هدر اصلی سایت
PrintPageچاپPrintPageچاپ با عکس ToFriendارسال به دوستان Whatsapp google_plus Line twitter
در نشست مشترک اعضای فراکسیون ورزش با رئیس کمیته ملی المپیک صورت گرفت؛

ورود مجلس به پرونده لابی‌گری در انتصابات روسای فدراسیون‌ها/ تأکید بر اجتناب از سیاسی کردن حضور بانوان در ورزشگاه‌ها

سرویس فرهنگی
اعضای فراکسیون ورزش مجلس در نشستی مشترک با رئیس کمیته ملی المپیک برخی مسائل روز حوزه ورزش از جمله حضور تیم ملی در جام جهانی و حضور زنان در ورزشگاه ها را مورد بررسی قرار دادند.
یکشنبه 23 اردیبهشت 1397 ساعت 17:53
ورود مجلس به پرونده لابی‌گری در انتصابات روسای فدراسیون‌ها/ تأکید بر اجتناب از سیاسی کردن حضور بانوان در ورزشگاه‌ها اعضای فراکسیون ورزش مجلس در نشستی مشترک با رئیس کمیته ملی المپیک برخی مسائل روز حوزه ورزش از جمله حضور تیم ملی در جام جهانی و حضور زنان در ورزشگاه ها را مورد بررسی قرار دادند. http://cdn.icana.ir/d/019/201805105561153276.jpg ورود,مجلس,به,پرونده,لابی‌گری,در,انتصابات,روسای,فدراسیون‌ها/,تأکید,بر,اجتناب,از,سیاسی,کردن,حضور,بانوان,در,ورزشگاه‌ها Icana

به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، نشست اعضای فراکسیون ورزش مجلس شورای اسلامی با رضا صالحی امیری رئیس کمیته ملی المپیک، محمدرضا داورزنی معاون توسعه ورزش قهرمانی و حرفه‌ای فریبا محمدیان معاون امور بانوان وزارت ورزش و جوانان و جمعی دیگر از مسئولان ورزشی امروز(یکشنبه 23 اردیبهشت ماه) در محل مجلس شورای اسلامی به منظور پاسخگویی به سوالات نمایندگان و ارائه گزارش عملکرد این وزارتخانه در ابعاد مختلف برگزار شد.

تابش: مسئولان ورزشی از موقعیت ایجاد شده از سوی نمایندگان به درستی بهره برند

محمدرضا تابش رئیس فراکسیون ورزش در مجلس شورای اسلامی در ابتدای به تشریح اهداف تشکیل این جلسه پرداخت و گفت: بررسی کم و کیف آماده‌سازی قهرمانان ورزشی برای حضور در بازی‌های آسیایی از جمله اهداف برگزاری این جلسه است، زیرا در شرایط کنونی دغدغه های بسیاری درباره عدم توفیق تیم های ملی در مسابقات مذکور وجود دارد.

وی ادامه داد: آماده‌سازی تیم‌های ملی برای مسابقات جهانی، مطالبات نمایندگان، اشکالات وارده به آیین‌نامه انتخابات روسای فدراسیون‌ها، موضوع حق پخش‌ بازی‌ها، تدوین لایحه نظام باشگاه‌داری، تدوین توزیع نحوه 27 صدم درصد از 9 درصد مالیات بر ارزش‌افزوده از دیگر موضوعاتی بود که در این نشست مورد بررسی قرار گرفت.

نشست ویژه فراکسیون ورزش با ستاد بازی های آسیایی 2018 و جام جهانی

عضو فراکسیون امید مجلس در ادامه با تبریک و ابراز خوشحالی از کسب مقام قهرمانی برای بانوان در عرصه بازی‌های فوتسال آسیا و دختران کاراته‌کار، افزود: مجلس در برنامه ششم توسعه و بودجه سال 97 اهتمام صددرصدی خود را به ورزش کشور داشته است، ضمن آنکه مجلس در این دوره تمام تلاش خود را برای دوری ورزش از حاشیه‌ها کرده است، لذا انتظار داریم مسئولان از این موقعیت به درستی بهره برند.

زارع: هزینه سفر شخصیت‌ها به المپیک را سازمان مربوطه آن‌ها پرداخت کند

همچنین در ادامه رحیم زارع نماینده مردم آباده در مجلس با بیان اینکه دعوت هرکس از مقامات و شخصیت‌ها و افرد به المپیک با هزینه همان سازمان وابسته صورت بگیرد، گفت: در این شرایط وزارت ورزش دستمایه‌ بازی‌های سیاسی نخواهد شد، همچنین داشتن برنامه‌های چندین ساله برای هر دوره از مسابقات آسیایی و المپیک ضروری است.

ذوالقدر: ضرورت شفاف‌سازی مسائل مالی کمیته المپیک و حضور در مسابقات المپیک

همچنین سیده فاطمه ذوالقدر نماینده مردم تهران خواستار ارائه گزارشی ازسوی مسئولان حاضر درخصوص نحوه بلیط فروشی‌ها، برنامه‌های فرهنگی، تیم‌های انتخاب خارجی شده برای بازی‌های تدارکی، شفاف‌سازی مسائل مالی کمیته و حضور در بازی‌های المپیک اینکه از اسپانسر استفاده می‌شود یا قرار است کمیته المپیک و وزارت ورزش بودجه لازمه را تامین می‌کند و اینکه کمیته برای رفتن تیم‌ها به مرحله دوم مسابقات المپیک چه برنامه‌ای دارد.     

دهقانی فیروزآبادی: کارفرمایان مالیات پرداخت می‌کنند اما برگشتی برای حوزه ورزش ندارد

بنابراین گزارش کمال دهقانی فیروزآبادی نماینده تفت و میبد در مجلس نیز با استناد به تبصره 2 ماده 38 قانون ارزش افزوده، گفت: مالیات‌ها در حوزه ورزش به درستی کسب و هزینه نمی‌شود  به همین دلیل باید در سطح ملی وزاری کار،  صنعت و ورزش با برگزاری جلساتی برای استفاده از این ظرفیت تصمیم بگیرند.

نشست ویژه فراکسیون ورزش با ستاد بازی های آسیایی 2018 و جام جهانی

وی ادامه داد: کارفرمایان مالیات را پرداخت می‌کنند اما برگشتی برای حوزه ورزش ندارد لذا اگر تمامی کارفرمایان را در سطح استان‌ها جمع کرده و تفاهمی ایجاد شود، مالیات‌ها منسجم شده و این مبالغ به دست اداره کل تعاون خواهد رسید و در ادامه با سیاست‌های وزارت ورزش برای حوزه ورزش هزینه می‌شود که به‌یقین اتفاق خوشایندی خواهد افتاد.

حسینی: کمتر از 50درصد سهم وزارت ورزش از مالیات بر ارزش‌افزوده تخصیص داده شده است

محمد حسینی نماینده مردم تفرش و آشتیان در مجلس نیز در این جلسه با بیان اینکه دولت اعلام کرده است 96درصد مالیات بر ارزش‌افزوده وصول شده است اما سهم تخصیص داده شده به وزارت ورزش طبق اطلاعات رسیده کمتر از 50 درصد است که این عدد نیز به صورت اسناد خزانه پرداخت شده است با این وجود هیچ عکس‌العملی ازسوی وزارت ورزش در رابطه با کار خلاف دولت بروز نکرده است، دولت باید به وزارت ورزش پول نقد پرداخت می‌کرد اما اسناد خزانه داده است.

در انتصابات روسای فدراسیون‌ها لابی‌گری‌های بسیاری دیده می‌شود

وی درخصوص انتصابات فدراسیون‌ها، اظهارکرد: در انتصابات رئیس فدراسیون‌ها لابی‌گری‌های بسیاری دیده می شود و بسیار غیرشفاف است لذا برای  سلامتی انتخابات باید کاری اساسی کرد.

نشست ویژه فراکسیون ورزش با ستاد بازی های آسیایی 2018 و جام جهانی

بختیار: ضرورت ارائه برنامه ازسوی رئیس کمیته المپیک برای بازی‌های المپیک

در این نشست همچنین علی بختیار نماینده مردم گلپایگان و خوانسار در مجلس نیز ارائه برنامه ازسوی رئیس کمیته المپیک برای بازی‌های المپیک در پیش‌رو و آتی را خواستار شد.  

یوسفی: ورزش به یکی از ابزارهای سیاسی در دنیا تبدیل شده/شکست تیم فوتبال به لحاظ سیاسی به نفع کشور نیست

همایون یوسفی نیز با بیان اینکه در سنوات اخیر موفقیت‌های خوبی در رشته‌های مختلف ورزشی به دست آمده است اما این موفقیت‌ها بیشتر از آنکه حاصل یک نظام ساختارمند باشد بیشتر حاصل ظرفیت‌های اقتصادی و اجتماعی و فردی کشور است، ادامه داد: ورزش به یکی از ابزارهای سیاسی در دنیا تبدیل شده لذا کشوری که ورزش موفق‌تری داشته باشد قدرت چانه‌زنی بیشتری در عرصه‌های بین‌المللی پیدا می‌کند.

نماینده مردم اهواز در مجلس شورای اسلامی با انتقاد از رابطه ضعیف وزارت ورزش با مجلس و فراکسیون ورزش، اضافه کرد: اکنون که بحث خروج آمریکا از برجام مطرح است و ایران در کانون توجه قرار دارد و با توجه به اینکه جام جهانی فوتبال را در کمتر از یک ماه دیگر در پیش‌رو داریم شکست تیم فوتبال می‌تواند به لحاظ سیاسی نیز به نفع کشور نباشد اما متاسفانه تدارکات دیده شده برای تیم ملی متناسب با جام جهانی نیست.

شریف‌پور: رابطه وزارتخانه ورزش با نمایندگان در حال افول است؟

عین‌الله شریف‌پور نماینده مردم ماکو، چالدران، پلدشت و شوط در مجلس با بیان اینکه دست‌اندارکاران ورزش روابط ضعیفی با فراکسیون ورزش و مجلس دارند و رابطه وزارتخانه با نمایندگان در حال افول است، اظهارکرد: چند درصد از برنامه‌های آقای وزیر هنگام دریافت رای‌اعتماد در صحن علنی محقق و اجرایی شده است.؟

وی ادامه داد: وزارت ورزش و جوانان چقدر به ورزش روستایی و عشایری به‌عنوان یک ظرفیت نگاه می‌کند درحالی که بیش از 70 درصد قهرمانان کشور از جامعه روستایی و عشایری هستند و سهم ورزش روستایی از محل 27صدم مالیات برارزش‌افزوده چقدر بوده است؟

حضرتی: نباید به جایی برسیم که مطالبه حضور بانوان در ورزشگاه‌ها به مسئله‌ای  سیاسی و امنیتی تبدیل شود

همچنین الیاس حضرتی نماینده تهران با انتقاد از عدم پوشش خبری مناسب قهرمانی  بانوان فوتسالیست و دختران کاراته کار ازسوی رسانه ملی، گفت: بهتر است تا این حد از ورزش بانوان نترسید نباید به جایی برسیم که یک مطالبه اجتماعی به مسئله‌ای  سیاسی و امنیتی تبدیل شود درواقع مسئله حضور بانوان در ورزشگاه به راحتی قابل حل است.

سجادی: پیش‌بینی افزایش مدال‌های طلا در بازی‌های آسیایی جاکارتا

همچنین در ادامه این نشست نصراله سجادی سرپرست کاروان ورزشی اعزامی کشورمان به بازی‌های آسیایی 2018جاکارتا دراین خصوص توضیح داد: مدارک ورزشکاران کامل به کمیته برگزاری مسابقات ارسال شده است و ارتباط مستمری با این کمیته برقرار است و درخصوص موضوعاتی همچون اسکان، خودرو و... به تفاهم مورد نظر رسیده‌ایم.

وی افزایش مدال‌ها به ویژه طلا در این مسابقات پیش‌بینی کرد، ادامه داد: تمامی  پروازهای ورزشکاران رزرو شده است، ضمن آنکه 24گروه رفت و برگشت زمان‌بندی شده و هماهنگی‌های لازم برای ارائه خدمات پزشکی آزمایش‌های دوپینک و... صورت گرفته است.

نشست ویژه فراکسیون ورزش با ستاد بازی های آسیایی 2018 و جام جهانی

محمدیان: خانه‌های ورزشی و روستایی توسعه فیزیکی یافته‌اند/موفیت بانوان فوتسال حاصل برنامه‌ریزی است

همچنین فریبا محمدیان معاون امور بانوان وزارت ورزش گفت: کارشناسان ورزش به موفقیت‌های صرفا فردی و اجتماعی ورزشکاران اعتقادی ندارند لذا به عنوان مثال اگر برنامه‌ریزی برای فوتسال بانوان نبود شاید امروز چنین نتیجه‌ای حاصل نمی‌شد.

وی درخصوص توسعه ورزش روستایی و عشایری نیز توضیح داد: توسعه فیزیکی خانه‌های ورزشی و روستایی و غربالگری بانوان و ارائه برنامه برای اصلاح حرکاتی و... از جمله اقدامات صورت گرفته در این حوزه است که گزارش مبسوط آن ارائه خواهد شد./

پایان پیام

کلید واژه ها

پیشنهاد سردبیر
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

خبر مرتبط

زنجیره خبر