آغاز امامت امام زمان (عج)
PrintPageچاپPrintPageچاپ با عکس ToFriendارسال به دوستان Whatsapp google_plus Line twitter
ابراهیمی پاسخ داد:

آیا تداوم اجرای برجام در شرایط خروج آمریکا از آن مغایر قانون اقدام متناسب و متقابل دولت در توافق هسته ای است؟

سرویس سیاسی
نماینده مردم آزادشهر در مجلس خواستار اجرای کامل قانون اقدام متناسب و متقابل دولت جمهوری اسلامی ایران در اجرای برجام در مواجه با خروج آمریکا از برجام شد.
یکشنبه 23 اردیبهشت 1397 ساعت 11:05
آیا تداوم اجرای برجام در شرایط خروج آمریکا از آن مغایر قانون اقدام متناسب و متقابل دولت در توافق هسته ای است؟ نماینده مردم آزادشهر در مجلس خواستار اجرای کامل قانون اقدام متناسب و متقابل دولت جمهوری اسلامی ایران در اجرای برجام در مواجه با خروج آمریکا از برجام شد. http://cdn.icana.ir/d/019/201606109144343531.jpg آیا,تداوم,اجرای,برجام,در,شرایط,خروج,آمریکا,از,آن,مغایر,قانون,اقدام,متناسب,و,متقابل,دولت,در,توافق,هسته,ای,است؟ Icana

علیرضا ابراهیمی  در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه‌ملت، در واکنش به تصمیم ترامپ مبنی بر خروج از برنامه جامع اقدام مشترک (برجام) و لزوم اقدام متقابل کشورمان، گفت: غربی ها باید بدانند که هر گونه تهدید یا فشار با بهانه های مختلف به جمهوری اسلامی ایران می تواند به توافقنامه آسیب وارد کند زیرا طبق قانون مجلس شورای اسلامی پایه برجام بر احترام متقابل قرار دارد و این مهم در حالیست که امروزه این امر از سوی ایالات متحده نادیده گرفته شده است.

نماینده مردم رامیان و آزادشهر در مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: نباید از یاد برد که دولت در چهارچوب مصوبات شورای عالی امنیت ملی در حالی می تواند برجام را داوطلبانه اجرایی کند که احکام و تکالیف مشخص شده در قانون در فرآیند توافقنامه اجراء شود.

وی ادامه داد: در متن برجام ساز و کار حل و فصل اختلافات بین طرف های توافقنامه پیش بینی شده که بر اساس بند 36، اگر هر یک از کشورها به عدم پایبندی اساسی اعتقاد داشته باشند می توانند اقدام لازم را طبق توافقنامه دردستورکار انجام دهند از این رو رعایت این مفاد نیز باید توسط دولت هر چه سریع تر انجام شود.

این نماینده مردم در مجلس دهم با یادآوری بند سوم قانون"قانون اقدام متناسب و متقابل دولت جمهوری اسلامی ایران در اجرای برجام"، تصریح کرد: در این بند دولت موظف شده هرگونه عدم پایبندی طرف مقابل در زمینه لغو موثر تحریم ها یا بازگرداندن تحریم های لغو شده و یا وضع تحریم تحت هر عنوان دیگر را به دقت رصد کند و اقدامات متقابل در جهت احقاق حقوق ملت ایران انجام دهد؛ بنابراین تکلیف دولت در واکنش به رفتار نابخردانه ترامپ واضح و روشن است و نحوه برخورد با برجام نیز باید توسط تشخیص شورای عالی امنیت ملی و سایر مجموعه های ذیصلاح انجام شود.

عضو هیأت رئیسه کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: مسئولان کشورمان نباید اجازه دهند که فرصت سوء استفاده برا ایالت متحده در مواجه با برجام بوجود بیاید از این رو باید با حفظ وحدت و هم افزایی، ندای واحدی را برای اقدام متقابل انجام دهند و این مهم باید در برخورد با اروپایی ها بروز و ظهور داشته باشد.

به گزارش خبرگزاری خانه‌ملت، می توانید متن "قانون اقدام متناسب و متقابل دولت جمهوری اسلامی ایران در اجرای برجام" را در اینجا بخوانید./

پایان پیام

پیشنهاد سردبیر
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000