انتخابات ریاست جمهوری
1386/08/06 13:36:00
سرویس سیاسی

مجلس به فوریت طرح اجرای الزامات پدافند غیرعامل توسط بخش خصوصی رای نداد

نمایندگان مجلس شورای اسلامی در جلسه علنی روز یکشنبه به فوریت طرح اجرای الزامات پدافند غیرعامل توسط بخش خصوصی رای ندادند.

به گزارش خبرنگار خانه ملت دو فوریت این طرح از سوی محمدنبی رودکی نماینده شیراز در صحن علنی مطرح شد که پس از اظهارات موافق و مخالف با 70 رای موافق به تصویب مجلس نرسید.

این گزارش می افزاید: در ادامه یک فوریت این طرح به رای گذاشته شد که مجددا هم نتوانست رای لازم را از مجلس بگیرد.

در ماده واحده این طرح پیشنهاد شده بود بخش خصوصی مکلف شود در مواردی که مراکز مستحدثات حیاتی - حساس و مهم را برای کشور ایجاد نماید نسبت به رعایت الزامات پدافند غیرعامل که توسط سازمان پدافند غیرعامل کشور ابلاغ می گردد اقدام نماید.

از نظر طراحان این طرح پدافند غیرعامل به مجموعه اقداماتی اطلاق می گردد که با برنامه ریزی و مطالعه، طراحی و اجرای پروژه های ویژه، بدون استفاده از تسلیحات و جنگ افزارهای نظامی، موجب کاهش آسیب پذیری نیروی انسانی، تاسیسات و ساختمان ها، تجهیزات و شریان های کشور در مقابل عملیات خصمانه و مخرب دشمن می گردد.

به دنبال اجرای سیاست های اصل 44 قانون اساسی، واگذاری برخی از مراکز حیاتی حساس و مهم کشور از جمله صنایع مادر، پالایشگاه ها، نیروگاه ها مراکز پتروشیمی، مراکز مخابراتی و... به بخش خصوصی در دستور کار دولت قرار دارد.

لازم است این قانون تصویب گردد تا در هنگامی که مراکز حساس حیاتی و مهم به بخش خصوصی واگذار می شود بخش خصوصی موظف به اجرای پدافند غیرعامل باشد.

 

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet