمایتی فوق را انجام دهد.

مجلس همچنین دولت را موظف کرد تا از طریق تدوین نظامات و مقررات ملی ساخت و ساز و اعمال نظارت بر تحقق آنها و افزایش ظرفیت سرمایه گذاری در بخش تولید و عرضه مسکن با هدف تامین مسکن برای فاقدین مسکن (جهت هر خانوار یک بار) با رعایت مقررات ملی ساختمان و الگوی مصرف مسکن و اصول شهرسازی و معماری اقدامات حمایتی لازم را انجام دهد.

این گزارش می افزاید: کلیات این لایحه در جلسه علنی روز چهارشنبه هفته گذشته به تصویب رسید.

 

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet