هدر اصلی سایت
PrintPageچاپPrintPageچاپ با عکس ToFriendارسال به دوستان Whatsapp google_plus Line twitter
کمالی‌پور تشریح کرد:

خروج آمریکا از برجام؛ فسخ توافق یا نسخ آن؟/ مذاکره با اروپا و اقدامات حقوقی علیه آمریکا تواما پیگیری شود

سرویس سیاسی
عضو هیات رییسه کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس اعتقاد دارد کشورهای اروپایی موضع خلاف ایالات متحده اتخاذ کرده اند لذا کشورمان باید مذاکره با اروپا را به منظور تامین تضامین مفاد توافقنامه انجام دهد.
چهارشنبه 26 اردیبهشت 1397 ساعت 13:30
خروج آمریکا از برجام؛ فسخ توافق یا نسخ آن؟/ مذاکره با اروپا و اقدامات حقوقی علیه آمریکا تواما پیگیری شود عضو هیات رییسه کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس اعتقاد دارد کشورهای اروپایی موضع خلاف ایالات متحده اتخاذ کرده اند لذا کشورمان باید مذاکره با اروپا را به منظور تامین تضامین مفاد توافقنامه انجام دهد. http://cdn.icana.ir/d/019/201606103201192988.jpg خروج,آمریکا,از,برجام؛,فسخ,توافق,یا,نسخ,آن؟/,مذاکره,با,اروپا,و,اقدامات,حقوقی,علیه,آمریکا,تواما,پیگیری,شود Icana

یحیی کمالی پور در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، در رابطه با اهمیت شکل گیری اجماع جهانی بر علیه اقدام یکجانبه ایالات متحده در مواجه با برنامه جامع اقدام مشترک (برجام)، گفت: در معاهده چندجانبه وقتی یک کشور خارج می شود، اصل معاهده از حیث حقوقی مخدوش می شود اما منسوخ نمی شود.

نماینده مردم جیرفت و عنبرآباد در مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: بنابراین اگر سایر طرفهای توافقنامه بخواهند به فعالیت خود ادامه دهند، باید تضامین جدیدی را درنظر گرفته بگیرند.

وی ادامه داد: بر این اساس اخیرا کشورهای اروپایی موضع خلاف ایالات متحده اتخاذ کرده و اذعان کردند حاضر هستند منهای آمریکا در برجام با ایران همراه باشند از این رو باید کشورمان مذاکره با اروپا را به منظور تامین تضامین مفاد توافقنامه انجام دهد و این امر نیز مورد تایید رهبر انقلاب هست.

این نماینده مردم در مجلس دهم با اشاره به اینکه اگر از ابتدا تضمین های لازم در برجام درنظر گرفته شده بود، هیچگاه ترامپ نمی توانست اقدام به تصمیم گیری خودسرانه و اقدام یکجانه کند، تصریح کرد:  بنابراین علاوه بر مذاکرات با اروپا، کشورمان باید اقدامات حقوقی و قضائی علیه اقدام یکجانبه آمریکا را انجام دهد.

عضو هیات رییسه کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه جمهوری اسلامی ایران در مواجه با برجام هیچ وقت عهدشکنی نخواهد کرد و این مهم استراتژی کشور محسوب می شود، خاطرنشان کرد: هم اکنون راهکار اساسی در مواجه با برجام دریافت ضمانت از اروپا است و در غیر این صورت نیز حتما کشورمان اقدامات لازم برای تقابل با اقدام آمریکا را در دستور کار قرار خواهد داد./

پایان پیام

پیشنهاد سردبیر
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار