خبرگزاری خانه ملت

شهادت حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها
1397/02/17 13:33:24
سرویس فرهنگی
کوچکی‌‎نژاد خبر داد:

تصویب کلیات تشکیل وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی از سوی هیئت رئیسه مجلس تایید شد

رییس فراکسیون میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی در مجلس اعلام کرد به دنبال تشکیک در آرای لازم برای تصویب کلیات تشکیل وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی، هیئت رئیسه مجلس تصویب تشکیل این وزارتخانه را تایید کرد.
تصویب کلیات تشکیل وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی از سوی هیئت رئیسه مجلس تایید شد رییس فراکسیون میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی در مجلس اعلام کرد به دنبال تشکیک در آرای لازم برای تصویب کلیات تشکیل وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی، هیئت رئیسه مجلس تصویب تشکیل این وزارتخانه را تایید کرد. https://cdn.icana.ir/d/019/201712104034417833.jpg تصویب,کلیات,تشکیل,وزارت,میراث,فرهنگی،,گردشگری,و,صنایع,دستی,از,سوی,هیئت,رئیسه,مجلس,تایید,شد Icana

جبار کوچکی‌نژاد در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت درباره بررسی طرح کلیات تشکیل وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی در جلسه روز گذشته صحن علنی مجلس، گفت: کلیات طرح تشکیل وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی در صحن علنی مجلس شورای اسلامی مطرح شد و آقای دکتر لاریجانی در حین بررسی طرح اعلام کردند این طرح خلاف برنامه و نیازمند دو سوم آرا است اما با تذکرات نمایندگان، در نهایت ایشان با تشکیل جلسه پس از پایان صحن علنی با هیئت رییسه مجلس اعلام کردند که کلیات طرح وزارت گردشگری در صحن علنی مجلس شورای اسلامی تصویب شده است.

نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: بنابراین پس از بررسی در هیئت رییسه مجلس شورای مشخص شد که اصل کلیات طرح تشکیل وزارت گردشگری در صحن علنی مجلس رأی آورده است اما جزییات این که چگونه این سازمان به وزارت تبدیل می‌شود باید مورد بررسی قرار بگیرد.

کوچکی‌نژاد افزود: با تشکیل وزارتخانه میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی می‌توان بسیاری از مشکلات صنعت تشکیل وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی را که هم اکنون با آن روبرو است مرتفع کرد و این در  حالی است که با ایجاد وزارتخانه گردشگری مجلس می‌تواند به نحو مطلوب‌تر در امور گردشگری نظارت کند.

وی با بیان اینکه با ایجاد وزارتخانه جایگاه واقعی میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی در کشور روشن می‌شود، تصریح کرد: برمبنای سیاست‌های کلی مقام معظم رهبری می‌بایست میزان حضور توریست خارجی در کشور به 20میلیون گردشگر برسد اما هم اکنون ما تنها پذیرای سالانه 2الی 3 میلیون گردشگر خارجی در کشور هستیم.

نماینده مردم رشت در مجلس افزود: ایجاد وزارتخانه میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی در ثبات شغلی کارکنان بسیار تاثیرگذار است.

رییس فراکسیون میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی در مجلس اعلام کرد: جزییات تشکیل وزارت گردشگری در صحن علنی مجلس بررسی می شود./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet