آغاز امامت امام زمان (عج)
PrintPageچاپPrintPageچاپ با عکس ToFriendارسال به دوستان Whatsapp google_plus Line twitter
گودرزی تشریح کرد

نقش چین و روسیه در دور جدید مذاکرات ایران و اروپا درباره اجرای برجام چیست؟

سرویس سیاسی
عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس، تاکید کرد: روسیه و چین همکاران اقتصادی پایدار و با ثبات ایران هستند لذا بر اساس پشتوانه این کشورها قدم بعدی مذاکرات برجامی برداشته می‌شود.
دوشنبه 24 اردیبهشت 1397 ساعت 11:00
نقش چین و روسیه در دور جدید مذاکرات ایران و اروپا درباره اجرای برجام چیست؟ عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس، تاکید کرد: روسیه و چین همکاران اقتصادی پایدار و با ثبات ایران هستند لذا بر اساس پشتوانه این کشورها قدم بعدی مذاکرات برجامی برداشته می‌شود. http://cdn.icana.ir/d/019/201606109588362300.jpg نقش,چین,و,روسیه,در,دور,جدید,مذاکرات,ایران,و,اروپا,درباره,اجرای,برجام,چیست؟ Icana

مسعود گودرزی درگفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه‌ملت در توضیح ضرورت تقویت روابط جمهوری اسلامی با روسیه و چین بعد از خروج آمریکا از برجام، گفت: روسیه و چین سند برجام را امضا کرده و از طرف‌های موافق با توافق هسته‌ای هستند کما اینکه جمهوری اسلامی روابط راهبردی با چین دارد، ایران با خروج آمریکا از برجام هم قطعا مراودات خود را با سایر کشورهای عضو برجام به ویژه روسیه و چین ادامه خواهد داد.

نماینده مردم ممسنی و رستم در مجلس شورای اسلامی، تصریح کرد: اقدامات آمریکا نشان داد که ایران باید دقیق‌تر و با ضمانت‌های بیشتری به سمت جلو حرکت کند، جمهوری اسلامی تجربه تلخی که ترامپ به جا گذاشت را تکرار نخواهد کرد.

وی افزود: چین و روسیه در میان کشورهای همکار اقتصادی جمهوری اسلامی از جایگاه ویژه‌تری برخوردار هستند، در این شرایط کنونی باید همکاری‌ها تقویت و افزایش یابد، آقای ظریف وزیر امور خارجه نیز برای آغاز مذاکرات با سایر طرف‌های برجام و اروپایی‌ها ابتدا مسیر چین و روسیه را انتخاب کرد تا از ناحیه این دو کشور اطمینان خاطر بیشتر حاصل کند.

گودرزی معتقد است: روسیه و چین در خصوص همکاری اقتصادی با جمهوری اسلامی پایدار و با ثبات هستند لذا بر اساس پشتوانه این کشورها قدم بعدی مذاکرات و اخذ تضمین‌های لازم برای تداوم همکاری‌های برجامی برداشته می‌شود، سپس تصمیم نهایی اتخاذ خواهد شد.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی، تصریح کرد: چین و روسیه از گذشته با جمهوری اسلامی روابط نزدیک و تنگاتنگی داشته‌اند کما اینکه اشتراکات بسیاری در خارج از حوزه برجام نیز بین ما و روسیه و چین وجود دارد، در شرایط کنونی هم پشتوانه ایران در مذاکرات با طرف‌های اروپایی خواهند بود زیرا لایه‌های اول مذاکرات هستند و در ادامه مسیر تاثیرگذار خواهند بود./

پایان پیام

کلید واژه ها

پیشنهاد سردبیر
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000